Mně se při testu ozve ten samý zvuk jako při jízdě a ten samý zvuk se ozývá při prokluzu kola jak při rozjezdu tak při brzdění.Ptal jsem se na to u prodejce Škodovek a bylo mi řečeno že to dělá EDS.Tohle jsem našel na netu:
Elektronická závěra diferenciálu
(Elektonische-Differenzial-Sperre - EDS nebo také Electronic diferencial lock - EDL )
umožňuje stabilní a pohodlné rozjíždění na různě kvalitním povrchu vozovky. V momentě, kdy se některé z kol začne protáčet, EDS je cíleně přibrzdí a zajistí tak, že hnací síla se převede na kolo, které lépe zabírá. EDS snižuje opotřebení pneumatik a pracuje až do cca 40 km/h (Quattro : Až do 80 km/h). EDS je součástí elektronického stabilizačního systému ESP a protiprokluzového zařízení ASR .
Náhrada za manuálně uzavíratelný diferenciál, používaná cca od roku 1996-97 např. v modelu Audi A6/S6 C4. Nejedná se o uzávěrku v pravém slova smyslu, funguje tak, že detekuje prokluz kol z ABS aktivuje brzdy na kole, které se protáčí a tak se přenese točivý moment přes otevřený diferenciál na jiné kolo, které má více trakce.
EDS samočinně přibrzďuje protáčející se kolo hnací nápravy s cílem vyrovnat silový poměr na obou kolech. Řídicí jednotka pomocí snímačů systému ABS kontinuálně sleduje a vyhodnocuje otáčení hnacích kol. Pokud rozdíl hodnot odpovídá prokluzu kol, vyšle signál a systém ABS/EDS protáčející se kolo přibrzdí. Tím vyrovná momenty na obou kolech a výsledný účinek je podobný jako u mechanického uzávěru diferenciálu.