
Tomkk
Uživatel-
Počet příspěvků
58 -
Registrace
-
Poslední návštěva
Oznámení Tomkk
-
Tomkk začal sledovat Reaktivace kontrolky motoru
-
Zdravím, zjistil jsem, že mi u O1 TDI ASV 2003 nesvítí kontrolka motoru. Zřejmě "opatření" prodejce, auto hlásilo chyby. Je možné, že je deaktivovaná přes VAG? Nebo mám rovnou rozdělat palubovku a hledat černou lepící pásku?
-
Zdravím, na mojí O1 TDI AGR 98 se mi poslední dobou děje to, že motor na volnoběh začne jít nepravidelně, skoro jako na tři válce, až docela rozhoupe auto. Většinou mu pomůže, když sešlápnu spojku a znovu pustím, pak si to jakoby sedne. Ten nepravidelný chod většinou nastává po návratu z vyšších otáček motoru v záběru, typicky když zastavuji, sešlápnu spoku, vykvaltuji a pustím spojku. Po zastavení pak motor hází a já opakovaným sešlápnutím spojky většinou navodím stav, že to přestane. (Takže jízda v kolonách je fakt chuťovka.) Motor jde někdy nepravidelně i se sešlápnutou spojkou, ale pod záběrem problémy nepozoruji. Může toto dělat dvouhmota? Tuším tak 150 tisíc mít bude. Motor má minimálně 450 000 km, ale jede furt hezky. V ŘJ motoru nejsou zaznamenány chyby.
-
Zdravím, mám O1 rv98 TDI AGR a nedávno se mi poprvé stalo, že po krátké jízdě jsem vypnul a zapnul zapalování a nenastartoval. Startér normálně točil (v zimě nový) a motor ani neškytl. Po cca 2 minutách pokusů s vypnutím a zapnutím zapalování pak chytnul. Podezříval jsem čidlo teploty, nebo naftové čerpadlo, protože teplé starty se mi obecně horší. Od té doby to auto cca 1..2x týdně dělá zase. Včera dokonce při 33 °C a prvním odpoledním startu se krátce rozsvítila kontrolka žhavení, což mi potvrdilo teorii o čidle teploty. V tomto stavu se mi zdálo, že pravděpodobněji nastartuji, když klíčkem po zastrčení ihned otočím až do polohy startéru, tedy když jsem nenechal nabíhat budíky. Večer jsem proto auto připojil na VAG, abych se podíval na hodnoty teploměru. Zdálo se, že ukazuje ok. Pak mi ale auto opět nechtělo nastartovat a já zjistil, že ve stavu po zapnutí, kdy motor nechytá, se nelze spojit s ŘJ motoru (a v žádném ze stavů nejde ani pustit TDI GRAPH ). Teď je to ve stavu, že po zapnutí zapalování je to ve dvou stavech, buď auto startuje a dá se s ŘJ VAGem spojit a auto normálně jede, nebo nestartuje a spojit se s ní nedá. Ale na budících žádná kontrolka nesvítí a paměť závad je prázdná. Zkusil jsem sundat konektory z ŘJ motoru, zoxidované nejsou, tak jsem s nimi trochu zavrtěl a zasunul zpět, ale na nic to vliv nemělo, jednou jsem nastartoval, jednou ne. V čem může být problém? Problém se projevuje častěji s vyšší teplotou vzduchu, tuším někde nějaký sudeňák. Napadá mě i problém s imobilizérem (právě proto, že o stavu rozhoduje první otočení klíčkem), ale to by snad svítila nějaká kontrolka, ne? A bránilo by nerozpoznání klíče spojení se s ŘJ motoru VAGem? I ve špatném stavu se např. dá spojit s ŘJ zámků, tedy komunikace blokovaná asi není. Taky jsem uvažoval, že bych zkusil koupit jinou ŘJ motoru, ale to nevím, jestli je potřeba ji nějak přizpůsobit, aby fungovala, např. imobilizér? Také si nejsem jistý, jestli si s jednotkou nepřinesu do auta jiné najeté km, tedy problém na STK. Nějaké rady? Edit: Tak třeba to někomu pomůže, v servisu naštěstí věděli, byla to "klasika", relé 109. Chtěl jsem mít trochu větší jistotu, že to snad fakt bylo ono (protože to kupodivu nikdy neudělalo za jízdy) a nezůstanu někde viset, staré relé jsem rozdělal a byl tam fakt studeňák, vykvedlaný kontakt v tišťáku.
-
Žádná odpověď, tak popíšu další vývoj, třeba to někomu pomůže: Vyměnil jsem startér (jen Čína), točí o dost líp, než starý, ten zřejmě měl nějaký mezizávitový zkrat, protože i když jsem jej kdysi rozebral, vyčistil, namazal a dal do pucu komutátor, tak pod 0°C vždy strašně zatěžoval i novou baterku k cca 8 V a nechtěl točit (celých 12 let se choval stejně). Teď to točí jak nic (také jsem rozebral a očistil kontakty všech silokabelů v okruhu startéru). Předvstřik jsem nastavil podle návodu na YT (se štěstím hned na první pokus přesně na střed). Pak jsem zjistil, že hadičkou k čerpadlu valí hromada bublin. Vytáhl jsem plovák z nádrže, ale ten jsem zjistil, že mám ještě bez ventilků. Následovalo strkání průhledných hadiček postupně do všech vývodů palivového filtru a nasávání nafty pusou. Bylo vidět, že bublinky se objevují až za filtrem a až při hodně silném podtlaku. Dotahování hadiček nepomohlo, tak jsem filtr dal nový a bublinky zmizely. Tuším to mohlo přisávat ne moc utaženým odkalovacím šroubem, ale už jsme tam ten starý dávat nezkoušel. Výsledek je, že zatím auto chytá okamžitě a lehce teplé i studené (ale zatím nemrzlo), trochu lépe táhne a míň kouří pod zátěží. Po zvýšení předvstřiku je zvuk trochu tvrdší, osobně se mi líbil víc ten měkčí s malým předvstřikem a myslím, že vyběhanému motoru s vůlemi taky. Zvažuji, jestli ho lehce nesnížím. Jak jsem měl stále otevřenou kapotu, všiml jsme si, že občas dost zmateně a nahlas cvaká N75. Jednou po startu třeba rychle jako budík a zklidnilo se, až po prošlápnutí plynu. Kdybych si byl jistý, že něco vyřeším jeho výměnou, koupil bych za litr nový, ale podle povídání na netu si tím jistý nejsem. Fakt je, že v kabině o něm prakticky nevím a auto táhne dobře, tak asi není důvod to řešit. Stejně jsem si ale objednal měřič podtlaku a prvně zkusím, jestli není problém zde.
-
Zdravím, mám přes 10 let O1 AGR 1998, na tacho 440 000 km, ale může mít víc. Cca 3 roky tam jsou silnější trysky, tuším 764 (číslem si nejsem jistý, měly by to být ty nejslabší ze silnějších, aby to moc nehulilo). Jde o to, že se mi horší starty, a to horké i studené. Celkem dobře startuje vlažný, nebo když je teplota cca nad 10 °C. Ale jak klesne pod nulu, tak je to hrůza a tuším, že cca pod -5°C už by to ani nechytlo, i když je tam nová 100 Ah baterka a plně ji nabiji. Startér je slabší a budu jej měnit, ale vidím, že problém je v motoru, protože auto ještě loni i při pomalejším otáčení v zimě chytalo na první druhý převal, teď to zoufale točí i několik sekund, než to blafne. Načetl jsem si něco o padání nafty, ale přijde mi, že pak by trvaly dlouho, když třeba auto přes víkend stojí, ale spíš je rozhodující právě ta teplota, pokud je nad 10 °C, tak to i po víkendu chytne relativně dobře (ale ne na ťuk), kdežto při 0°C až po delším točení. Žhaviče jsou OK. Nemáte někdo chuť mě navádět, co bych mohl zkusit? Mohu i vyčítat VAGem, co je potřeba. I bych uvítal kontakt na nějakého schopného servisníka, ideálně mezi Rosicemi a Brnem Jih. Tem můj šel na lepší a já jsem teď nahranej. Jinak auto jede dobře a živě, 180 pořád rádo dá i když se mi zdá, že zvuk trochu zhrubl a už dost klepe. I si umím představit, že po těch km už při studeném motoru jsou dost slabé tlaky, popř. něco s čerpadlem. Při teplém startu taky už roky krátce nepěkně zahulí tmavě šedým dýmem. Přikládám bloky hodnot téměř ohřátého motoru, cca 30 munut po jízdě. Předvstřik vypadá už dost na kraji, nevím, jak moc to vadí.
-
Přemýšlím, co by to mohlo způsobovat. V obou případech se to stalo, když auto stálo a já pár sekund dost silně stál na brzdě. Takže je tam vakuová pumpa, brzdový válec a posilovač. Membrána by mohla prasknout příliš vysokým podtlakem, nebo tlakem, nebo kdyby byla moc natažená. Pumpa nemůže udělat menší tlak, než vakuum, ale to nevím, jestli by membrána přežila. Je v pumpě nějaký pojistný ventil pro omezení podtlaku? Nebo je někde na po cestě? Pak ještě zbývá to mechanické pnutí, kdyby brzdový píst umožnil příliš velký zdvih. Ale na to jsou tam snad nějaké dorazy, navíc by to opět dělalo kde komu, kdo má třeba blbě seřízené zadní pakny, nebo mu teče hadička. Nebo je tam ještě něco?
-
Protože se mi to stalo dnes v pátek odpoledne a v servisu budou až pondělí. A taky proto, že se nezdá, že by to byla běžná situace, takže by se mohlo stát, že ani oni nebudou tušit, proč k tomu došlo, opět vymění posilovač a opět se to stane. Navíc je pravděpodobné, že se budou cukat uznat to jako záruku. Chci být také připraven na to, co může nastat, tedy zda třeba budou chtít měnit další drahé věci, jako je vývěva a podobně.
-
Zdravím, jsem tu znova a to s problémem, že ten origo posilovač mi dnes opět odešel. Stalo se to opět v garáži, kdy jsem těsně po nastartování motoru sešlápl brzdu. Prclo to pod nohou, fouklo a už jsem zase tam, kde jsem byl, membrána vypadá prasklá. Nechce se mi věřit, že by byl vadný nový Bosch posilovač (měnili ho i s hadičkami kolem), spíš bych čekal, že ten problém vzniká na autě. Co by to mohlo způsobit? Vakuová pumpa víc než vakuum přece neudělá, nemůže třeba naopak fouknout? Nebo není tam nějaký pojistný ventilek, nebo něco, co omezuje podltak a mohlo odejít? Na jiném fóru jsem našel podobné vlákno, ovšem bez řešení.
-
Zdravím, tak byl to vadný posilovač. S tím ale souvisí další dotaz, mám O1 66kW AGR z r. 1998 bez ABS a dali mi tam Bosch. Liší se typ posilovačů u typů s ABS a bez ABS? Jde o to, že teď brzdy reagují velmi ostře, ale to tak, že je to nepříjemné, protože pedálu se stačí jen dotknout a už to hodně cukne. Mám to auto 12 let a po celou tu dobu se chovalo přirozeněji, brzdný účinek byl úměrnější tlaku na nohu. Popřípadě dá se toto nějak seřídit?
-
Já jsem na pátek objednaný do servisu, ale mám to tam přes 20 km, takže bych raději jel s funkčními brzdami.
-
Zdravím, mám akutní problém, trošku mi prosakuje zadní prasátko, všiml jsem si, že paknu bere dost mimo střed, tak jsem sundal pakny a zjistil, že mám prošoupané kluzáky, ty silonové čudlíky. Náhradní nemám, tak jsem to vrátil zpět, jak to bylo, ale auto teď nebrzdí. Pedál je tvrdý, při sešlápnutí tam něco odfoukne, ale brzdy téměř nebrzdí. Odvzušnil jsem všechna kola (ale vzduch tam nebyl), ale nepomohlo to. V čem může být problém?
-
Já sám jsem "závodník", denně jezdím po dálnici, nebudu raději psát kolikátkou, takže malý bezín bych točením ohobloval po 60 000 km (vyzkoušeno) Ale kluk to má na ježdění přes jednu vesnici za holkou a párkrát do roka výlet, takže jsem to bral s ohledem na to, že tomu servis zatím platím já a nemá to tak drahé opravy (turbo, spojka, rozvody, vstřiky, čerpadlo..), jako třeba nafta, kterou mám jízdně rád. A samozřejmě ručení. Počítám s rizikem těch poničených ventilů od katu (chystám se změřit kompresi), a taky je to ten ročník, co rád přeskakoval řetěz. Teď je to celkem čerstvě po výměně oleje, tak je mi to líto vypouštět, ale s další výměnou bych raději nechal udělat i rozvody, aby už tam byla ta delší lišta.
- 941 odpovědí
-
1. Díky za rychlou odpověď. Takže tato kontrolka před nastartováním má svítit? 2. Posílám nějaké výpisy ze skoro studeného motoru, dá se z nich něco poznat? 3. Narážku chápu, chtěl kombíka, cena do 50 tisíc, nemá závodnické vlohy, ještě nevydělává, spíš to bude mít na pojíždění, prioritou bylo, aby to nebylo moc rezavé. Chtěl jsem raději aspoň 1,4, než haťapku, ale sháněli jsme skoro tři měsíce, do prázdnin ho chtěl a tady na JM dost bída¨, tady se FI stále ještě považují za slušná auta, kdo je má v rodině, ten si je drží a k prodeji jsou většinou jen problémová a od podivných prodávajících. Autobazary ani nemá smysl komentovat. Jednu 1,4 už jsme dokonce byli přepisovat, už jsem měl zaplacené i ručení, ale prodávajícímu kixl přepis tam, kde to měl domluvené, jeli jsme jinam a ukázalo se, že je auto nepřepsatelné a na všech STK i evidenče nemělo projít (demontovaná přestavba).
- 941 odpovědí
-
Zdravím, koupili jsme mladýmu Fabii 1 HTP 2003 47 kW AZQ se stavem tachometru 125 000. Najel asi 500 km a při jízdě z kopce se mu žlutě rozsvítila kontrolka motoru. VAGem 304 jsem z ŘJ motoru vyčetl sporadickou chybu Snímač teploty chladící kapaliny G62 -nesmyslný signál - sporadicky. Chybu jsem smazal, ale po cca minutě chodu motoru se objevila znovu. Náhradní nemám,tak jsem zatím aspoň rozhýbal konektor čidla a chyba už se se výpisu zatím znovu neobjevila. Kontrolka motoru před nastartováním ale stále svítí, po nastartování zhasne. ŘJ motoru přes VAG ale hlásí 0 chyb. V čem může být problém? "Vidí" VAG 304 všechny chyby tohoto motoru? Nebo je pro vymazání potřeba udělat ještě něco?
- 941 odpovědí
-
Vypadá to že ne: http://www.autohit.cz/testy/38977-skoda-fabia-ii-radost-i-zklamani Docela hustý, u takto pritimitivního motoru. :/