Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

Hele kluci, jak tu byla rec o tom tempomatu, nikdy jsem tuto vymozenost 20.st. nemel, jak jste mysleli to zrychlovani na tempomat ze je rychlejsi. Jak se to tam jako nastavi. A dalsi dotaz, budu mit ulozenou v pameti rychlost 120 ale pak pojedu na dvojku, jak se to s tim vyporada? Popr. 40km na 6tku. Mozna pisu kraviny ale to jen co me napada. V PO ho budu objednavat a OZI mi dluzi dost penez tim padem. No a asi rovnou necham pridelat i ty Cornery, sice kazdej si o nich mysli neco jineho ale co, i kdyz Honza by mohl vedet, co si myslis o Cornerech u Rapida. Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím zrychlováním se myslelo to, že například máš nastavenou rychlost třeba 130 km/h a při zapnutí tempomatu a zrychlováním z nižší rychlosti auto rychleji dosáhne této nastavené rychlosti, než kdybys to samé udělal ty šlápnutím na pedál plynu (samozřejmě až na podlahu). Mně osobně se to nezdá. Nevím, tvrdí to víc lidí. Možná je to rozdílné podle typu motoru? Ale to je fuk.

 

Když pojedeš 120, zpomalíš a pak třeba podřadíš na dvojku, tak se ti tempomat vypne. Vypíná se totiž šlápnutím na pedál spojky, nebo brzdy, anebo pomocí té kolíbky na horní straně páčky blinkrů. Původně nastavená rychlost zůstává v paměti, dokud ji neresetuješ vypnutím motoru, nebo přepnutím té kolíbky do pravé krajní polohy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vtipné je také to, že kupříkladu jedeš po dálnici a máš tam nastaveno 140, pak sjedeš, někde se chvíli motáš po normální silnici a vzpomeneš si, že bys mohl jet na tempomat, zapneš ho a divíš se, že to jede nějak rychle, protože jsi zapomněl, že tam máš pořád nastaveno těch 140. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a tak jsem to myslel. Sjedes z dalnice das chancel nebo proste jak pises brzda spojka se docasne vypne. Pak pojedes na 2ku a tuknes do packy set kde je ulozena ta puvodni rycjlost 140, tak by to na ni melo zrychlovat ne? I na tu 2ku

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha. Takhle jste to mysleli s tím zrychlováním. Tak to bych řekl, že je to stejné. Plný plyn, nebo tempomat, musí mít stejnou palivovou mapu. Jako když někdo tvrdí, že dsg řadí pomaleji, než manuál a vůbec si neuvědomí, že namačká spojku atd... Prostě má víc času na přemýšlení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a tak jsem to myslel. Sjedes z dalnice das chancel nebo proste jak pises brzda spojka se docasne vypne. Pak pojedes na 2ku a tuknes do packy set kde je ulozena ta puvodni rycjlost 140, tak by to na ni melo zrychlovat ne? I na tu 2ku

Mělo, ale takovýto extrém jsem tedy ještě nezažil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím zrychlováním se myslelo to, že například máš nastavenou rychlost třeba 130 km/h a při zapnutí tempomatu a zrychlováním z nižší rychlosti auto rychleji dosáhne této nastavené rychlosti, než kdybys to samé udělal ty šlápnutím na pedál plynu (samozřejmě až na podlahu). Mně osobně se to nezdá. Nevím, tvrdí to víc lidí. Možná je to rozdílné podle typu motoru? Ale to je fuk.

 

Když pojedeš 120, zpomalíš a pak třeba podřadíš na dvojku, tak se ti tempomat vypne. Vypíná se totiž šlápnutím na pedál spojky, nebo brzdy, anebo pomocí té kolíbky na páčce blinkrů. Původně nastavená rychlost zůstává v paměti, dokud ji neresetuješ vypnutím motoru, nebo přepnutím té kolíbky do pravé krajní polohy.

Tak z to jsem zmatenej u 3 se už sešlapnutim spojkového pedálu nezruší tempomat jen snad při dlouhém sešlapnutim aspoň mě to tak funguje.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, u trojky je nastavená rychlost zobrazená v maxovi, ale to, že spojkou u trojky už tempomat nevypneš, to jsem ani nevěděl. Jinak k tomu tempomatu, jak píše Kotex, že na dvojku zmáčkne páčku a bude mu to zrychlovat na 140....to se mi snad ještě nikdy nic podobného nestalo, člověk musí taky přemejšlet, vědět, kdy ho použil....a že tedy bude potřeba nastavit rychlost znovu.

 

Já tedy n atempomat nedám dopustit, už do jedničky jsem ho nechával domontovat a od té doby ho mám vždy v každém autě.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...