Přejít na obsah

Zhorená kabeláž LP dverí, nefunkčný centrál


Marek_Norway

Doporučené příspěvky

Zdravím, tak ešte som nevyriešil problém s ABS pri dobrzďovaní a už mám ďalší. Začalo to blbnutím zámku v šoférových dverách, najskôr ich centrál prestal odomykať, potom začala stále svietiť kontrolka safe locku až to skončilo zhorením konektoru pri motore na sťahovanie okna. Momentálne mám auto zamknuté, nejde otvoriť ani zvnútra, jediné dvere, ktoré viem otvoriť sú šoférove a úplne zaujímavé je, že kufor funguje aj z diaľkového ovládania zatiaľčo dvere jedine kľúčom v zámke manuálne. Auto je Octavia tour 2005 s originál centrálnym zamykaním. Prikladám foto kde to zhorelo a zaujímavé je, že mi skrat odpaľuje poistku č 38, ktorá údajne má na svedomí otváranie viečka nádrže (ktoré skutočne nefunguje) a osvetlenie kufra (ktoré ale funguje). Viete mi poradiť ako aspoň odblokujem safe lock nech viem otvoriť aj ostatné dvere??? Taktiež sa chcem opýtať či náhodou niekto nepredávate kabeláž z LP dverí na Octaviu (predpokladám, že samotný konektor sa asi kúpiť dať nebude). Inak môžem byť rád, že mi nezhorelo celé auto, keď som ráno nastúpil do auta tak bolo vnútro celé zadymené. Prikladám foto čo vlastne zhorelo. Inak obrázky sú len ilustračné, ale vyzerá to presne rovnako. Zoskratovalo to presne v tom konektore na druhom obrázku, na kraji konektoru sa roztavilo asi 6 káblov a potom to zoskratovalo. Takže budem zrejme potrebovať komplet kabeláž dverí nakoľko v tom konektore je asi 30 káblov a povypichovať ich je takmer nemožné. Ďalej zrejme budem potrebovať aj tú vec hneď vedľa motora okna (RJ???) a pre istotu aj nový zámok keďže ten je asi príčina všetkého. Stalo sa niekomu niečo podobné? ako by ste to riešili? Teraz vlastne nedokážem ani natankovať auto nakoľko neviem otvoriť viečko nádrže. Ďalšia zaujímavá vec je, že keď to nechám pripojené, tak ovládanie okien funguje z panelu na šoférových dverách úplne bez problémov, jedine tlačidlo odomykania a zamykania odomyká len kufor. Takže moja otázka je či viem nejako odomknúť aj ostatné dvere, či viem nejako otvoriť viečko nádrže a či niekto nemáte diely popísané vyššie. Budúci týždeň som na Slovensku, som z Oravy, ale však pošta alebo kuriér existuje. Kľudne sa ozvite aj mailom na marek.ondros@gmail.com. Ďakujem za rady.

post-76196-0-24108900-1349250223_thumb.j

post-76196-0-14743700-1349250241_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... zaujímavé je, že mi skrat odpaľuje poistku č 38, ktorá údajne má na svedomí otváranie viečka nádrže (ktoré skutočne nefunguje)...

Otevírání víčka nádrže je součásti komfortu. Takže je to normální.

....Teraz vlastne nedokážem ani natankovať auto nakoľko neviem otvoriť viečko nádrže. ....

Nevím jestli to liftback ma nějak zakrytované, ale kombík tam má dekl v kufru.

Nicméně z kufru se dostaneš k motorku a za něj zatáhneš.

Je to popsané i v manuálu k autu.

post-57881-0-50440600-1349253534_thumb.j

Sorry, že jsem neuměl odpovědět na Tvé důležitější otázky.

Ale jako "Navštív vrakoviště" a tak, si umíš odpovědět sám.

Jak vlézt do dveří a odblokovat zámek se tu někde píše určitě taky. Jde o to, že nelze povolit pouze šroubky po obvodu tapecu. Demontáž tudíž je stejná jako při otevřených dveřích jen je třeba to po obvodu vyrvat.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za každú radu, takže aspoň môžem jazdiť a tankovať. Dnes som si všimol, že nefunguje ani ovládanie zrkadiel, takže vôbec netuším, čo všetko mám zháňať. Chcel by som sa ešte opýtať, že pokiaľ vymením kabeláž dverí, zámok a rj okna (alebo ako sa volá tá vec hneď vedľa motora sťahovania okna) bude treba niečo nakódovať alebo by to malo fungovať normálne ako predtým najmä čo sa týka diaľkového ovládania centrálu? Cez VAG COM som sa dostal na komfortku, tá by nemala byť poškodená, ale ktovie. Má centrál vlastnú RJ a ak áno kde sa nachádza? Inak ovládanie okien stále funguje aj zo šoférových dverí, jedine to odomykanie a zamykanie funguje len na kufor. Ospravedlňujem sa za možno hlúpe otázky, ale fakt neviem čoho sa chytiť. Inak trochu ma znepokojuje tá poistka č. 38, ktorá RJ je vlastne zodpovedná za ovládanie víka nádrže? Čím by ste začali? Ešte raz ďakujem za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže problém chvalabohu vyriešený, bolo to riadiacou jednotkou, ktorá je hneď vedľa motorčeka sťahovania okna, nejakým spôsobom sa tam dostala voda, vyskratovalo to, roztavilo pár káblov a znefunkčnilo odomykanie a pár ďalších vecí. Po výmene kabeláže a riadiacej jednotky je všetko tak ako má byť. Ďakujem ešte raz za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...