Přejít na obsah

Přestavba klasické OII na scouta


Host 007

Doporučené příspěvky

Ahoj lidi, co si myslíte o přestavbě klasické OII combi na scouta? Aktuálně jsem nucen nechat vyměnit prasklý přední nárazník na své OII Combi v barvě cappuccino. Tak mě napadlo když ta tady na fóru všichni přestavujete na RS, tak co kdybych tu mojí OII předělal na vzhled scouta. Už jsem viděl předělanou OII combi taky v barvě cappuccino do vzhledu RS ale na téhle barvě se mi to nelíbilo, ale právě scout v téhle barvě se mi moc líbí. Už jsem na stránkách kde se prodávají nárazníky a rúzné díly na OII viděl lemy blatníků a prahů, takže by to byl úplně celý komplet. Neví někdo jak se ty lemy blatníků a prahů montujou? Akorát mě vrtají hlavou 2 věci. Za 1. jak by to vypadalo se světlou výškou klasické OII, protože nemám 4x4. Za 2. na léto mám 17" Pegasus a ne 17" Proteus a to si taky nedokážu představit ten vzhled. Na klasické OII se mi ty Pegasusy moc líbí, ale na scoutu jsem je ještě neviděl. Nemá někdo foto kde jsou na scoutu kola Pegasus nebo nebyl by někdo šikovnej a neudělal by třeba ve Photoshopu nějakej pokus a na klasickou OII combi přidal vzhled scouta? Jsem zvědavej na vaše názory, připomínky a hlavně nějaké fotky a nápady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten se mi nelíbí, já radši originál scout. Neodpověděl si mi jak by to vypadalo s tou klasickou světlou výškou. A s tou úpravou výztuhy předního nárazníku a problémy s konektory mlhovek, to nemůže být tak velký problém, když pomalu každý druhý tady na fóru dělá z každé normální OII RSo.

Editováno: , autor: 007
citacia predchadzajuceho prispevku - pouzi tlacitko PRIDAT ODPOVED
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co sa tyka vzhladu kolies - nezabudaj, ze Scout ma na 17" diskoch Proteus) pneu 225/50 a bezna Octavia ma na 17" diskoch (napr. Pegasus) pneu 225/45 - co podporuje skor sportovy ako allroadovy vzhlad...

Inac ku scoutovi by sa Pegasus mali hodit - jednoduchy design, 5 lucov...

post-10844-0-37558100-1294507893_thumb.g

Editováno: , autor: Cjoctavian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale na Proteusy se mohou dát pneu o rozměru 225/45R17 ne? Jelikož nemám 4x4 takže je to jedno ne?

Editováno: , autor: 007
citacia predchadzajuceho prispevku - pouzi tlacitko PRIDAT ODPOVED
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli nemáš 4x4, tak bych na to věci ze SCAUTA nedával. podobný dilema jsem řešil před rokem z OII combi. Už jsem měl objednaný oba nárazníky na RS a pak z to sešlo. Dal jsem všedhny plasty do laku a není to špatný. K nárazníkům bych ještě musel koupit kola, abych nedělal RSu ostudu..a novej motor... U toho SCAUTA je výhoda, že 4x4 a SCAUT má stejný motorizace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli nemáš 4x4, tak bych na to věci ze SCAUTA nedával. podobný dilema jsem řešil před rokem z OII combi. Už jsem měl objednaný oba nárazníky na RS a pak z to sešlo. Dal jsem všedhny plasty do laku a není to špatný. K nárazníkům bych ještě musel koupit kola, abych nedělal RSu ostudu..a novej motor... U toho SCAUTA je výhoda, že 4x4 a SCAUT má stejný motorizace.

Já jsem to napsal blbě, že mám na léto Pegasusy. Mám je naplánované na léto, tedy jejich koupi, zatím mám jenom pneu 225/45R17. Teď právě když jsem nucenej vyměnit ten přední nárazník, tak mě napadlo dát místo klasickýho nárazníku ten ze scouta, protože vzhled scauta se mi prostě hodně líbí . Takže jestli to vyjde, tak taky přemýšlím o litých kolech. Do teď byly favority Pegasusy, ale teď začínám uvažovat i o těch Proteusech. Prostě budu muset koupit buď jedny nebo druhý takže je to jedno. Zatím nevím na kolik by mi to všechno vyšlo, myslím tím nárazník ze scauta a všechno kolem něj a ani nevím, kdo by ho nalakoval do barvy a hlavně namontoval, já bych si na to asi určitě netroufl. Já osobně bych to všechno nechal na škodovce, ale to by asi stálo hrozný prachy, protože když jsem se tam byl zeptat na výměnu toho klasickýho, tak mi řekli 20 000,- Mám ve předu parkovací senzory,xenony, takže to taky dost to vybírání nějakýho na netu stěžuje. Úplně novej bych asi ani mít nemusel, ale v super stavu. Kdyby někdo z vás o něčem věděl, tak dejte vědět, mám barvu cappuccino a jsem z jižních čech. Jsem rád, že mi pomáháte řešit můj problém a nápad. Ještě by se mi hodil celej obrázek auta pokud možno v barvě cappuccino a klasická OII combi předělaná na scauta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se mi nějak nezdá, já mám radši originál scout. Pořád o tom přemýšlím a mám prostě 2 možnosti. Buď koupím Pegasusy a nechám osadit klasický nárazník nebo nechám osadit nárazník ze scouta a asi koupím proteusy a časem i zadní nárazník a lemy a prahy. Ale asi docházím k názoru, že to budu muset všechno udělat ve škodovce, protože nejsem žádnej automechanik a prostě nevím co je všechno potřeba k instalaci a ani nevim, kde se to sežene a hlavně bych si netroufl vyměnit sám. Akorát je hrozný, že ve škodovce za to budou chtít nehorázný peníze. Ta první varianta je asi určitě levnější, ale ta druhá lákavější vzhled. Myslíš, že kdybych zajel do škodovky, aby mi ten nárazník vyměnily za nový, ale řekl jim, aby tam nedávali ten klasickej, ale ze scouta že by jim to vadilo nebo by se na to tvářily nějak divně? Nebo kdybych sehnal někde jinde nárazník ze scouta třeba holej a bez barvy nebo holej ale v laku a řek bych jim ať ten nárazník vybaví součástkami, které jsou zapotřebí nebo nalakujou a namontujou ho myslíš, že by se jim to nelíbilo a vyšlo by mi to levněji?

Editováno: , autor: 007
citacia predchadzajuceho prispevku - pouzi tlacitko PRIDAT ODPOVED
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám obdobný problém :) Koupil jsem si 4x4 77kw 2006 a mám rozbitý přední narazník, uvažuji o přestabě na scouta, ale nikde jsem nenašel kolik stojí komplet díly na paket. Nerad bych někde koupil narazníky abych ve finale zjistil, že lemy koupím pouze nové za 30000kč. Na internetu jsem nalezl pouze jeté narazníky a ještě nekompletní.

Nevíte někdo co ten paket přesně obsahuje na přestavbu ? A jsou prahy jen nastříkané do matné barvy nebo je tam taky plast?

O tom milotecu už jsem taky uvažoval, ale jen o lemech a předním a zadním plastu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nadapadlo niekomu prestavat na SCOUT LIFTBACK? :p

Prosim tě nemohl bys udělat přesně takovej obrázek, jako tenhle ve stejný barvě,ale na kombíka, r.v. 2007 takže před FL, a s výškou klasické OII (ne 4x4)? Moc by se mi hodil pro moji představu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teda Cjo...to je pecka ten scout liftback...mít prachy tak do toho jdu...takhle si můžu nechat zajít chuť...mno co...možná lepší než cpát toliko tisíc do pár plastů tak raděj koupit obyč.OII s pořádnou strojovnou ...1.4, 1.8, 2.0 TSi...sorry jsem benzínovej :rolleyes: (ve vašem případě rovnou scouta...já nějak ty kombíky nemusím)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...