Přejít na obsah

POZOR na nekvalitní LED žárovky - začouzená parabola


Skulosch

Doporučené příspěvky

To Omicron: Pokud si ti přečteš jednou pozorněji, všimneš si věty ,,Takže suma sumárum pro čínské shity:"...

To že lze komfortka nastavit, aby akceptovala LED diody jsem vzkutku nevěděl, musím ti poděkovat za ponaučení.

Ale stejně k čemu ti ta nižší spotřeba je? Jako že třeba ušetřím 2W na žárovce, tak se budu radovat že třeba při 6ti LEDkách jsem snížil spotřebu paliva o 100ml? Jestli je to uváděno jako výhoda menší spotřeby paliva, tak za mě fakt ne. Nejsem magor co řeší jestli jezdí za 5,4 nebo 5,5L, jako vetšina majitelů škodovek. Klimu mám vyhulenou pořád a když je mi zima tak si zatopím. Po dálnici jezdím víceméně co to jde, jak to umožní provoz a počasí, ve měste brzda-plyn, takže pár ml ušetřenejch díky LEDkám mě nevytrhne.

Životnost LED je možná delší, ale cena za kvalitní LED oproti žárovce je mnohonásobně vyšší, čili ani to nelze brát jako výhodu.

BTW, asi mi to nebudeš věřit, ale za 3 roky a 110.000km každodenní jízdy, jsem v předních světlometech měnil akorát v každém 1x xenon, nic jiného. A v zadních lampách 2x W3W obrysovka, toť také vše. Čili, než by se mě zaplatili kvalitní LED od Osramu nebo Philipsu, tak bych byl chlupatej děděk. Jo a žádné spatlané denní svícení nepoužívám.

Jediný bod, kde u OCII beru LED jako opravdu výhodu, je lepší look s xenony, ale toť asi opravdu vše.

Ale samozřejmě, pokud jsi s LED spokojen, líbí se ti a můžeš líp spát, já ti to samozřejmě neberu, jen jsem prezentoval vlastní názor... :kol-47:

Jak muze 6 LEDek usetrit 100ml paliva? Kdyz vypnu radio usetrim dalsi litr a kdyz zhasnu hlavni svetla a vypnu vyhrivani sedadel pojedu za 1l/100km?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@nuff:

Kde jsem napsal blbost? Pokud zapnu v aute vsechno co je na elektriku bude alternator predstavovat pro motor stejnou zatez, jako kdyz ho elektricky odpojim. Porad se prece toci, a toci se s otackama motoru, ne podle spotreby elektriky. Jeho treci odpor nezavisi na odberu jako treba u klimy. Ale jelikoz najsem z oboru a tohle je jen moje dedukce, rad se poucim jak to je. Kde je tedy ta prima umera mezi spotrebou paliva a el. energie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@BiGGy:

Nechces to rozvest? Docela by me to zajimalo.

Altík v podstatě "dává" jen tolik proudu, kolik je ho potřeba - kolik si ho žádají spotřebiče. Proud není nic jiného, než usměrněný tok elektronů ve vodiči. Je-li požadována vyšší spotřeba proudu, musí zdroj protlačit více elektronů. Více elektronů působí proti magnetickému poli (chce se to uvést do klidového stavu) větší silou a magnetické pole působí proti otáčení rotoru. Takže při větším odběru proudu se "zrychlí" tok elektronů a tím více působí proti otáčení alternátoru. Altík se stává pro motor větší zátěží a roste spotřeba.

Proto se tolik propaguje, jak svícením přes den rostou emise.

Lajcky řečeno.. čim vic ho zatižiš tim huř snim pujde otačet a motor bude muset vynaložit vice sily aby snim otačel.. proto stoupne i spotřeba paliva tak jako u klimy :-) si myslis ze denni sviceni se dava proto abys nemusel co rok menit zarovky ve svetlometech ? :) Stači když mas v kufru nejaky pořadny zesilovač - basak a už si to spapne celkem dost jako u mě :-) :kol-47:

Editováno: , autor: BiGGy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:kol-28:

Lidi at nezakladam nove tema.. menil jste už nekdo zarovky v mlhovkách na octII ? Jaky je postup ? jde to snadno ? dneska jsem odmontoval to slavne denní sviceni (nejak mi začly ubyvat diody :-) nj koupil jsem si levnejsi a vydrželo to rok než se tam dostala voda :-) )a zapnul jsem si denni sviceni na mlhovky... jen bych rad dal do mlhovek trošku bělejší žarovky .

Editováno: , autor: BiGGy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi to bude znit divne, ale celkem se mi fotka tech zacernenych ("kourovych") svetel libi :D co se tyce LED v obrysovkach..ja si je tam dal aby to ladilo ke xenonum a urcite ne abych usetril palivo..to me teda nenapadlo...jo pokud chci setrit palivo tak vypnu klimu nebo vyhrivani sedacek..a urcite nebudu jezdit co to jde na dalnici nebo plyn-brzda ve meste jak tady nekdo napsal..sehnal sem nejake CAN-BUS se 3-mi SMD chipy a sem spokojen..myslim ze vic chipu uz by bylo moc..zadny chybovy hlaseni nemam a libi se mi to vic nez orig. zarovky..tot vse..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 měsíce později...

Tak mám podobnou zkušenost s nekvalitní LED-kou, ale naštěstí nestihly čoudit = "JEN" se začaly deformovat :

 

PŘED (ZAČÁTEK LEDNA 2014) :

 

post-3116-0-67894800-1393527380_thumb.jp

 

A PO (DNES = 27.2.2014 = NECELÉ 2 MĚSÍCE PROVOZU) :

 

post-3116-0-79734800-1393527464_thumb.jp

 

Další info kdyžtak :

 

http://forum.skodahome.cz/topic/121780-pasatova-oii-19-tdi-elegance/page-6#entry1875660

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pripájam moju včerajšiu skúsenosť, keď som večer o 21:30 rozoberal svetlomety, lebo mi tieto "super" žiarovky padli do svetiel a musel som ich demontovať. Mám ešte, resp. mal som 2 nové nepoužité, ktoré som taktiež rovno vyhodil do koša. Človek sa učí na vlastných chybách.

post-69115-0-26355800-1393569749_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...