Přejít na obsah

Japonsko


Standis

Doporučené příspěvky

taky na to koukám každou chvilku a sleduji na netu. fascinuje mě, jak je vidět úplně jiná mentalita a jak to berou s "nadhledem" , hrozí jim tam jaderná katastrofa a stále je slyšet, že se nic neděje, že vše mají pod kontrolou.být to tady u nás, tak už je republika polovystěhovaná, druhá dělá srdceryvné scény do kamarer. nebo jak tam byl záběr na dědu, jak čeká, až mu policije povolí jít se podívat co mu zbylo z domu, tady by už byly polaci a cikáni a vše co by zbylo by rozkradnuli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj stando japonci jsou hodně disciplinovaní zatim jsem neslyšel že by se tam rabovalo nebo tak něco........já nato koukam trochu s obavou přece jenom dělam v japonsky firmě navíc z japonska odebírame určitý části výrobku takže nalada není uplně nejlepší....u nás ve firmě jsou 3 japonci a celej den sedí u pc a sledujou webky v z tokia nebo koukaj na bbc .když si tak probíram dnešní šichtu tak jsem ani jednoho neviděl že by šel ven na kouřovou :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj stando japonci jsou hodně disciplinovaní zatim jsem neslyšel že by se tam rabovalo nebo tak něco........já nato koukam trochu s obavou přece jenom dělam v japonsky firmě navíc z japonska odebírame určitý části výrobku takže nalada není uplně nejlepší....u nás ve firmě jsou 3 japonci a celej den sedí u pc a sledujou webky v z tokia nebo koukaj na bbc .když si tak probíram dnešní šichtu tak jsem ani jednoho neviděl že by šel ven na kouřovou :-(

to chápu a hlavně nestěstí v Japonsku poznamená celej svět, z hlediska ekonomiky a elektroniky, teď budou všechno stavět od začátku

hlavně mě zaujalo jak říkal Tomio Okamura, že se Japonci za rok postaví na nohy a že na nich nebude nic znát, že se tam něco podobnýho stalo, u nás by se to tak rychle nestalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj je to na naše poměry zvlaštní národ,hodně tam funguje tzv.nadřazenost a přehnaná uctivost...muj šef když tam letěl aby se seznamil s tim jak to u nich chodi tak když měli volno tak ho vzali na výlet,ale né aby mu ukazovali pamatky nebo tak něco,vzali ho na rozhlednu a ukazovali mu z ni tovarnu toyoty (náš přední odběratel) :-)))) nebo když přiletěl majitel tak ještě než přijel před firmu na parkoviště tak oni už čekali u vchodu v předklonu ...

no uvidime fukushima to má víc jak nahnuty tak jsem zvědavej jak se s tim naš dodavatel popere a jak moc se nas to dotkne :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

grey je to až ostuda, že jinde ve světe to jde normálně bez policie a bez kontroly a jen u nás, se krade a apod. hlavně nepříspůsobová menšina této republiky :aggressive:

Ono to moc nejde, hlavně ne tam, kde je "multikulturní" společnost, neboli kde je vysoký podíl přistěhovalců a menšin. Všude tam je potřeba právo a pořádek prosazovat silou - minimálně její demonstrací, a ne se tvářit, že posláním výkonné složky vnitra je "Pomáhat a chránit" - když její členové ani neví, komu mají pomáhat a koho před kým chránit, tak radši nedělají nic (aby náhodou nebyli nařčeni z rasové nesnášenlivosti). Všude, kde přišla ke slovu "společenská korektnost" na to vždycky krutě doplatilo právo a pořádek. Prostě tam, kde není potřeba někoho přesvědčovat o jeho povinnosti přizpůsobit své chování jako menšiny tomu, co je zvyklá zachovávat většina už jenom proto, že tam žádná vybočující menšina není, není potřeba zřizovat ani žádné donucovací složky nebo prostředky.

Jinak v té Fukušimě je to fakt brutální průser, protože na rozdíl od Ukrajiny a Běloruska v Japonsku není dost místa, kam by se dalo přestěhovat nějakých 5 000 000 lidí, kteří žijí v ohrožené oblasti - a navíc taková havárie hodně odvrátí popularitu jaderné energetiky na stranu jejích odpůrců, zeleno-červených ekoteroristů. Přestože za havárii v tomto případě může příroda, ekoteroristi budou tvrdi opak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaplať panbuh, že žiju tam kde žiju. Žádný moře, žádný Alpy, v podstatě placka kolem dokola, ale jsem rád, že tomu tak je. Tohle zažívat bych vážně nechtěl. Japonci jsou úplně jiná kultura a povaha, a proto taky není potřeba "drábů" kteří by je tam umravňovali. Zkušenost mám jen jednu a to s tornádem, který vzalo střechu na baráku rodičům mý milý, a zažít bych to už nechtěl, natož nějaký záplavy a podobně!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Soucítím s nimi,jen mě serou dvě věci.

1-sbírky v ČR na Japonce.My jsme s ekonomikou v prdeli,oni jsou podle mě na špici.zasaženo je "relativně malá část území",tak si můžou pomoci sami

2-je bezpečné stavět atomovky u pobřeží,když takové problémy musí čekat??není to poprvé.

Toď mé názory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...