Přejít na obsah

Problém s Baterkou


Drizzy

Doporučené příspěvky

Tak zdravím vás superbáci mám tu takový problém dneska jsem byl nakupovat a když jsem se vrátil z5 do auta a nastartoval tak auto normálka nastartovalo ale zůstala svítit dál červeně baterka + vyskočila hláška na MAXIDOTU "Nabít do dílny" nebo ňák tak nevíte co to může být auto jezdí normálně a ta kontrolka zhasne vždy tak po 1 - 2 minutach , 

Jinak jedná se o Supa 2,5 TDI 114 kw . r 2002 

 

Děkuji za rady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě ti končí životnost baterky, a nebo jestli jezdíš jen krátký trasy, tak se to nestíhá dobíjet a proto bych řek, že to chvilku svítí i po nastartování než se to dobije, ale úplně to dobiješ buď nějakou pořádnou trasou a nebo vyndat, dolít a dobít nabiječkou, pokud nemáš nějak starou baterku, jinak asi novou bych to viděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamaráde může toho být více :-)

Jako prvni zjisti jak je stará baterka...Pokud má 5-9 let muže byt totál KO :-) Mě se to taky stalo :-)

 

Jinak k dobíjení pokud máš multimetr tak ho nastav na stejnosmerny proud do 20V ( stejnosměrný ma značku vodorovná čárka a pod ní tečky ) Prvně to změr bez nastartovaného motoru baterka by měla mít 12,4V - 13V a potom nastartuj a změř znova stejně mělo by tam být něco kolem 14V ...

 

Pokud máš v alternátoru uhlíky KO tak to je oprava která nasere protože ty máš altík zespod auta tzn. sundat spodni kryt ....  Jinak nové uhlíky kvalitní stojí do tvého altíku 65,-Kč + práce za kterou bych nedal více jak 100,-Kč  Jinak je dobre přijednom hned vyndat altík a jit snim k opraváři nejlepe se domluvit na počkání ... Ono je dobre mu to ukázat kvuli rotoru ať mrkne na sběrné kroužky v jake sou kondici ... Měl by to poznat pokud to neni ocas... Abys věděl že třeba do budoucna bude třeba vyměna :-)

 

Mě odzkoušel altík hned na stolici kde ho roztočil přes řemen atd.. poslechl ložiska změřil v zátěži atd...A chtěl po mě 100,-Kč to vše chtěl za uhliky nove výměnu volnoběžky na kterou je spešl klíč, a odzkoušení na stolici... dal sme mu 130 pač to byla fakt profesionalni práce během 15 minut kdybych měl víc dal bych mu víc ale vic sem u sebe neměl...

 

Každopadně mrkni na baterku pak altík...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...