Přejít na obsah

Nehoda, technycký dotaz


wdave

Doporučené příspěvky

Ahoj, mé octavince autobus serval předek, autobus vlítl přes zebru a plnou do mého připojováku, pozor na MHD říkali mi úplné bludy až jsem nakonec musel zavolat benga a ti jednoznačně řekli že je to chyba autobusu mezitím než přijely tak po mě chtěli abych dokonce já jim uhradil škodu na buse.... :( Na octávce je špatná kapota oba blatníky nárazník taková ta výztuha světla blinkry a zajímalo by mě jestly by šli použít díly z Faceliftu a udělat tak facelift? Teda uvidí se co řekne pojišťovna je to 97 SLX 1.8 20V a doufám že z toho neudělají totálku :( Bila jak nová servisovaná byl to prostě můj mazel :( :( :( Předem děkuji za opovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží jak vážné to je, ale to auto mě nikdy nikde nenechalo a bylo v top stavu :(, Teď mám představu že dám Faceliftovou kapotu + světla a RS nárazník

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že Ti z auta udělají totálku prakticky nic neznamená! Jen to, že auto Ti zůstane - můžeš s ním nadále normálně jezdit a od pojišťovny dostaneš peníze ve výši ceny tvého vozu mínus amortizace a zbytková cena auta. Ještě se může stát, že pojišťovna auto od Tebe odkoupí - za účelem dalšího prodeje v aukci, ale to se nestává příliš často... Záleží na konkretní situaci a autě, ale totálka bývá většinou výhodnější.

Totálka zní přehnaně - znamená to vlastně jen to, že vyplacení pojistky je pro pojišťovnu nevýhodné - neznamená, že auto musí být nepojizdně a totálně rozmarasené...

Poptej se na to - dřív, než udělaš chybu. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Tak rozhodně si nemyslim, že totálka je výhodné, právě naopak je to způsob, jak pojišťovny lidi obíraj. Maj totiž vlastní tabulky, které nikdy nezveřejněj a podle nich tak oceněj hodnotu vozu. Takže se klíďo může stát, že si koupíte ojetinu za 200, někdo vám jí zboří, origo servis nacení opravu na 120 i když jinde by to udělali za polovinu a oni řeknou, že je to totálka, pač podle nich to auto má hodnotu jen 100. Těch 100 vám vyplatěj a nabořené auto si nechaj. Smluvenému bazarníkovi pak vaše zbořené autí daj za pusinku a ten ho zase zbastlí za pár tisíc dohromady, udělá z toho takovou tu voňavku, stočí km a ta vaše totálka se opět octne v bazaru za 200 k prodeji. Už sem to zažil 3x !!! Né naštěstí na svym autě, ale je to mazec ! Jedinej případ, kdy se vám to vyplatí je, když už máte opravdu neprodejnej vrak... tak za něj aspoň něco dostanete, ale jinak určitě ne !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šli ti i pytle ven....? Jestli jo, tak ti to odepíšou jako totálku.... Já jsem měl auto po bouračce a pojištovna mi to odepsala jako totálku, nechla jsem si vyplatit prachy a dal jsem auto zpět do kupy... Záleží jak hodně je to poškozené a jestli ti třeba nehnul kastlí.. Jesetli máš jen zničené plechy a kastle je v pohodě, tak ikdyž ti to odepíšou jako totálku, tak to opravit za ty prachy mělo jít... Mě pojišťovna udávala škodu 200 000 na náhradních dílech a tedka to auto znovu jezdí a opravil jsem to za polovinu....

post-74768-0-45020900-1333008897_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auuu, mam stejnou chrochtu, barva, kola skoro taky. Jen nemam xenony. Myslim, že by mi za ní víc jak 100 nedali. Prostě neni o co stát....jen problémy a dohadování. Taky asi záleží, co ten mamlas, co ti to takle pěkně vytuní má za pojišťovnu...estli vůbec něco má. Někde sem viděl statistiku, že je strašná hromada čechů, co jezděj bez povinka na saláma...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dscspeedy: Nutno si uvědomit, že auto je TVÉ! Pojišťovná nemá nárok To auto vzít! Může ho dát do aukce, kde ho podle svého uvážení můžeš prodat,ale nemusíš. Pokud ho neprodáš pojišťovna ti ubere z celkové ceny auta částu, za kterou by se auto v aukci prodalo a zbytek Ti vyplatí. Vše záleží na Tvém rozhodnutí. A ještě jsem neviděl pojišťovnu, která by si auto nechala...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda, ale málo kdo (mimo automechaniků a možná většiny lidí tady nafóru) má sílu prodávat potom ten vrak po kusech nebo jako celek. Většina normálních smrtelníků, co se v tom neorientuje to tý pojišťovně nechá. Jak ti můžou ubrat částku z aukce, když nevíš na kolik by to vydražili ? Nicméně taťka si třebas na podnikání koupil fábku, dal za ní skoro 100. Jednou z auta odběch si něco zařídit a kamioňák co jel okolo a spal za volantem mu sešrotoval zadní nápravu. Samo totálka a pojišťovna mu za to dala 30 a ten zbytekmu nabídli, že od něj vemou za 8... asi tak no. Tak si nechal dát těch 30 a za ně to nechal opravit. Bohužel to má udělaný těžce na prase a total zbastlený od vesnickejch šumařů ! V author servise po něm chtěli 80... Je to k pláči.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi mám s pojišťovnou trochu jiné zkušenosti, než se tu píše. Začalo to koupí Fabie 1,9 TDi za 130 000 Kč a na tolik byla i pojištěná. Platil jsem si pojištění tzv. All Risk s připojištěním asistence. Ani ne po roce vlastnictví auta se stalo to, že jsem auto naboural v Chorvatsku - 40 km/h do zdi. Auto v tu chvíli neřešili, zaplatili mi a mým třem spolujezdcům letenky do Prahy a auto převezli do servisu v Chorvatsku. Na posouzení rentability opravy auto přivezli do Prahy do servisu (1100 km), kde uznali, že je to totálka. Dali tedy auto do nějaké jejich aukce, kde dostali nabídku 24 000 Kč za vrak. Napsali mi tedy dopis, že mi vyplatí 86 000 Kč a 24 000 Kč mi zaplatí kupec za vrak, nebo si mohu auto prodat jak chci, oni mi vyplatí těch 86 000 Kč a víc je nezajímá. Auto jsem prodal kupci kterého sehnali.

Takže když to shrnu, tak jsem zaplatil jedno pojištění za asi 14 000 Kč a pojišťovna zaplatila 4 x letenky ze Splitu do Prahy, odtah auta do republiky a pak ještě cenu auta mínus cenu vraku. Tak nějak jsem si to představoval. V tu chvíli mi to ale bylo jedno, byl jsem v nemocnici. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To : samurai . To zní opravdu pěkně, ale je to jinej případ. Z tvého příspěvku sem pochopil, že to bylo na tvé havarijko. Takže to zaplatí pojišťovna, kterou si TY vybereš a sám si nastavíš výši pojistky, bonusy atd a pak podle toho, kolik tý pojišťovně platíš, tak se o tebe stará. Tipnul bych to na Alianz. Ale když tě někdo zboří, kdo má povinnko např u Triglavu, nebo jinejch fušerů, tak nechtěj to plnění vidět ! Voškubou tě jak jen to pujde :kol-80:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ehm, ve 40ti do zdi? V Chorvatsku? Wau... :kol-25:

Čelně. Nic hezkýho, následné řešení s policií také nic moc a následné soudy kvůli ublížení na zdraví už jako bonus...

DCSpeedy: No je pravda, že mně ještě nikdo nic z povinného neplatil. :) Takže o tom se nemůžu dohadovat, s tím nemám zkušenosti. Pokud by mi někdo zrušil auto, tak se obrátím zas na svou pojišťovnu ať to vyřeší ona. Právě z důvodu, že mohu narazit na nějakou ČPP a podobně, tak bych i tohle radši řešil ze svého pojištění, kde u myslím jedné nehody ročně ani nepřijdu o bonus. :) Ovšem pokud někdo nemá havarijní, tak to je jiná, v tom se nevyznám, měl jsem havarijní na každé auto co jsem měl, ať mělo pořizovací cenu jakoukoli a vyplatilo se to. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno tak s tim nepočítej, že pokud by ti někdo nabořil auto a pojišťovna toho dotyčného by se k plnění moc neměla, tak že by sis to vzal ze svého havarijka to ani náhodou. To by ta tvoje pojišťovna byla úplně blbá... Proč by tu škodu měli platit oni ? Taky mě to už jednou napadlo, ale pojišťováci mi hned vysvětlili, že toto se nikdy nestane. Jediná možnost se s tim dotyčnym domluvit, že by se ta bouračka zfixlovala tak, aby ty si byl viník. Ale kdo by to chtěl ? Nejlepší je mysim prevence... nejezdit jako dobytek a dávat bacha na ty mameluky okolo. Z karambolu nic pozitivního nekouká :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A já s tím počítám. :) Pojišťovna si to vyřídí s pojišťovnou protistrany, kdybych měl spoluúčast, tak ta by se měla zaplatit z povinného ručení viníka. Pro mě je to jednodušší a rychlejší, nemusím volat žádné Anděly 112 a podobné supy, zavolám na pojišťovnu, dostanu náhradní auto a nestarám se... Jak jinak to taky udělat, když by se viník "vzpříčil" a začal vše protahovat a komplikovat? Nebudu přece půl roku bez auta... A proč by to měli platit oni? Protože jsou pojišťovna a ten produkt se jmenuje havarijní pojištění. :)

Ještě malý edit: Souhlasím s tím, že prevence je důležitá, u věcí které můžu zavinit určitě pomůže nejezdit jak dobytek a co nejvíce předvídat. Jestli někdo ale nedobrzdí a zkrátí mi auto o metr ale neovlivním, ať se budu snažit jak jen budu moct... Bohužel.

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl také obětí autonehody a škoda byla plněna z viníkového pov.ručení u allianz. Já měl na výběr - buď se bude škoda hradit z mého havarijka nebo z povinného ručení viníka. Podle tabulek vyšla lépe druhá varianta. Nechci být nějakým propagátorem, ale spolupráce allianz (povinné ručení viníka) byla na jedničku. Proplatili 14 dnů zapůjčeného vozu ve stejné kategorii a totálku ohodnotili zcela nad mé očekávání. Vše proběhlo relativně v pohodě v určených termínech. Měl jsem možnost můj vrak odprodat v aukci za vydraženou cenu, což jsem neudělal - načež allianz mi vyplatila celkovou cenu totálky mínus zbytek v podobě ceny vydraženého auta.

Ve smyšlených číslech : Můj ford měl před nehodou cenu 200000kč. Po nehodě a určení totálky mi pojišťovna z povinného bručení viníka byla připravena vyplatit částku 200000kč. Auto nebylo poškozeno kompletně a některé věci se daly prodat na díly (světla, kola, sedadla....) - aby pojišťovna určila cenu těch dílů (zbytků) dala auto do internetové aukce, kde se dražilo od koruny. Konečná cena se vyšplhala na 60000kč. To je částka, kterou mi pojišťovna z celkové částky odečetla a vyplatila mi zbývajících 140000Kč. A já měl možnost ten vrak auta prodat tomu, kdo ho v internetové aukci vyhrál a tím pádem bych neměl auto, ale měl bych svých 200000Kč zpět. Nebo jsem si mohl vrak nechat a auto třeba opravit nebo za své ceny ty díly rozprodat.

A tak to bylo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já mám dobré i špatné zkušenosti s pojišťovnama. Ikdyž jsem si nechal opravovat auto na havarijko, tak mi u dvou bouraček nezaplatili plnou částku, respektivě u jedné mě krátili o nějaké procenta a druhou mi neproplatili vůbec. Jedná se o pojišťovnu Uniqa..... Proto mi byla doporučena Kooperativa a jsem u ní spokojenej...... Hodně záleží co má člověk za pojišťovnu..... Znám případ, kluk si vzal auto na lízačku, po 14 dnem to pocuchal podobně jak já na té fotce, měl Forda 2009 mondeo myslim, že to bylo a skvělá pojišťovna Uniqa mu to odepsala na totál, auto prodali, nemá nic a má ještě dluh na lízačce cca 70 000..... Takže pojišťovna hodně důležitá volba.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno tak s tim nepočítej, že pokud by ti někdo nabořil auto a pojišťovna toho dotyčného by se k plnění moc neměla, tak že by sis to vzal ze svého havarijka to ani náhodou. To by ta tvoje pojišťovna byla úplně blbá... Proč by tu škodu měli platit oni ? Taky mě to už jednou napadlo, ale pojišťováci mi hned vysvětlili, že toto se nikdy nestane. Jediná možnost se s tim dotyčnym domluvit, že by se ta bouračka zfixlovala tak, aby ty si byl viník. Ale kdo by to chtěl ? Nejlepší je mysim prevence... nejezdit jako dobytek a dávat bacha na ty mameluky okolo. Z karambolu nic pozitivního nekouká :kol-32:

Jj, je to jak píšeš. Taky jsem si myslel že když mě někdo nabourá tak si třeba vyberu z čeho to budu chtít uhradit(moje havarijní, nebo povinné ručení viníka).......a taky mi to hned vysvětlili . Pokud to do mne někdo napasuje a ten člověk je viník, z mým havarijním pojištěním to nemá nic společného, přesně jak píšeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsi měl asi špatnou pojišťovnu, nebo to bylo hodně dávno. Jak psal ze zkušenosti jirina5, tak máš na výběr z čeho se bude škoda platit. V poslední době je to i tak, tedy alespoň u pár "lepších" pojišťoven (ČP, Allianz a Generali), že když tě někdo nabourá, tak zavoláš jim, oni auto odtáhnou do smluvního servisu, dají ti náhradní auto a nestaráš se. Pak je to na nich, jednají s pojišťovnou protistrany a oprava se může začít hned z tvého havarijního pojištění, třeba pro případ, že by se to viníkovi rozleželo v hlavě a řekl si, že bude dělat problémy a ty bys pak musel třeba půl roku čekat na to, kdy ti jeho pojišťovna vyplatí peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som mal tiez havariu.Dodavka do mna vrazila do zadu.Vinnik svoju vinu priznal.Policajti mi radili nech to riesim cez havarijnu,ze je to rychlejsie.Jednanie s mojou poistovnou bez problemov, do 3 tyzdnov auto opravene v autorizovanom servise,zaplatil som spoluucast,ale aj tu mi potom poistovna vinnika vyplatila na ucet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsi měl asi špatnou pojišťovnu, nebo to bylo hodně dávno. Jak psal ze zkušenosti jirina5, tak máš na výběr z čeho se bude škoda platit. V poslední době je to i tak, tedy alespoň u pár "lepších" pojišťoven (ČP, Allianz a Generali), že když tě někdo nabourá, tak zavoláš jim, oni auto odtáhnou do smluvního servisu, dají ti náhradní auto a nestaráš se. Pak je to na nich, jednají s pojišťovnou protistrany a oprava se může začít hned z tvého havarijního pojištění, třeba pro případ, že by se to viníkovi rozleželo v hlavě a řekl si, že bude dělat problémy a ty bys pak musel třeba půl roku čekat na to, kdy ti jeho pojišťovna vyplatí peníze.

U České(např. ) nemusíš mít ani havarijní a toto se provede i tak(1. povinné bez povinností- služba likvidace od nich v ceně pov). Auto opraví u svého opravce a ty jako jejich klient se nemusíš handrkovat s nějakýma telefonníma pojišťovnama, resp nahánět viníka nehody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...