Přejít na obsah

(Hviz)DOT - CAN prevodnik 2,5gen. => 3gen.


Joshua

Doporučené příspěvky

(Hviz)DOT - CAN prevodnik 2,5gen. => 3gen.

aneb kdyz MaxiDOT nesignalizuje otevrene dvere a zapomenuta svetla...

Pote co jsem s komfortkou 2,5gen (1J0 959 799AH) zprovoznil orig. vystrelovaci klic, ovladani oken podrzenim tlacitka dalkoveho ovladani, dvojpolohove ovladani zadnich oken od ridice (jako predni) a poridil maxidot, mi prislo skoda, ze nefunguje signalizace otevrenych dveri a hlavne zapomenutych svetel na maxidotu. To bylo to posledni co chybelo a hlavni duvod proc nekteri prekopali pul auta na komfort 3gen. A to vsechno jen kvuli takove "malickosti", ze si obe verze komfort CANu "nerozumi".

Prekopavani vlastniho auta na 3gen. jsem vyloucil a docasne ozelel auticko a pipak svetel. Trochu jsem doufal, ze tento problem vyresi zde na foru jini, ale nic se nedelo, a tak jsem se sam pustil se do projektu prevodniku mezi CAN 2,5gen. a CAN 3gen., ktery jsem interne nazval (Hviz)DOT podle pipaku svetel.

Vzhledem k tomu, ze jsem tento vikend uspesne ukoncil testovani sveho prototypu jsem se rozhodl hodit info sem na forum.

Popis systemu a predbezne parametry:

- Zprovozni na maxidotu grafickou signalizaci vsech 4 dveri a kufru a pipaku zapomenutych svetel, proste presne tak jak to ma byt.

- Podle me timto odpadl posledni duvod kompletniho predelavani z CANu 2,5gen. na CAN 3gen. spojene s vymenami dvernich jednotek a tak dale. Jestli ma nekdo jiny nazor, sem s nim...

- (Hviz)DOT ma dve pripojky: 1xCAN 2,5gen. od komfortky a 1xCAN 3gen. k budikum. Krome toho potrebuje trvalych 12V.

- Funkce spociva v prekladani relevantnich informaci z CANu 2,5gen. na CAN 3gen. Z pohledu budiku se chova stejne jako komfortka 3gen.

- V klidovem stavu ma minimalni odber v radu mikroAmperu.

- Instalace spociva v dotazeni CAN kabliku od komfortky k budikum, coz zna kazdy kdo predelaval na 3gen., jen s tim rozdilem ze na tomto kabliku sedi (Hviz)DOT a tlumoci.

- Prehled systemu jsem graficky znazornil tady:

post-21418-1235601980_thumb.jpg

- Fotky z uspesneho testovani tady (na orig. CAN 2,5gen. jsem se testovacne napojil u konektoru dveri ridice):

post-21418-1235602144_thumb.jpgpost-21418-1235602153_thumb.jpg

- Ted mam v planu to vsechno udelat na kompaktnim k tomuto ucelu specielne navrzenem plosnaku a dat to do nejake male krabicky.

- Kdyz uz se tim zabyvam jsem si rikal ze by treba mel jeste nekdo zajem, a kdyz clovek veci objednava po vice kusech to samozrejme vychazi vyhodneji.

- Proto dotaz na vas: Mel by nekdo zajem? Budu prijimat zavazne objednavky, ikdyz jeste nevim jak udelat tu "zavaznost". :-)

- Kdyby se nekdo bal montaze (ikdyz je fakt jednoducha), tak jsem se jeste pred Vanoci, kdy jsem s tim zacinal, bavil s honzou72, a ten byl predbezne ochoten to montovat treba spolecne s maxidotem.

- Cena bude zaviset na poctu lidi, ale bude se pohybovat priblizne okolo 2222 Kc. :-)

Lovu zdar

Jirka

P.S. Doufam, ze vsichni uznate ze 2,5gen nepatri do stareho zeleza. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pekne :)

ja mel bohuzel 2 gen , takze jsem stejne musel vse predelat.

Je videt, ze se tady na foru pohybuje hodne sikovnych lidi.

Kdybys potrebovat nejake info ohledne 3 gen confort CANu, napis mi SZ. Muj D-dot s tim pracuje :)

Rad se podelim.

Editováno: , autor: dolezelk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pěkné

ale pokud je potřeba přikoupení ovladačů na 2,5 g (2x cca 1500) + tvůj převodník = 5222,- + zapojení

4 dveřní jednotky - (po 700) - 2800 + komfortka 1000 = 3800 a zbyde 1400 na práci

ono právě největší položka jsou budíky a klíče

leda oželet vystřelováky, ale zas budou potřeba čipy na 3.g (někdy maxidot vezme i 2.g imma ale jak kdy)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mel za to, ze neresil vymenu klicu a tudiz ani ovladacu a tuditz ani komfortky..Pak ta cena vychazi mnohem prizniveji a krom toho, vymena mozku vsech dveri je taky pekna pakarna..Prepinovavani komfortky taky..

Pokod jde tedy pouze o "vlozeni" can prevodniku pred budiky (ktere budou 3. generace), pak to je myslim prinos veliky a nezpochybnitelny.

Nikde se tusim o lamacich klicich nepise a nepsalo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já to bral že to má být náhrada 3.g. proto ty klíče nehledě na to že maxidot chce většinou i transpondery 3.generace a ty taky nejsou zadarmo ˇ(300-1200 ks podle prodejce)

výměna mozků je pakárna, ale za hodinu je vyměníš (pokud to neděláš poprvé) a pokud nejsi Porsche servis tak není potřeba účtovat nějakou horentní hodinovou sazbu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jo - je to perfektní řešení

ale já osobně (a podle lidí co jim montuji maxidoty atd) tak bych chtěl i vystřelováky

a pak už ta cena je spíš vyšší než když to bude plnohodnotně na 3.g.

ideální by bylo zkloubení hvizd + D dotu pak by byl přínos větší ale 2222 + práce za zobrazování autíčka je podle mě na zvážení každého oproti dodělání komplet 3,g.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono ruku na srdce.. Prinos kompletniho predelani na immo 3.g. je za tu cenu taky sporadicky.. Prijde mi levnejsi auto prodat a koupit novejsi..Ale kdyz to nekdo chce, tak proc ne.

Tohle beru jako vec, ktera tu jeste nebyla a urcite se najdou lidi, kteri ji zvoli..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

(Hviz)DOT - CAN prevodnik 2,5gen. => 3gen.

aneb kdyz MaxiDOT nesignalizuje otevrene dvere a zapomenuta svetla...

Pote co jsem s komfortkou 2,5gen (1J0 959 799AH) zprovoznil orig. vystrelovaci kliče....

Jinak o těch vystřelovacích klíčích se tu píše(asi golf).... ale jinak dobrá práce, zaslouží pochvalu.

Editováno: , autor: ROMIK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

konecne neco jednoduchsiho jak predelavat vsechno na 3g. myslim ze by to chtelo jeste proverit jak to je se signalem nadrze ( nevim jak u jinych ale u mne jeno m pipne - doplnit palivo, zasviti na 5s a zhasne ) , trochu prehodnotit cenu a myslim ze poptavka bude vysoka ( hlasim se prvni )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predbezna cena je uvedena v prvnim prispevku. Muzete vychazet z toho ze to tak i zustane. Ja jsem presvedcen o tom ze je velmi rozumna. Nebudu se rozepisovat o tom co me to stalo a stoji penez a casu.

Kazdy si muze pomerne rychle spocitat jestli se mu to vyplati...

Editováno: , autor: Joshua
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predbezna cena je uvedena v prvnim prispevku. Muzete vychazet z toho ze to tak i zustane. Ja jsem presvedcen o tom ze je velmi rozumna. Nebudu se rozepisovat o tom co me to stalo a stoji penez a casu.

Kazdy si muze pomerne rychle spocitat jestli se mu to vyplati...

Plne te chapu,myslenka a realizace jsou drahe a casove narocne, ale si uvedom ze nekto kto ma jako napr. ja maxidot na 2,5gen. a dodnes nema predelanej komfort na 3g. a zvyknul si pripadne byl jiz pri montazi maxidotu vedom ze mu nepujdou dvere a svetla, tak nevim jestli ma zajem za dalsi 2200Kc kupovat Hviz, vem si zecele budiky se prodavaj za 3000, proto mozna kdybys prehodnotil cenu tak myslim ze na tom vydelas stejne ,pac to pude na odbyt jak jabka na trzisti.

ber to jako radu, nic vic, ja premejslim jiz ted jestli to vemu , a jaks napsal taky pocitam jestli mi to auticko s bzucakem stojej za 100€ ( sem ze slovenska )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tez chapu, ale abychom si rozumeli. Ja si vydelavam necim jinym. Tohle beru jako hobby. Nehodlam si udelat z baraku velkovyrobnu (Hviz)DOTu. Uz tak mam se svou pritelkyni hodne napjate vztahy, kdyz se hrabu dyl v aute nebo kdyz vidi tydle zeleny stranky fora.

Vyrabim si pro sebe a kdyz uz jsem v tom to nabizim tez vam tady na foru za cenu zhruba pokryvajici naklady. Muzete se podivat, ze sem se dokonce dostal pod cenu kterou odhadoval mistr DDotak Kamil: http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...mp;#entry924923

Soucasti objednavam maloobchodne po par kouskach, tak se bohuzel s cenou jinam nedostanu. Nikoho ale samozrejme nenutim...

Aby si mohli vsichni lehce spocitat co se komu vyplati pridam jeste nasledujici prehled:

VYCHOZI STAV: 2,5gen., chci plne funkcni maxiDOT a eventuelne i vystrelovak*

Tedy presne jak to bylo u me, sam jsem si tim prosel a mam to vyzkousene.

1) Tj. nejdrive pridat maxiDOT 3gen. Ten bude fungovat az na zobrazeni otevrenych dveri/kufru a pipaku zapomenutych svetel. Dale jsou dve moznosti:

2a) Alternativa predelavka na komplet 3g (prevzato z http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=1261):

komfortka 3g: 1000

4x dverni jednotky 3g: 700-1000

Montaz spojena s rozebiranim vsech dveri, prepinovavani...

*vystrelovaci klice s DO 3gen. a sada zamku: 1000-1200

Snaneni soucasti za tyhle ceny...

bez vystrelovaku: 3800-5000 plus montaz

*s vystrelovakem: 4800-6200 plus montaz

2b) Alternativa s (Hviz)DOTem:

(Hviz)DOT: 2222

*dalka 1J0 959 753 N: 1100 (nova)

*spodek klice: 100 (nutho prehodit kapsli z puvodniho)

*planzeta s vybrousenim: 400

Minimalni zasah do stavajicich soucasti auta...

bez vystrelovaku: 2222

*s vystrelovakem: 3822

V obou pripadek je vysledek z pohledu uzivatele identicky.

Ja zvolil prvni moznost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vaso, ty ses nezmar. :-) Ale beru to, kazdej at si predelava jak chce.

K tomu spodku - komfortku podle etky tez nekoupis za litr.

Vzhledem k tomu ze spodek klice pasuje prakticky jakykoliv se sezene za par korun (vrakac, atd.). Jen pak nechat vybrousit tu planzetu, aby to pasovalo do zamku, jak jsem psal.

Ale mas plne pravdu v tom ze cim vic vystrelovacich klicu clovek chce, tim spis se vyplati predelavat na 3gen, potoze se tady na foru daji koupit za relativne slusnou cenu. Ja chtel jeden vystrelovak a jako nahradni jsem si nechal ten puvodni s dalkou nevystrelovak. Ale zato jsem se obesel bez meneni zamku...

K tomu jsou vztazeny ty ceny co jsem uvedl.

Mohl bys sem prilezitostne prosim napsat jak je to s predelavkou na 3gen., kdyz je elektricka sedacka a/nebo sibr? Necha se to tez udelat aby po vymene komfortky vse fungovalo? (Hviz)DOT nema problem, s vymenou komfortky mam pochybnosti...

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nezmar - já jen žes uváděl něco co jde vysvětli i jinak a tak jsem to trošku upřesnil

spodek vystřelováků jsem ještě neviděl prodávat , nebo jo ale chtěl za něj 800-, ale vše je jednou poprvé

auto se šíbrem jsem dělal jednou (2g na 3,g) a fungoval

el sedačky ještě nedojeli

nevím přesně kolik jsem dělal 3,g ale 20 už to asi bylo

Editováno: , autor: Vaša
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nezmar - já jen žes uváděl něco co jde vysvětli i jinak a tak jsem to trošku upřesnil

spodek vystřelováků jsem ještě neviděl prodávat , nebo jo ale chtěl za něj 800-, ale vše je jednou poprvé

auto se šíbrem jsem dělal jednou (2g na 3,g) a fungoval

el sedačky ještě nedojeli

nevím přesně kolik jsem dělal 3,g ale 20 už to asi bylo

A můžu potvrdit, že vše funguje, jak má. Velká spokojenost, rychlost a srandaaa. Vaša je prostě šikulka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...