Přejít na obsah

Hlučné nezávislé topení


radhola

Doporučené příspěvky

Všechny zdravím a prosím o radu,

koupil jsem supa 2010 125 kW. Když je zapnuté nezávislé topení,tak to strašně hučí,je to skoro slyšet více jak motor.Pokud vypnu motor a bufik dobíhá je to hrůza,lidi co jdou kolem,tak se otáčí co to je.

Jak by to mohlo jít opravit?

Předem děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj no podle mě to bude něco špatného na nezávislém topení koukám že jsi z přerova já jsem z Prostějova a vím tu v Prostějově o šikovném klukovi co servisuje a montuje nezávislé topení tak jestli chces můžu ti dát kontakt.

 

Ahoj,

můžeš please prozradit, jak jsi dopadl? Topení jsem si musel nedávno nechat domontovat a díky letnímu topení jsem jej pomalu ani nestihl vyzkoušet. Při posledním testovacím spuštění v garáži bylo topení opravdu hlasité - prý by mělo být slyšet pouze tiché nasávání vzduchu přes filtr...

Díky předem,

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nakonec jsem navštívil zástupce Webasto v Prostějově a jejich verdikt zněl,čerpadlo nez. topení. Výměna bude stát cca 10.000,-. Nechám si to vyměnit v listopadu,abych si to hned mohl odzkoušet.

Se ztrátou vody by nezávislé topení snad nemělo mít nic společného?

Mně se v létě začala ztrácet voda při delších cestách, ve Škodovce mi do systému servisák nalil jakousi emulzi za 400,- a zatím je naštěstí klid, voda drží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem si myslel,že to natlakují,ale servisák mi řekl,že při tak malém úniku vody se to nejprve zkusí tím přípravkem a pokud to nebude lepší,tak se budou řešit další možnosti k nápravě. Jinak fakt nevím jak se ten přípravek jmenuje,ale bral ho přímo z jejich skladu,tak se zkusím zeptat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec jsem navštívil zástupce Webasto v Prostějově a jejich verdikt zněl,čerpadlo nez. topení. Výměna bude stát cca 10.000,-. Nechám si to vyměnit v listopadu,abych si to hned mohl odzkoušet.

Se ztrátou vody by nezávislé topení snad nemělo mít nic společného?

Mně se v létě začala ztrácet voda při delších cestách, ve Škodovce mi do systému servisák nalil jakousi emulzi za 400,- a zatím je naštěstí klid, voda drží.

tahle "utěsňovací směs" mi vyřešila podobný problém se ztrácením vody (u Golfa 5), pravděpodobně byla prasklá hlava, avšak pozor - je to pouze dočasné řešení...údajně má určitou životnost a potom se problém vrátí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.............tak tam naliju min. 2l přípravku a bude klid,samozřejmě sranda :kol-28: .

Schválně se jich zeptám jestli to funguje jen chvíli nebo mají zkušenost,že to problém vyřešilo natrvalo. Samozřejmě bych byl velice rád pokud by mi to drželo. Vůbec si nedovedu představit kolik by mohla stát oprava. Máte někdo zkušenost kolik? :kol-29:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...