Jump to content

Přední blinkr - výměna žárovky


HTP
 Share

Recommended Posts

Takže vyřešeno...je to na servis, demontáž předního nárazníku, vyjmutí celého světlometu, proražení záslepky a výměna žárovky. Je s tím spojená objednávka opravárenské sady (kroužek, krytka, 2x šroub). Cena sady cca 150,-, práce je na 90 minut, dle ceníku...  :kol-44:

Link to comment
Share on other sites

Jak píše Choceňák je to ostuda, aby se pro výměnu žárovky jezdilo do servisu a ještě se rozmontovalo půl auta.

Asi mě to nemine, zatím si auto se mnou dopisuje "zkontrolujte levou přední směrovku" - vylezu ven směrovka bliká. Vypnu zapalování - kontrolka zhasne - několik dní je klid a pak zase znovu. Jednou se mi podařilo, že blinkr neblikal - stačilo ťuknout do světlometu a už zase bliká. A pořád do kola - asi vachlkontakt. No nic počkám, až klekne úplně.

Link to comment
Share on other sites

Přidám jednu zkušenost spíš pro pobavení. Nějakou dobu mi svítila-nesvítila kontrola vadné žárovky. Celkem pravidelně, ale zdaleka ne vždy, se to stalo, když jsem přijel a zajížděl třeba do garáže. Nemaje maxidot nevěděl jsem která to je. Až náhodou jsem přišel na to, že když prásknu dveřmi kufru, poskočila žarovka osvětlení SPZ do nějaké "nevodivé" polohy a přestala na chvilku svítit, jakoby blikla. Systém to vyhodnotil jako poruchu a rozsvítil kontrolku... Nakonec ta žárovka umřela definitivně a po výměně - trochu jsem přitlačil kontakty - už to nedělá.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Přes podběh je to zbytečné, pokud nebyla měněná žárovka, tak se obal musí rozbít a nahradit krytkou - viz. výše. A myslím si, že pokud by jsi tuto akci podnikl, tak se zastavíš u toho, že je tak tam není klasická 21 W žárovka, ale speciální s paticí - viz. foto. 

post-53175-0-44075600-1452086993_thumb.j

Edited by Kedarek1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...