Přejít na obsah

Nejde zařadit 5tý stupeň


ronniq

Doporučené příspěvky

Dobrý den, vlastním O II. rv. 2007, 82000km. 1.6 77KW

Závada: Nejde zařadit 5tka, ani za jízdy ani když je motor vypnut. V servise zkusili funkčnost táhel, zde chyba není. Dokonce vše odpojili a zkusili přiímo na převodovce.Tak teď musím jít do rozborky převodovky.

Prosím o rady co se mohlo stát, kolik peněz si asi připravit na opravu.

Co se stalo: Auto bylo den odstavené, při rozjezdu do kopce vše OK, na rovině pokus o 5tku a nic. Páka propruží a o něco se zastaví. Žádné divné zvuky, ostatní rychlosti jsou naprosto v pořádku. Pokud použiju trochu větší násilí, pětka tam skočí, ale poloha řadící páky není ona, žádné zvukové projevy, auto jede v pohodě. Ale raděj to nezkouším. Auto mám z bazaru, asi rok, závada se lehce projevila již před tím, ale můj dojem byl, že je to rukama a že se to musí sžít a sednout. A sedlo si to, a závada se do předvčera neobjevila.

Nyní to tedy nejde vůbec. A stále přemýšlím co je špatně.

Synchron? - Vydávalo by to divné zvuky, a v klidu motoru by mělo jít zařadit. Tak asi ne.

Vidlička v převodovce? - Vidličky se prý neohýbají ale lámou. A jak by mohlo dojít k ohnutí vidličky?

Dáel mě již nic nenapadá.

Díky všem za případné náměty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže tedy po sundání víčka je synchron na pátem stupni v pr... :( Oprava do 10tkc. Vzalo to sebou i kolo. Neni nastesti pry potreba sundavat prevodovku. Muze mi nekdo vysvetlit jak muze odejit synchron pri 82tkm? Jak to clovek muze znicit? Myslite ze obstojim u pojistovny ze to byla skryta zavada?

Díky,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Takže tedy, chyba byla asi v domku řazení na převodovce. Bohužel servis první sundal víko 5-tého stupně a definoval jako závadu synchron. Tedy kolo šlo ven a obložení synchronu taky. Vyměněno za nové. Bohužel poté to stále zlobilo. Až pak je napadlo jít na mechanizmus řazení na převodovce - vyčištění, promazání - a ejhle vše funguje. Tedy možná se zbytečně měnil synchron a kolo 5tého stupně, ale jsem rád že to funguje.

Díky všem za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...