Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

já sem si koupil malou a relativně dostupnou, sou pak suprové kamery např značky DOD a to stojí kolem 6000kč a to fakt nedám.... tu v noci nemá cenu ani dávat, něco tam je vidět ale je to o ničem :) ale něco sem dám.

http://levnealarmy.cz/eshop/bezpecne-cestovani/cerne-skrinky/miniaturni-video-zaznamove-zarizeni-do-automobilu-s-vysokou-kvalitou-obrazu.html

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, musim potvrdit. Ten Koktovo belasek je pila. Ja byl nadsenej a to jsem ani neridil. Az se jeste odstrani mirne obavy co se zivotnosti dilu tyce pak nereknu ani popel. A to cas ukaze. Ja mel chipovanou O1 tdi resil jsem take to dilema. dnes ma 200tis a porad jezdi na puvodni turbo. Ano odesla spojka relativne brzo 140tis ale tu zlikvidoval setrvak ktery jak vime odchazeji tak jako tak. A az bude mit nekdo obdobnou zkusenost jako ja s chipem co se zivotnosti tyce s TSI (pockam si u Kokty) Pak uz ani nepipnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kokto: Ten odkaz na kameru, to je drama tedy v tom ukázkovém videu...

 

Clinte: A co děláš přesně - myslím zaměřením

 

Petrrre: Podle mě chip ano, ale u Kokty je to podle mě asi až moc, uvidíme jak to bude po 100000km... Já mám chip už skoro těch jubilejních 100000km a zatím všechno dobré, ale já to v poměru s Koktou nachipoval o 2/3 jeho chipu (viz např.chip Arla, kterej chipoval RSo na stejně vysoký výkon jako má Kokta a to měl původní výkon 137kW oproti Koktovo 118kW ... ale jak říkám, ukáže čas jestli to vydrží a jak dlouho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stringo už sem ti to sem jednou psal, PD je limitující, CR není problém z 81kw poslat na 140kw,  arlovo 2.0 TFSI taky a nevím u koho byl ani, jiny upravce z jeho auta by dostal ještě lepší vysledky.... novější generace 2.0 TFSI se v pohodě posílá z nějakch 147kw-157kw na 195-205kw....

 

běžné zvyšování vykonu i u jiných upravcu.. graf audi A3 1.8 TFSI jako mám já...

32521.jpg

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo Koktovi to lítá pěkně. Ono záleží také, jak moc člověk po čipu jezdí na ostří nože, pokud není blázen a nejezdí na hraně, nemyslím si, že by něco mělo nějak odejít. Já se spíše bojím toho možného přeskočení, protože v tomto případě od toho dá škodovka ruce pryč a na nový motor tedy finance mít nebudu. Pokud to člověk nenačipuje, tak samozřejmě škodovka i po záruce hradí náklady na opravu v rámci kulance. Je nutné mít samosebou všechny povinné prohlídky v autorizáku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já té kulanci po záruce už nevěřím, budeš mít ke 100000km, uznají že to auto je pomalu na odpis, takže ti dají nevyhodnou kulanci, jako cosbymu na haldex.... z oc klubu to někomu taky přeskočilo, měl jenom 31000km a měl to zvýšené od powertecu tuším na nic nikdo neprišel, to je ovšem na tobě... většinou co sem koumal i na briškodě, tak to přeskakuje za studena, jak jsme se včera bavili a všichni se shodli....

 

jinak tady videjka z příjezdu:

https://mega.co.nz/#!dVRjhTDb!fPNfGD_ujK6w6V5gTcNNc4XT27QUxAd5EwvE0f5ZLfE

https://mega.co.nz/#!8IR3mTrQ!b66SBCLmgVEEAgKhXdUKpPWFR_h8j3P8Puyz88uGLf4

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kokto já to samozřejmě vím a neberu to nikomu, ono není problém výkon poslat i na 300kW, ale musí zákonitě něco být přemáháno a odejde to. Však říkám, uvidíme za 3 roky jak to bude, třeba jsou díly opravdu naddimenzovány na takovéto výkony. Já jen vím, že bylo pravidlem navyšovat výkon u TDi i FSi o cca 25-30% aby se nic nekurvilo, vše nad bylo už pro mechanické díly přetěžující. Pokud tomu u CR a TSi je jinak, je to jedině dobře, ale to ukáže čas...

 

To že se běžně 1.8TSi takto upravují nemůžeš brát že je to dobré, může se to pěkně všem zase rychle vysrat... Ale budu rád, když tomu tak nebude, protože další auto už bude CR nebo TSi, takže budu vědět do čeho jít a do čeho ne  :kol-47:

 

Hlavně ať Kokto slouží dlouho,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

však motorpower klidně říkal, že tam je ještě rezerva že mě to pošle ještě víše, ale že už je to o držku. Klidně si mu zavolej, on ti dá jiné grafy a kontakty na lidi, co to mají od nich čiply, akorát třeba v pasatech atd, ale je to stejný že jo, známe VAG.

 

Jinak pro tebe klinte vysvětlivky. Jak vidíš původní vykon u seriovky začíná jet od cca 4400 otáček do těch 7000 kde je omezovač, tam máš nejvyšší vykon...

po upravě mám nejvyšší výkon od 5400 otáček do těch 7000, to je důvod proč je potřeba to točit do červenyho, vykon tam máš i u serie největší a díky dlouhému převodu neztrácíš sekundu řazením.

https://www.dropbox.com/s/jp6v37cw91gxv3j/vysvetlivka.pdf

 

P.S. ten kopeček u původního vykonu, byl prý problém na lambdě kde po upravě již není.

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když jsem kupoval 1.4TSI tak za měsíc vyšla OII fl 2.0TDI 81kw a to jsem opravdu hodně litoval že jsem chvilku nepočkal, to bych si jí taky nechal hned čipnout...taky se těším na to tvoje TSi :kol-47:

 

p.s. a měnit auto po měsíci se mi zase moc nechtělo :-))) každopádně pořád s láskou vzpomínám na 1.9tdi pd

Editováno: , autor: Hurikan88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kokto, ty pořád nechápeš co se snažím říct... Když Ti řeknu že jsem si nechal chipnout 1.8TSi na 200kW a je to v pohodě, tak hned poběžíš a necháš si to taky udělat protože Ti někdo řekl že je to v pohodě a že to jde? Taky musíš trošku zapojit svůj vlastní rozum. To auto je na něco stavěné a v dnešní době šetření předpokládám, že moc veliké rezervy pro zátěž dílů tam nebudou, tudíž musíš sám vědět kolik je asi reálné ty komponenty více zatížit tak, aby jsi z toho dostal maximum, ale abys je nezačal nadměrně opotřebovávat neboli ničit. Motorpower jsou dobrá firma, mají kladné reference, ale pořád je tu to, že TSi jsou tu 4 roky, většina lidí je v záruce nechipla, tudíž cca 2 rok jsou nachipovaná a jak říkám, ukáže se za 3 roky. Možná se nestane nic, možná taky budete všichni nuceni měnit turba, mezichladiče, spojky atd.atd....

 

A fakt Ti ten výkon přeju Kokto, to není o tom, že bych to nějak hatil, nebo tak, jen říkám, že se mi to zdá celkem už hodně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamčeno a odemčeno toto téma
  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...