Přejít na obsah

Hifi SUP1 instalace


SUP1

Doporučené příspěvky

Ahoj, prozvoň zkoušečkou (pípákem) anténní konektor takto:

1.Na konektorovém kolíku antény vnější a vnitřní (kolík&vnější) - nesmí být propojeno (ve zkratu)

2.vnější část ant.kolíku&kostra - musí být spojeno

3. natáhni si kabel od šroubu antény a proznoň se samcem kolíku antény - musí být propojeno

4.pokud je toto vše v pořádku, tak ukostři šasí autoradia.

 

Můj odhad je, že to bude jen špatně ukostřeno....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli máš originál škodováckou anténu a nemaš originál rádio, tak to bude mít špatný signál, protože neoriginální rádio nenapájí zesilovač v anténě. Je potřeba dokoupit napájecí člen antény, který se zapojí do rádia a anténa do toho členu. Napájecí člen má ješte vyvedený kablík, který zapojíš na spínané + rádia. A mělo by ti to fungovat. Přesně se to jmenuje "separátor pro napájení anténího zesilovače"

Editováno: , autor: Rabbit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kde jsi přišel na to, že všechny Supové s origo anténou mají zesík pro signál FM?

Ale máš pravdu, byly takové, tuším, že vozy s origo DX to měly

Jde pouze o to, že to napájení ant.zesilovače je vedeno vlastně přímo kabelem k anténě a neorigo rádia si s tím neumí poradit.

Nicméně separátor a napájení bazyckovo auta mě nenapadlo a je to taky řešení, to určitě a měl by to taky zkusit. Ten zesík právě pozná tím proměřením, které jsem mu psal (propojení antény s kolíkem nebude vykazovat spoj , ale jen odpor)

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měnil jsem radia ve Fabiích, Octaviích i Superbech, radia tam byli Symphony i DX a nevim už co všechno a všechny potřebovaly ten separator jinak byl slabý signál. A o všech Superbech jsem nenapsal ani řadku. Radím podle osobní zkušenosti, ale samozřejmě, že nemůžu znát vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Rabbit: 

Neříkej nesmysly: Oktávka vůbec a Fabka to už je totální blbost (mluvím o jedničkách samozřejmě, tedy soudobých autech S1), to by mě zajímalo, co jsi kam tedy montoval (no vlastně nezajímalo)

P.S. Z toho už jsem dávno vyrost někomu radit, ať si koupí tohle a tohle (třeba separátor) a on mi ho za tejden omlátí o hlavu, že je to chujovina, která nefunguje.

Tak aby se Tobě nestalo něco podobného :kol-28:

Ty vole nebuďte hned jako splašení.

Řekne se separátor a už se jde objednávat a shánět.

V klidu proměřit anténní konektor a pak řešit přeci dál ne? Jsem skoro přesvědčen, že tam anténní zesilovač bazycek nemá. Vždycky se přeci musí využít nejlevnější a nejrychlejší varianta k odstranění problému, postupovat racionálně (v tomto případě proměření nestojí nic) a pak teprve řešit dále. Blbostí a součástek typu separátor/anténní zesilovač mám doma plný šuplík, protože se to kdysi kupovalo zbytečně, neo mi to někdo dovezl grátis, že by to jinak hodil do popelnice...

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzdycky kdyz jsem menil radio (i na O1) a bylo neorigo musel jsem davat fantomove napajeni anteny. daval jsem vetsinou 1din a bylo to potreba protoze jinak jsem nechytl stanicu ani pod kojalem. Nikomu nic nwvnucuju jen mam jeden kousek doma a pokud by pasoval budu rad kdyz bazymu poslouzi. Me je k nicemu :)

Jinak mas pravdu ze se nevyplaci nutit nekoho neco kupovat :D

Editováno: , autor: brc.majkl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Divíš se? Já ne. Fantomové napájení jo jo - má to většina VW group, ale je separátor je nesmysl, páč nová autorádia si s tím prostě poradí

Kdybys aspoň poslechnul mě a neposlouchal nesmysly o debilním separátoru, který je v Tvém přápadě k ničemu. Vždycky se při nějaké chybě využije přeci postup od nejlevnější varianty, což je proměření. V Tvém případě je závada na kabelu/ant.konektoru/anténě-nikde jinde

Hlavně ať někdo zase nevymyslí další zbytečnou kokotinu, kterou hned musíš koupit

Proměř koaxiál k anténě- od "pinďoura" až ke šroubu prutu!!! Však návod jsem Ti dával...

Nebo vydrž na sraz, já Ti to změřím a řeknu, čím to je. A separátorem si můžeme zatopit ohniště :kol-28:

A jestli to nevydržíš a chceš přeci jenom něco kupovat, aby mohl poslouchat, zatím si tam dej třeba toto:

http://www.cztuning.cz/index.php?action=detail&zboid=44823

S tím rozhodně uděláš pokrok, než se separátorem a bude Ti to hrát

Schovat někam k palubce, pod okno, kde to nepřekáží a po odstranění závady hodit do šuplete vedle separátoru :kol-28:

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, STP Silver. Je dobrý v tom, že nepotřebuješ fén ani horkovzdušku, když je venku tak nějak teplo (nad 20stupňů), fakt se s tím dobře maká.

Morely bych řekl je to nejlepší v cenově dostupné kategorii, co do Supa můžeš dát, takže za mě určitě ano. A výšky k tomu dávají myslím MT22 a ty jsou luxusní,. Za mě ano

Tlumení na mém:

 

post-79770-0-81974400-1398099052_thumb.j

post-79770-0-06536400-1398099061_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...