Přejít na obsah

Kam dát světla pro denní svícení? (O1)


tomina

Doporučené příspěvky

jenom malinký dotázek, proč proboha neopoužíváte hlavní světla ... ???

Možná že málo jezdíte, jinak si to nedovedu vysvětlit ...

Štve mě, když vidím že někdo má světla zapnutá tak, že je v podstatě stejně nevidíte. Třeba když jedete proti sluníčku, s tonovanými skly a tmavými brýlemi ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenom malinký dotázek, proč proboha neopoužíváte hlavní světla ... ???

Možná že málo jezdíte, jinak si to nedovedu vysvětlit ...

Štve mě, když vidím že někdo má světla zapnutá tak, že je v podstatě stejně nevidíte. Třeba když jedete proti sluníčku, s tonovanými skly a tmavými brýlemi ...

A proč proboha ne???Každýho věc jak se rozhodne.Nevím co máš na mysli tím,že nevidíš světla,ale jestli myslíš denní,tak ty jsou vidět víc neš standartní světlomety.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenom malinký dotázek, proč proboha neopoužíváte hlavní světla ... ???

Možná že málo jezdíte, jinak si to nedovedu vysvětlit ...

Štve mě, když vidím že někdo má světla zapnutá tak, že je v podstatě stejně nevidíte. Třeba když jedete proti sluníčku, s tonovanými skly a tmavými brýlemi ...

Ty vole :doh:doh (cenzor promine a neda mi trestny bod, ale jinak nemuzu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenom malinký dotázek, proč proboha neopoužíváte hlavní světla ... ???

Možná že málo jezdíte, jinak si to nedovedu vysvětlit ...

Štve mě, když vidím že někdo má světla zapnutá tak, že je v podstatě stejně nevidíte. Třeba když jedete  proti sluníčku, s tonovanými skly a tmavými brýlemi ...

A proč proboha ne???Každýho věc jak se rozhodne.Nevím co máš na mysli tím,že nevidíš světla,ale jestli myslíš denní,tak ty jsou vidět víc neš standartní světlomety.

ja uz se teda parkrat setkal se strelcema, ktery meli jako denni svetla takovy pridavny mžourátka, ktery fakt videt vubec nebyly

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapi,říkal táta že viděl na octavii denní světla v hlavních světlech,to znamená na místě mlhovek :o .Musel bych to tedy přepojit abych měl mlhovky dole v nárazníku a denní nahoře.Otázkou ale je,jestli Hella dělá ty 6W halogenky v této velikosti abych nemusel překopávat ještě patici.No,a fčíl mudruj.Pomůžete mi toto téma jaksi rozvinout? :help:kol119

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapi,říkal táta že viděl na octavii denní světla v hlavních světlech,to znamená na místě mlhovek :o .Musel bych to tedy přepojit abych měl mlhovky dole v nárazníku a denní nahoře.Otázkou ale je,jestli Hella dělá ty 6W halogenky v této velikosti abych nemusel překopávat ještě patici.No,a fčíl mudruj.Pomůžete mi toto téma jaksi rozvinout? :help:  kol119

Nejde prece o to dostat ty 6w zarovky do lampy od mlhovek, byt integrovanych v hlavnich svetlech. Denni svetla maji hlavne jinou optiku.

Mozna, ze tata videl jen nejakyho blazna co svtitil normalne mlhovkama a tvrdil, ze jsou to denni, takovych "setricu xenonu" potkavam na silnici mraky.

Dalsi moznost je jeste ta, ze nejake novejsi modely maji skutecne uz integrovana denni svetla, ale to je o jinych svetlech a na octavce jsem o tom jeste ani neslysel.

Editováno: , autor: Galaxy64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přece,jen to prý byl typ 00 se starýmy světly a vzadu mu světla nesvítily což by u mlhovek muselo.No tak nevím,i tak mi přijde lepší mít světla rozsvícené nahoře než dole kvůli viditelnosti hlavně na horizontech.

nj, tak to vypada na lidovou tvorivost, neni prece problem to prepojit aby ty mlhovky svitily i bez obrysovek teda i bez zadku. Kamos to ma takhle na mercedesu aby setril xenony, sviti jenom mlhovkama integovanyma v hlavnich svetlech a policajtum tvrdi "panove, to jsou svetla pro denni sviceni, tohle je mercedes". Pokazdy mu to sezrali, protoze to neznaj.

Jinak denni svetla v narazniku splnuji pozadavky zakona na jejich umisteni, s tim horizontem muzes mit pravdu, ale je treba si uvedomit proc se pres den sviti, je to jenom neco jaksi navic a kdo vedne nevidi auto, nema ridit, si myslim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel mi tady zatím nikdo neřekl, jaké mají výhody světla pro tzv. denní svícení. Možná že málo jezdíte, ale nějak si nedovedu představit, že se s tím budu patlat, místo toho abych otočil knoflíkem když sednu do auta, potažmo nic nedělal (s relé pro denní svícení). Svítím celý rok od té doby, co se musí svítit v zimě a žádný problém. Ale chápu že jako tuningový doplněk se to může někomu líbit.

Raději kdyby si každý jednou za rok při výměně oleje nechal seřídit světla. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel mi tady zatím nikdo neřekl, jaké mají výhody světla pro tzv. denní svícení. Možná že málo jezdíte, ale nějak si nedovedu představit, že se s tím budu patlat, místo toho abych otočil knoflíkem když sednu do auta, potažmo nic nedělal (s relé pro denní svícení). Svítím celý rok od té doby, co se musí svítit v zimě a žádný problém. Ale chápu že jako tuningový doplněk se to může někomu líbit.

Raději kdyby si každý jednou za rok při výměně oleje nechal seřídit světla. :(

světla pro svícení ve dne nabízejí následující výhody:

* moderní vzhled v souladu se současnými designovými trendy

* maximální uživatelský komfort - světla se zapínají automaticky, takže na jejich rozsvícení nikdy nezapomenete

* montáž zabere zručnému kutilovi sotva 2 hodiny

* oproti zapnutým tlumeným světlům výrazně snížená spotřeba a emise škodlivých látek

zdroj: Hella.cz :D

A taky, když má někdo drahé žárovky ve světlometech nebo Xenony tak si je muže šetřit.

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel mi tady zatím nikdo neřekl, jaké mají výhody světla pro tzv. denní svícení. Možná že málo jezdíte, ale nějak si nedovedu představit, že se s tím budu patlat, místo toho abych otočil knoflíkem když sednu do auta, potažmo nic nedělal (s relé pro denní svícení). Svítím celý rok od té doby, co se musí svítit v zimě a žádný problém. Ale chápu že jako tuningový doplněk se to může někomu líbit.

Raději kdyby si každý jednou za rok při výměně oleje nechal seřídit světla. :(

Proc do toho tahas tuning, je to opravdu prakticke a uzitecne. Znova opakuju, ze jsou to svetla NAVRZENA pro denni sviceni, co na tom nejde pochopit? Svetla co mas v aute jsou navrzena pro jizdu za snizene viditelnosti. Kdo to prijmout nechce tak at dal pres den sviti cca. 160W namisto 16W. Kdyz pominu diskutabilni usporu paliva, aspon nesvitim zadnimi svetly ani pristrojovkou, milionem diod v interieru, nebo snad zadni svetla vedne nejakou logiku maji? Auta pro severske zeme jsou temito svetly vybavovana standartne, problem s tim nikdo nema. Tak uz se proboha neptej proc VEDNE svitime DENNIMI svetly. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm, a pak se člověk nemá divit že když se sešeří, potkává šílence, kterým vepředu svítí bludičky a vzádu nic.

Druhý extrém je, když mají rozsvícená mlhová světla.

Navíc u nových aut se dá nastavovat intenzita svícení. :o

Nechci tady z toho dělat FLAME.

:D

Zase sem tahas neco jineho, kdyz se seseri tak si zapnem normalni svetla, to jsou ta pri snizene viditelnosti, jen magor by jel navecer s dennimi svetly. O magorech s mlhovymi svetly se taky nebavime.

Intenzita se u novych aut menit da, to mas pravdu, ale co to ma spolecneho s dennim svicenim? :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové mám na vás jeden dotaz hlavně na MIKLa protže ten světla už má ;)

chci do spodních mřížek zabudovat mlhovky uchycení atd.. mám vyřešeno ale musí to mít nějaký určitý sklon směrem k cestě?? a druhá otázka odkud měřit abych je měl tak nějak ve stejné vzdálenosti od kraje nebo od středu to vyjde na stejno..

předem díky za rady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozměry které je třeba dodržet dle vyhlášky 341/2002 jsou stejné pro mlhovky i pro denní osvětlení.

A to se tam vejdeš do těch 25 cm?RS nárazník a snížení :D

O pár mm ne.Na spodní hranu asi 245 ;)

for thym81-kolmo k ose auta i k silnici.

:D já jen když sem odhadoval podle svýho auta.Sem si myslel že to musí bejt těsný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...