Jump to content

Stringo

Uživatel
 • Content Count

  10,389
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Stringo last won the day on August 2 2018

Stringo had the most liked content!

Community Reputation

1,861 Excellent

About Stringo

 • Rank
  Senior
 • Birthday 03/16/1987

Recent Profile Visitors

4,868 profile views
 1. To Torque vypadá dobře. No ale ten scanner má hodně možností nastavení... Co mám vybrat za volbu, když chci vidět tlak turba? Je tam v té nabídce kolem turba a tlaku spoustu voleb [emoji2]
 2. Kluci mám dotaz. Máte někdo vyzkoušenou nějakou aplikaci do mobilu, kterou se dá přes BT modul sledovat live data z jednotky motoru?
 3. No, zrovna tohle téma není moc k smíchu. Tenkrát jsi měl alespoň zaručenou práci, ale dneska? Dneska je to každému jedno a pokud nejsi menšina, tak nedostaneš ani korunu...
 4. Stringo

  Zimní pneumatiky

  Ještě je ideálně uskladnit pneu na stojan, aby neležely na sobě
 5. Manželka byla ve 2 firmách a v každé šla po zkušebce pryč - v té 3 měsíční době byla týden s dětmi na OČR a to byl problém pro zaměstnavatele. Když chtěla aby ji to napsal jako důvod ukončení pracovního poměru, napsal jí nadbytečnost. Teď je ráda, že dělá za minimálku, ale nikdo neřeší, když děti onemocní což je pro mě jakožto hlavního nositele příjmu do rodiny důležité, abych já mohl být v práci každý den.
 6. Jo v pohodě, však jsi to napsal správně, jen jsem řekl, že je to oboustranná komunikace a musí se obě strany respektovat.
 7. To sice ano, ale když se tě zeptá jestli jsi odolný vůči silnému stresu a nejsi omezen flexibilní pracovní dobou, tak ho můžeš sice poslat do hajzlu, ale ničemu ti to nepomůže a pokud chceš práci a neřešit po měsíci zbytečně problémy, tak mu odpovíš po pravdě a hned víš na čem jsi. On ti může dát práci a ty můžeš a nemusíš odpovídat = dostat/nedostat práci. To jestli on může nebo nemůže se ptát je sice možná někde uvedeno jako diskriminační, ale co jako, je to jeho volba stejně jako volba tebe jako uchazeče, můžeš mi říct že tě diskriminuje a jít pryč, to je tak všechno, takže vlastně stejně jsi v háji tak jako když mu řekneš pravdu na jeho otázky a on tě nevezme. Já osobně nevidím důvod v tom, aby se můj potencionální zaměstnavatel nezeptal na cokoli (pokud to bude v rámci pracovních povinností) a pokud hledá sekretářku, která mu neuteče za půl roku na mateřskou, protože ji potřebuje na práci, tak chápu, že chce vědět, jestli má děti, nebo je plánuje atd. Já bych taky nechtěl někoho vzít protože mi sekretářka šla na mateřskou a po roce řešit stejný problém. V tomhle je chápu, stejně tak je chápu, když se zeptají jestli nemají problém s rasismem, když zaměstnanává ukrajince, cikány, atd. Je to vždy o tom říct si hned na začátku co kdo od toho pracovního vztahu očekává. Já kdyby mi někdo na pohovoru řekl že se ho na to nemám co ptát, tak mu ukážu dveře, protože co od toho tak asi čekat dál. Ale ať si každý dělá co chce a jak chce. Je to každého věc.
 8. To jsi trochu mimo... Zaměstnavatel má právo se dotazovat i na tvůj zdravotní stav, pokud je to pro výkon povolání důležité a i se to tak standardně praktikuje. A zamlčovat informace na které se zaměstnavatel ptá nemá pro zájemce žádný smysl.
 9. Když máš děti co se o sebe zatím sami nepostarají, nemůžeš dojíždět za prací. Družina i školka otevírají v 6 ráno a ve 4 končí, moc prostoru na dojíždění není, mám i já z Plzně těch 35km kolikrát problém stíhat. Jinak znám pár lidí, co jezdí do DE za prací, ale mají děti už velké, tak to je o něčem jiném.
 10. Třeba manželka má v okolí jen jednu fabriku, nikde jinde práce v okolí 40km není a oba dojíždět za prací kvůli malým dětem nemůžeme. Dělá tedy za minimálku 2 směnný provoz. Ono to vždycky není jen o tom co kdo umí a co kdo chce, někdy se to sejde tak na hovno, že s tím nic dělat nemůžeš i kdybys chtěl. A neboj se, práce bude méně, lépe už bylo...
 11. Stringo

  Zimní pneumatiky

  Já chtěl jenom napsat, že bych určitě nešel koupit pneumatiky na základě odpovědi na nějakém fóru. Protože to prostě není adekvátní. Každý máme jiné požadavky, jiný styl jízdy a hlavně jezdíme každý jinak. No a asi poslední důležitý faktor je každého jiný vnitřní pocit z jízdy.
 12. Stringo

  Zimní pneumatiky

  Pro výrobu pneumatik jsou dané nějaké normy a všechny je splňují, jinak by se nemohli u nás prodávat. Pokud se nepletu, tak jsem netvrdil nikde že není rozdíl 10m, psal jsem jen to, že 2m dělají i 15 míst v tabulce a kdo tu z Vás dokáže ty 2m poznat? Víte to jen z nějakého testu, to je vše, jinak poznáte kulové stejně jako já. Dál jsem psal, že když se testují pneumatiky, jsou to extrémní situace a vlivy, které asi těžko někdo dokáže na silnici nasimulovat, to je další věc a další věcí je to, že tu každý napíše "hej co doporučujete na 17" za zimáky... A každej tu píše co je nejlepší za pneu ale nikdo už nepíše na jakém autě to má, kde na nich jezdí, jaký má km.najezd atd. Takže i formace úplně k ničemu. Připomíná mi to ty různé ankety v televizi, kde jsou krásná čísla v tabulce co ukazují něco a nikdo tomu nerozumí, protože k tomu nejsou žádné další informace, které by upřesnily co to v té tabulce vlastně za výsledky je...[emoji3]
 13. Stringo

  Zimní pneumatiky

  Stane, nechceš mi tu tvrdit, že poznáš ten metr k lepšímu co napíšou v testu že ne [emoji23]
 14. Stringo

  Zimní pneumatiky

  Řešíte píčoviny. Kolikrát se asi tak trefíte počasím do přesně stejných simulovaných podmínek co mají při testech? Kolik lidí dokáže reagovat tak rychle v nenadálé situaci, jako člověk co je na to při testu připravený? Každé auto je jinak těžké, takže i brzdná dráha se bude kus od kusu lišit a jestli někdo kupuje pneumatiky jen podle nějaké tabulky, tak je to stejný hlupák jako ten, co kupuje pneu podle ceny. Kdo z Vás pozná v kritické situaci jestli ty 2m (2m jsou v testech klidně i 15 míst k horšímu) delší brzdné dráhy způsobila značka pneumatiky, nebo víc sněhu na silnici, nebo vyjeté koleje atd. Podle mě jakoukoli zimní pneumatikou která bude od zavedených výrobců neustále chybu. Všechny jsou důsledně testovány a plný normy takže ty bodové rozdíly z testů jsou v podstatě minimální a nic nevypovídající. Za mě jsem jezdil Barum, Michelin, Dunlop, Continental, Bridgestone, Nokian a nikdy jsem neměl pocit, že by byly nějak extra špatné. Na ledě klouže všechno, na břečce jsou lepší ty s velkými drážkami, ale zase když jede člověk normálně, je to jedno. Na suchu jsou rozdíly jen v hlučnosti a rychlosti opotřebení. Každý rok se tu rozjede na podzim takhle kampaň o top pneu, každej tu plácá svoje rozumy a přitom je to v podstatě jedno. A hlavně každý z nás má jiné pocity z pneumatik, takže mě se může Barum zdát hrozná a Franta od vedle na ně nedá dopustit.
 15. Každej bude chtít měnit, když pojedeš ještě jinam, bude to tvrdit že ti tam dá top Starline a vymění i stabilizační tyčky pro jistotu, aby to bylo CAJK ...
×
×
 • Create New...