Přejít na obsah

Přední stěrače OI - problémy, nejdou vypnout, atd.


Octavius84

Doporučené příspěvky

Na O1 mame problem se steraci. V teplem pocasi funguji jak maji, ale jakmile se ochladi, tak se obcas nechteji pustit, poskakuji, jsou zpomalene atd., funguji jen na nejvyssi rychlost. Tatka vycistil a promazal ten mechanismus pohonu, ale to nepomohlo. Rikal ze motorek je snytovany a rozebirat se mu ho moc nechce. Setkali jste se nekdo uz s takovou zavadou? Je to motorkem? Proc to dela jen v zime? :-)

volil bych cestu roznýtování motorku + vypláchnutí v benzinu,promazání smontování sešroubování samořeznými šroubky - taky jsem to dělal pomohlo mi to hlavně to chce použít nízkotuhnoucí vazelínu nevímpřesně název nebo typ,ale já dalod mogulu takovou bílou!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na O1 mame problem se steraci. V teplem pocasi funguji jak maji, ale jakmile se ochladi, tak se obcas nechteji pustit, poskakuji, jsou zpomalene atd., funguji jen na nejvyssi rychlost. Tatka vycistil a promazal ten mechanismus pohonu, ale to nepomohlo. Rikal ze motorek je snytovany a rozebirat se mu ho moc nechce. Setkali jste se nekdo uz s takovou zavadou? Je to motorkem? Proc to dela jen v zime? :-)

Opravdu byl převodový mechanizmus rozebrán? Již před několika lety jsem řešil problém s naší Octavií z roku 97a stejný vloni s Octavií syna z roku 2001, kdy zakorodovala osička stěrače u řidiče. Následovala demontáž pákového zařízení. Nejnáročnější bylo vytočení osičky, čímž hodně tím utrpěl i stolek pod svěrákem. Opilování koroze, namazání a sestavení už byla jen lahůdka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky vsem za odpovedi. Tatka rikal ze osicku sterace zkontroloval a bylo sucha, takze ji namazal a ted je to lepsi, sterace uz skoro neblbnou, jen vyjimecne. Takze mozna jeste promazat motorky.

MartinRS: Prepakovani, kolik to muze stat? :)

Souhlas s Martinem, repasovat přepákování (což je zábava jen pro toho kdo je klidná povaha) nebo koupit nové :) Měl jsem přesně ten stejný problém - osičky byly zkorodované - dal jsem se cestou vyčištění. Byla to zábava na odpoledne a mimo jiné jsem si zopakoval svůj slovník sprostých slov - to bylo jmen :D

Editováno: , autor: lukash
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky vsem za odpovedi. Tatka rikal ze osicku sterace zkontroloval a bylo sucha, takze ji namazal a ted je to lepsi, sterace uz skoro neblbnou, jen vyjimecne. Takze mozna jeste promazat motorky.

MartinRS: Prepakovani, kolik to muze stat? :)

http://skoda-dily.cz/index.php?action=default

Máš to hned na titulní straně, 750,- Kč, což je skoro za darmo. Já bych ale rozchodil to staré, jsem hrozná hračička a je to fakt práce docela drsná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky vsem za odpovedi. Tatka rikal ze osicku sterace zkontroloval a bylo sucha, takze ji namazal a ted je to lepsi, sterace uz skoro neblbnou, jen vyjimecne. Takze mozna jeste promazat motorky.

MartinRS: Prepakovani, kolik to muze stat? :)

Souhlas s Martinem, repasovat přepákování (což je zábava jen pro toho kdo je klidná povaha) nebo koupit nové :) Měl jsem přesně ten stejný problém - osičky byly zkorodované - dal jsem se cestou vyčištění. Byla to zábava na odpoledne a mimo jiné jsem si zopakoval svůj slovník sprostých slov - to bylo jmen :D

taky tak,hlavně je umím dodnes :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nové jsou, nové

Nejhorší je, že to začne blbnout v zimě když je nejvíc potřebuješ.

Rozdělával jsem to tak před pěti lety a doteď klid. Pomocník WD, svěrák atd. Možná by už zase chtěly namazat, ale zatím makají bez problému. Do motorku jsem nesahal. Jinak souhlasím s tím, že je to zas.... a zk... práce ale zase jsem se chvíli nenudil. Chce to tam pak hodit nové gumové Okroužky a samo namazat. Pokud se s tím nechceš dupat tak kup nové, ale stejně bych je rozdělal a namazal je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já měl špatného tohošneka... byl tam ulomený plíšek co snímá otáčky... ale jen špička, takže jsme to rozebralk, zabrousil ten plíček aby neměl hrany, a víc nahnul aby to snímalo... Zase... minulé léto jsem to dělal a od té doby v cajku... Oprava na 30minut a nestálo to ani kačku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prdlajs měnit, dokud to ještě funguje... tak se mi to stalo... vyndat mechanismus a komplet ty čepy rozebrat, vyšistit a pořáadně promazat... Udělal jsme to, je to 18měsíců a zatím klíííídek...

Ja to delal cca 2 roky nazpatek, pokusil jsem se ty osicky vyklepnout kladivem, jedna sla obstojne, druha drzela fest az se mi zlomila, novy staly cca litr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Zdravim mám takový problém.

Při zapnutí odstřikovačů se mi místo 4x setření stěračů setře tak 10x a zastaví v polovině okna.Nedělá to pravidelně ale čím dál častěji.Nevíte čím by to mohlo být?

Díky

vadný doběh motorku, stačí ho rozebrat a očistit doběhové kontakty na převodovce motorku + je napružit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

setkal jste se už někdo s tímto:po zap.stěračů proběhne několik cyklů normál.pak udělají stěrače asi 20 pohybů bez možnosti je jakkoliv vypnout a zastaví se v nějaké (různé) poloze.A to se s různýma podobama děje nadále.Někdy vše funguje jak má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...