Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

Hel favo bylo dobre a koukal bys co skodovka mela za projekty a vyvoj,jen bohuzel komuniste zakaz:(Tkze si take neco priste o tom zjisti- A KOPIE ze koncern vyrabi stejne auta je neco jineho nez kdyz uplne jina znacka zacne neco kopirovat. Jel si nekdy v korejskem aute pred 10 roky? To dovol ale i favo bylo oproti tomu zlate

Ja nerekl ze je Favo spatne. Ja rekl ze bylo nekonkurencni. To je rozdil. Jedine co z historie vim, tak ze si Skodovka nechala (snad od itala) navrhnout auto. Ten jim predal Felicii a Skodovka rekla ze si strikl do trenek, bo tyhle oble tvary nejdou vyrobit. A tak to pilnikem obrousili a vzniklo Favo. Porovnej Favo a Peugeot 309. My ho meli v nafte, 1.9 SDi a ve zlate metalize. Netreba dal komentoval, celej Decin se na to auto chodil v roce 1987 divat a chodili lidi jeste davno po tom.

Schodou okolnosti kdyz jsem delal ridicak ve Fabii 1, tak mela segra sluzebniho Getze. Tehda me pravda zajimalo jestli do auta neprsi, ale nepamatuju si, ze by to byla nejaka traga. Co si vzpominam, tak jsem byl spokojen s obema. Kamoska ma Getze v nafte a porad ho vychvaluje, takze ani 10 let stara auta nejsou tragedie (ridicak mam +-12let). Ono kdyby Skodovku nekoupil VV, tak si nemysli ze tu dnes jezdis v tom v cem jezdis. V lepsim pripade by to koupil nekdo jinej (treba Renault a udelal by z toho Dacii) a nebo tu mame dneska Octavii 1, ale urcite ne tak dobrou, jak ji zname.

Kolik firem vlastni nekolik pivovaru a znamena to ze ty vsechny piva chutnaji stejne? Ne, tak to mas odpoved ke kopirovani. A co kopiruje Hundai? Nevidim zadnou podobnost se zadnou Skodovkou, ani z venku, ani v interieru. Dokonce se snad nepodobaji ani jine znacce.

A divis ze tu kopem do korejcu? Na forum Skoda,tam kdyz chces chvalit korejce bez na hnujdaj forum. A nerikej ze o tom nic nevim,delal sem korejce kdyz ti si ani jeste nevedel ze nejaka korea existuje. Takze priste take trochu rozumu.

Korejce nechvalim, stale se opakuju na stale se opakujici vyrok. To ze jsi delal i neco jineho nez Skodovky ja osobne slysim poprve.

Jo toja uznavam,jako proc ale pochopil si i co mi jde hlavne? A ja proste beru auta vice nez jako uzivatel,takze proste ja bud koncern,japonec nebo amerika

Tojoota je Japonec? Tak proc ses ty Tojote pritelkyne smal? Krom motoru (1.0 trivalec), to bylo suprovy auto bez kompromisu a uz jsem to psal, ze bylo lepsi nez muj Hyundai (krom motoru a barvy; ale to si clovek muze zvolit). Urcite zabehnu do salonu az budu neco shanet, odradit me muze cena dilu a servis - to neznam. To ze mam Hyundai je i fakt, ze Tojoota byla draha, tak jsem tehda dal nezjistoval a taky jsem nemel s tou znackou jinou zkusenost. Mohl jsem koupit vyprodejovou F2 s RS lookem o cca max 20tis draz nez Hyundai, ale odradilo me to posrany vyklopeny radio a pak velke riziko kradeze. Nic vic. Takze porad brecite nad spatnym hrobem, to ze neco kritizuju znamena, ze mi to vadi, at je to svatej gral a nebo kus pochcany hliny a je to muj nazor. Napriklad na drazsi servis Hyundaie jsem take nadaval. Na plastovej klicek Fabie ne (u Octavie ano).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A stale jsem clenem Skoda klubu. SKODOVKU doma MAM! A jsem s ni spokojen. A pri 155tis jsem jeste neresil oloupanej volant, ani radicku ani pazvuky a POZOR, jeste neni po 15ti letech menenej rozvodovej RETEZ ;), kdo jinej by mel pet chvalu nez ja. Coz take doklada fakt, ze jsem s tim autem jezdil na srazy misto Octavie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s tou řadičkou....ptal jsem se u Klokočky a už to měnili na záruku, asi opravdu z toho leze nějakej lak, nebo barva či co. každopádně mi říkal, abych to neprošvihnul a nechal si to v záruce ještě vyměnit. Zatím je čas....nemám to tak tragické.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono pozor. Drive platilo, ze na meneny kus je zase dvouleta zaruka. Jak to upravuje zakon dnes po velke revoluci nevim. Ale drive jsi tedy reklamoval cosi v zaruce, napr po roce. A pokud menili kus za kus, mas opet na tento kus dvouletou zaruku. Takze po roce kdy zaruka napr na vuz vyprsi, mas stale zaruku na saltrpaku rok. Takhle tedy muzes (slo, nevim jak dnes) reklamovat cely zivot, nez se treba dohodnete na jinem reseni.

Napsal jsem tu jeste takovou šmelinu (ale pak ji smazal), kdyz mi na srazu připomenete Iphone, tak ji reknu. Psat to ale nebudu.

Jestli teda na sraz muzu. Ale je sezona prehazovani gum a Clint zas trefil termin.

  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu Tě muset vyvézt z omylu. Na reklamovaný díl se ti záruka nevztahuje. Jakýkoliv díl je součást celku a je součástí vozu. Nový díl má stejnou záruku jako zbytek auta. Záruka se ti prodlužuje pouze o dobu, po kterou si to auto nemohl užívat ( po dobu reklamačního řízení - opravy, uznané reklamace). Pokud Ti ovšem třeba napíšou, že záruka není uznána, ale v rámci dobrých obchodních vztahů atd. tak je to jen pro to aby vlk a koza, protože po 3 závadách v zákonné lhůtě ( v ČR 2roky) máš nárok na výměnu zboží, či vrácení peněz. Nevím jak to platí u prodloužených záruk, které poskytuje sám výrobce, ale nebál bych se kdyby to výrobci v těchto případech neměli ošetřené.

No a protože já už mám po záruce, můžu zkoušet jen kulanci a protože řadička stojí 1500 nová a obšití pravou kůží ( typ a barva dle vlastního výběru) stojí 800, asi se jim na nějakou kulanci pokud nebude 100% vykakám. Za to jim udělám zcela zdarma reklamu po celém internetu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Driv co vim, tak to takto fungovalo. Napriklad zarucni vymena klavesnice na ntb prodloužila zaruku na klavesnici na ntb. Nekoncila se zarukou ntb - mela s svuj zivot. Ale dle starych pravidel (obcansky zakonik? Nebo obchodni?) nevim.

Drive to tak slo, pac jsem ty ntb opravoval - akorat se to nikde a nikomu nerikalo. A predpokladam ze i reklamacni technik to proste zkusil a kdyz se rybka chytla, tak at calne. Rikam, hrozny smeliny jak ze stran obchodniku, tak zákazníků a doplaceji na to ti blbci hodni zakaznici. A mozna na to si posvitily novy pravidla, obcansky zakonik, ci jak se jmenuje. Chybi tu Pawouk ten by vedel.

Ps stejne to bylo napriklad s displejem, hdd, ramkou, ale i baterkou (ta je specificka, ma zaruku jen 6 mesicu, takze i po vymene mohla mit kratsi zaruku nez mel ntb).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se zaruka prodluzuje po dobu v servisu atd jsem tu pro zjednoduseni nerozepisoval.

Prodlouzena zaruka je jen libovůle prodejce (at jiz "zdarma" v ramci ceny vozu ci za penize) a tudiz neni upravena zakonem, ale nejakyma obchodnima podminkama. Tam uz se muze dit cokoliv.

  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně se domnívám, že na vyměněnou součástku máš dva roky, jako na každý jiný díl (ze zákona). Otázka je, zda pokud je díl měněný rok po koupě automobilu (na který je 4 roky záruka) se prodlužuje i na tento díl záruka 3 roky, aby vše skončilo v uvedenou dobu, nebo má vyměněná řadička záruku jen dva roky a zbytek auta jen o rok déle? 

 

Pokud vyměníš řadičku rok před koncem záruky na vůz, tak řadička musí mít dva roky, čili o rok déle, než auto.

 

mmj...Pawouka i Oziho jsem SMS kontaktoval ohledně říjnového Čaje o páté. Ozi mi odepsal, že bohužel říjen nestíhá, ale v listopadu by přijel. Pawouk nás asi všechny hodil do koše (nebo možná jen mě), že ani neodpoví na sms. Kdo by měl mít vztek je naopak Ozi, protože Pawouka jsem se slovem nedotkl. Toho si tedy u Oziho cením, že není nasírací a že tuhle prokotinu mezi námi přejde mávnutím ruky. Jsme přece dospělí a ne děti.

 

Však mě už znáte, vypěním, někoho pošlu někam, ale za hodinu už nevím, že se něco stalo...takovej jsem já :D

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky vypěním, někoho zastřelím a za hodinu nevím, že jsem někoho zastřelil. S reklamací mám samozřejmě pravdu já a nechci se zase sázet, zase bych vyhrál koleno. Řešil jsem to totiž sám jednou ohledně jedné věci na lince péče o zákazníky. To co vy popisujete je pravda v případě opravy mimo záruku, tedy opravu se platíš sám, pak je záruka na ten díl. Ale pokud se něco mění v záruce, záruka i na ten nový díl končí společně se zárukou celého vozu. Kotex ti sedne, tečka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal: co jsem psal předtím, platilo pred tou velkou revoluci. Jak je to ted, nevim. Jedine co vim, ze uz nemuzes kecat do zpusobu opravy, driv to slo.

V pripade rozsirene zaruky a jiz propadle zakone zaruky je vlastne na vyrobci, jak jste si to odsouhlasili v podminkach. Klidne radicku vymeni a rekne a uz je to bez zaruky. Kdyz je to tak v podminkach rozsirene zaruky.

Peetr:

Kdyz pujdes koupit jete auto do bazaru, tak ti vzdy reknou nebourano, po duchodci ktery jezdil jen v lete za pekneho a malo slunecneho pocasi. Tedy presne to, co chces slyset. Takze jestli chces vedet jak je to s tou zarukou, tak se musis zeptat jinde (nezavisla strana, cojka?). Pripadne si sedni v salonu ke stolku s prodejem novych aut, uvidis, jak ti i po zaruce vymeni treba celou kastli :D, kdyz se na to zeptas. Me u Hyundaie tvrdili, ze menili vyfuk tesne pred koncem zaruky a auto melo pres 150tis. Na zaruku samozrejme! Vocas nejsem, pohadky si radsi pustim doma. Kdybych tam zasel po 3 letech (tedy zakon me nekreje), tak pochybuju, ze bych tuhle pohadku slysel zas. Spis nejakej triller :D, o Jenickovy jak caluje za vejfuk a rodina nema co do huby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo vím, nejsem včerejší. u renaulta jsem si za prodlouženou 4 letou doplácel, taky povídal že je to stejné jako 2 letá zákonná akorád trvá 4 roky. No a když nastal nyní problém ( loupající se zpětné vnitřní zrcátko) a pořádně jsem si prostudoval podmínky, tak jsem se nestíhal divit a jednodušší by bylo vyjmenovat na co se ta záruka vztahuje než ten hustě popsaný papír na co se nevztahuje, samozřejmě, že se na to zrcátko nevztahovalo v servisu po mě chtěli tím pádem 1tis Kč, že jim to tak přišlo z reklamačního, řekl jsem nasrat ať tam dají zpět to staré.  Stačil jeden vostřejší email do Renault centrály s odpovědí, že i když nárok na výměnu nemám (což byla věc názoru, protože tam nebylo jednoznačně uvedeno vnitřní zpětné zrcátko, ale hovořilo se tam spíš o vnějších) přesto, že v rámci dobrých obchodních vztazích bla bla dávají pokyn servisu aby mi ho vyměnili zdarma. Tedy jsem tam zase jel, čuměli tam jak puci s tím, jak jsem to prý udělal a zrcátko zase vyměnili za nové. Na druhou stranu při prudkých změnách změny směru jízdy něco pochalo u podvozku už od novoty. Říkal jsem si, je to od novoty, bylo to na dvou servisech, tak je to asi vlastnost. Ale asi po necelých 4 letech mi to nedalo a zajel jsem tam s tím než skončila ta záruka a hle, převodovka byla špatně osazena, stačilo ji lehce dousadit. vyřešeno v rámci záruky a navíc si sami od sebe všimli, že kotouče jsou v prdeli a jedna destička přežahlá na prach, brzdy pročistily, dali mi tam jinou dobrou destičku i když použitou abych mohl mezi tím jezdit než s nimi domluvím celé ty brzdy a to prosím zadarmo. Kotouče a desky jsem pak nechal samo sebou vyměnit někde jinde za polovic. Ale třeba v tomhle se mi přístup líbil, ale protože to byl servis se špatnou pověstí nikdy jsem tam před tím nebyl  i když auto jsem tam kupoval. Hold to možná byla chyba. Je to hold o lidech a i když mám proti AS averzi, najdou se i světlé chvilky. 

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no párkrát už jsem měl tendence to udělat. to je totiž jen pro chlapy co mají koule. vyhodíš 4 míče za auto a tenhle přístup.  jen že já narozdíl od něj bych jim tam to auto do toho autosalonu poslal zapálené. Aby neměl škodu jen on, ale i oni. A za další 4 míče bych udělal reklamu v TV v novinách atd. s vysvětlením proč si zrovna nemají kupovat lidi auto od této automobilky. před tím než auto rozflákal měl pozvat všechny motoristické novináře a více to rozmáznout. 

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...