Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

No a to je skyaktiv D. Uvidime co na to benzin. Hold D ma turbo a tam kde byt turbo byt problem. Zase si nedelam iluze co ten benzin skyactiv s nevim jak vysokym kompresnim pomerem.

Tam nejde o turbo (respektive turbo není původcem závady, ale může být tímto poškozeno), ale o poněkud nesmyslné konstrukční řešení, kdy se za každou cenu chtějí vejít do EURO6 bez použití AdBlue. A holt se jim to nepovedlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja bych byl klidne pro zakaz v nedeli a svatky, jak je tomu treba v Nemecku. Nevim proc by zenske mely co by prodavacky travit cas v praci treba o stedrem dnu atd. To za kolik tam ty zenske otroci si nikdo nedovede predstavit. Lidi by take zacali delat taky neco jineho nez travili vikendy s celou rodinou nekde po obchodacich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na tohle nikdy nedojde. VW zarazil i EOS. Tady kabrioletů pšenka nepokvete.

Neříkám že to bude ve výrobě a  vím že to nerojde, pouze jsem řekl, že se mi ta studie líbí, na to že to je Superb to vůbec nevypadá špatně.

 

No ja bych byl klidne pro zakaz v nedeli a svatky, jak je tomu treba v Nemecku. Nevim proc by zenske mely co by prodavacky travit cas v praci treba o stedrem dnu atd. To za kolik tam ty zenske otroci si nikdo nedovede predstavit. Lidi by take zacali delat taky neco jineho nez travili vikendy s celou rodinou nekde po obchodacich.

Petře tohle chápu, také bych byl pro, aby se o svátcích neprodávalo vůbec a v neděli aby měl pracovník právo odmítnout jít do práce bez postihu - jsou totiž na druhé straně lidé, co si těmito přesčasy zlepšují VÝRAZNĚ výplatu a tedy nemělo by jim být upřeno právo na volbu, zda by chtěli jít do práce, nebo nechtěli... Podle mě by toto bylo nejlepší řešení, dnes když mi zaměstnavatel nařídí víkend, nemohu to jen tak odmítnout, bral bych možnost volby se rozhodnout, a to beztrestně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je bohapustá demagogie, těch prodavaček a také prodavačů, je minimum oproti počtu zaměstnanců, co o víkendech a svátcích také musí pracovat. A to nemyslím ve výrobních závodech (kde jich bude také dost). Doprava, zdravotnictví, energetika, armáda, policie, hasiči, vodárenství, služby, restaurace (to zakážete i kino? tam je přece také pokladní - prodavačka) a mraky dalších. Na to jste nějak zapomněli? A ty kvanta ldií, co si pro pracovní vytíženost nemají čas nakoupit přes týden? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak říká Pawouk, to by se mohli zrušit třeba MHD v neděli, nebo cokoli jiného, ale jak říkám, měla by tu fungovat možnost volby. Znám pracovníky, kteří nechtějí o víkendu do práce (nepotřebují více peněz, mají jiné zájmy,... já třeba pokud je to jen trochu možné vítám jakoukoli možnost si přivydělat...

 

Každopádně jak řekl Pawouk, je nespočet jiných povolání, která jsou na tom stejně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stringo a proc si nekteri radi prividelaji na prescasech o vikendech, protoze maji tak mizerny plat ze jim ni jineho nezbyva. Kdyby meli normalni plat myslis ze by radi nezustali doma? Tchyne co by prodavacka v potravinach s celozivotni praxi vydelava 11 hrubeho, soboty nedele kolikrat i 12tky. Myslis ze je to v poradku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petře to samozřejmě dobře není, ale to je úplně jiný problém, než to, že se o víkendu normálně běžně v jiných profesích pracuje. Já kdybych měl větší plat, také bych nemusel chodit o víkendu, nebo na noční atd.... Ale stejně bych musel, protože se u nás ve fabrice jede nepřetržitě, dokonce i o Vánocích v omezeném provozu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jest, já dělám v energetice a tam se jede 24/7/365 (i když mě osobně se to týká jen prostřednictvím pohotovostí). A nikoho nezajímá, jestli je pátek, nebo svátek. Svítit, mít doma teplo chce každý, svátek nesvátek. Jde jen o to mít správně nastavené směny tak, aby se zaměstnanci na tyto dny, nebo třeba noci, správně prostřídali a byli zaplaceni podle platné legislativy. Což třeba u nás není problém.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouku mas pravdu, myslel jsem to spise vseobecne ne jen u prodavacek. V Nemecku to jde, proc by to nemelo byt mozne jinde. Lidi jsou jen zmlsani a liny nakupovat kdykoliv a kdekoliv. Ja mluvil jen o svatcich a nedelich. Pokud by nekdo delal profesi kde to nelze mely by za to byt poradne priplatky. A matky ale i otcove by meli mit cas na to byt s rodinou. V nedeli by slo a uz to tak je v rade pripadu omezit provoz. Vsak co vim tak i u vas v praglu o vikendech jezdi socky mene atd. Tedy az budes Pawouku otrocit za par supu nonstop a budes mit rodinu pak si o tom povime.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže v tom Německu to má jiný původ, jde o křesťanský zvyk, či pravidlo, že v neděli se nedělá a máš se věnovat duchovním (dnes spíš rodinným) záležitostem. Je to pokrytectví, prodávat se nesmí ve velkých obchodech, ale v malých a na pumpách a já nevím kde ještě se to smí? Stále se jedná o mizivé procento zaměstnanců. S tímto nikdy nebudu z principu věci souhlasit. Nežijeme ve středověku, každý má možnost volby. Ad socka - intervaly jsou samozřejmě delší, ale ne kvůli tomu, aby zaměstnanci DP mohli být doma! Je to kvůli menší vytíženosti MHD. Jak to má vypadat, jsem napsal v předchozím příspěvku. A o to by se měl stát a hlavně neustále řvoucí odboráři postarat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psal mi Honza, že přijede a podívá se na tu mojí zapeklitou trasu do práce a z práce, související s neuvěřitelně extrémní spotřebou, která není za normálních okolností na TDI vůbec možná a realistická :D, protože tyhle diesly žerou od tří do tři a půl max ;)

 

Rád ho uvidím chlapáka jednoho ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petře nečil se, je to prostě profese která to v tuto dobu vyžaduje, nebo spíše je po tomto provozu poptávka, určitě by prodejny nebyly otevřené, kdyby se jim provoz nevyplatil. A teď to co napíšu ber s rezervou  (nechci tímto nikoho nasrat, ale je to prostě tak)... Každý má volbu se sebrat a najít si zaměstnání jiné (fakt nechci nikoho nasrat, ale já když se mi nebude chtít chodit do práce podle zaměstnavatele, tak prostě buď to překousnu, nebo se seberu a budu muset jít jinam, nebo mi nic jiného nezbude)...

 

Já v neděli chodím nakupovat pouze když jsem v práci já a mám to po cestě, nebo opravdu ve výjimečných případech, takové ty plky lidí, že přes týden nestíhají nakoupit, to jsou lidé co právě nedělají v týdnu žádnou manuální práci a jsou vytíženi pouze poradama anebo firemními obědy, večeřemi atd....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím posledním odstavcem bych až tak nesouhlasil. Máš fůru lidí, co nejsou někde v kanclu, ale rozvržení pracovní, cesta ze zaměstnání, rozvoz dětí do kroužků, či ze školy a já nevím co ještě, jim to skoro znemožňuje a když večer dorazí domů, tak už se jim nechce, nebo nemůžou slídit po větších nákupech v obchodních centrech - a tam se také musíš nějak dopravit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psal mi Honza, že přijede a podívá se na tu mojí zapeklitou trasu do práce a z práce, související s neuvěřitelně extrémní spotřebou, která není za normálních okolností na TDI vůbec možná a realistická  :D, protože tyhle diesly žerou od tří do tři a půl max ;)

 

Rád ho uvidím chlapáka jednoho ;)

Tak na to jsem zvědav. Dostaneš instruktáž a pak vyhraješ economy run. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S Pawoukem nesouhlasim. Vse pramenni z nenazranosti korporaci. Stejne tak nesouhlasim s tim ze kdyz par lidi do prace musi, ze musi vsichni. S Nemeckem mas pravdu, ovsem puvod me nezajima. Moje mama dela jako svadlena kosili pro nemeckeho zamestnavatele. Ma tady dve manufaktury. Sedrel by je z kuze taky za par supu, tady mu projde co by v nemecku nikoliv. Kdyz mamka dostane premie za 3 mesice tak je to 500 kc. Chci rici ze kdy prestaneme byt za niemandy delajici pro korporace ci zamestnavatele ze zahranici za par supu jako otroci. Pawouku a Stringo CR neni jen Praha kde 10 tis si videla i hajzlbaba na hlavaku. Tady kdyz ma nekdo 15-20 tis tak ma hodne slusnej plat. Prazak by se za to nesel ani vychcat. Obdobne plati o praci Stringo tady jsi kolikrat rad za to co mas a musis drzet hubu a krok a neboj se ze toho tady zamestnavatele dost nevyuzivaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clinte jsem sam zvedav. Tedy tento rok s Pawoukem na economy run?

Bez tak, staryho (57leteho) psa novym ridicskym zvykum nenaucis. Az to Honza uvidi, bude z5 v Rakousich tak ze i on pojede za 10 litru. Az uvidi beznadejny pripad. To je jako bys chtel koktu naucit jezdit mimo cervene pole otackomeru. [emoji2]

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...