Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

VAG je koncern, to nic není :D  normalně přes diagnstiku načteš, hází to tam hlášku že máš málo chladiva. stačí ji čistit. stejně najedeš houby, tak pokud ti to někde nebude chcát tak stačí třeba každý 4 roky. někdo třeba i geošku hrotí každé přezutí, na to se můžu :D

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak že někdo z vás koderů je schopnej to načíst. Nemusím kvůli tomu na originál diagnostiku škoda za 500. Jo taky si myslím, že ty 4 roky by měly být ok. Já nechávám jen dezinfikovat klimu každý rok. Tehdá v A.T.U mi tvrdili že prý každý rok by se mělo, což se mi nezdá. Já jí v podstatě stejně používám jen v létě a to občas. Taky mě na tom climatroniku sere, že zmáčknu AUTO a hned tam skočí AC, což já nechci.

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chladivo bys mel spravne menit (ne jen dopoustet, menit) kazdych 5 let. Problem je ze kazdej Pepa Vomacla s logem Skoda a usmevem Simply Clefa, ti mysli jen na srajtofly a klimu jen dopusti a nauctuje komplet vymenu. Ono obecne, kdyz se jen dopousti, tak jak vedi kolik maji dat oleje a kolik chladiva? Slysel jsem pripady, kdy prave jen dopousteli, klima narvana a rup, kompresor zadrenej. Obracene, kompresor utopenej v oleji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja vyfasnul kamosku fabcu 1.6 TDi :), sluzebaky jsou proklety. Vcera blbej pocit cely den, prvni cesta gut. Vecer chci cumet na filmy a nic. Po chvili badani jsem objevil vykourenej spinanej zdroj od Pico PSU, uprimne jsem jeste neslysel (nevidel a ani nesetkal), ze by tyhle zdroje odchazely. Cez mel odstavku, ja na ni zapomnel a tak si myslim ze nejaka souhra UPS a Cezu to odkourila. Dnes mam rano blby pocit - zamknul jsem? Nahodim Fabcu - servis 3 dny! Luxus, rikam, ok, to byl ten pocit. 100m od prace jde chlap podel dodavky, ktera je zaparkovana kolmo k chodniku. Dam nohu z plynu... chlap zastavuje na konci dodávky a kouka ockem jestli neco nejede v protisměru / doslova se nahejbal za ni. Rikam ok, stoji cuci, noha na plyn. V tom sipka do silnice a na moji stranu se nepodíval (ta co je mu bliz, jen cumel do protismeru!), tak jsem to zahamptnul a troubim, on se zasek v podobne poze jako kdyz sedi na WC a striknul si do trenek, ja taky. Zastavil jsem od nej asi 30 cm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl auto 4 roky a nebylo potřeba žádné chladivo doplňovat a klimoška chladila perfektně. Také si myslím, že do pěti let by se na to šáhnout nemuselo. Čištění ano, tam každý rok nechat vyčistit, bakterie mají vlhko a chladno rády.

 

Petrrr: Čištění je jednoduché, vezmeš doma do zahradní velké konve (kropítko sundej) Savo s teplou vodou v poměru 1:10 a naleješ to do výdechů vzduchotechniky v palubce ;) A je klid. :D Nemusíš se bát i větší množství, ono to někde vyteče, gravitaci neoblbneš :D

Editováno: , autor: Clint
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, u Clinta se vše mazalo automatikou, stačilo dolejvat do motoru, hadičky byly nataženy i ke kolům mazání ložisek, do podběhů - aby nerezly, do klimy přímo na kompresor, k plynovým vzpěrám, pantům dveří atd. Tedy vymakané a on to auto dá pryč. :-)

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to nesmíš troubit, to člověka vždycky odvaří!

Nojo, ale co mas delat. Nejdriv jdu samozrejme na brzdy a pak az troubim. S troubenim ho sejmu na prave strane, bez troubeni max na leve. Policajt by se ptal, proc jste netroupil, by uskocil.... zname... bez kamery / svedku neokecas.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamera je základ v každém autě. I kdybych si ji měl koupit za své a do služebáku ji nosit. Ráno jsem komunikoval s Rolbařem ohledně té mé dodělávky tempomatu s cornerama a ještě mě napadlo možná když zbyde čas mi zapojí kameru na spínanej abych furt nemusel zapínat ručně jak debil. No a prý abych si sebou vzal i druhý klíček, kvůli naučení (spárování) s novou BCM jednotkou kvůli dálce, chudák neví, že druhý klíček u Rapida je jak z 90 let bez dálky, jen plast s planžetou. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda pravdoucí, zapojení kamery u Rolbaře mi poradila samotná jeho svátost - excelence Kokta. na druhou stranu by pro něj měla být čest mi poradit, páč naposled se na mě vykakal s kódováním (musel to zachránit Ozi) a pak ani raději už 2x nepřijel na čaj, se bál, že bych mu načechral účes ocelovýma ranama ze západu. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ten klíček jak z Favorita u kindera mi včera vyrazil dech :-)... Když mi ho tchán ukazoval, myslel jsem, že ho vokradli, to jsem vůbec netušil, že někde nejsou standart dvě dálky.

Takže když si kvůli zlodějům zaslepíš zámky, zabouchneš klíč s dálkou v kufru a ten se sám zamkne, můžeš se jít klouzat [emoji23]

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak světýlka, to je něco jiného, toto chci mít pořádně a do toho čemu nerozumím se neseru. I ta světýlka byla dělána s konzultací známého elektrikáře co si je sám takhle dělal taky. Ono třeba až Rolbař uvidí jak jsem zadní stropní lampu napojil na spínanej kabel od dveří co vede do přední lampy (aby se prostě i zadní lampa rozvěcovala na základě otevřených dveří-jinak fungovala jen jako čtecí po stisknutí tlačítka), pěkně napájel na tvrdo pájkou a omotal izolačkou tak ho omejou a nevím kdo mi pak ten tempomat dodělá. :-)

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

No ten klíček jak z Favorita u kindera mi včera vyrazil dech :-)... Když mi ho tchán ukazoval, myslel jsem, že ho vokradli, to jsem vůbec netušil, že někde nejsou standart dvě dálky.

Takže když si kvůli zlodějům zaslepíš zámky, zabouchneš klíč s dálkou v kufru a ten se sám zamkne, můžeš se jít klouzat [emoji23]

 

Clinte, ne klouzat, ale rovnou zajít pro autaře, nebo pro cihlu. Oba klíčky myslím, že má až výbava Elegance a nebo se za to připlácí. Už si to přesně nepamatuji. na druhou stranu O1 jsem vlastnil 6 let, prodával jsem ji v 10 letech stáří a druhý klíček taky dálkáč jsem nikdy nepoužil, byl furt uloženka jako nová. Tenhle náhradní klíč si můžeš vzít zase třeba do plavek atd.

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě už se jednou hodil, právě potom, co jsem si odemkl jen kufr, něco vyndaval a klíče položil do kufru. Samozřejmě jsem kufr zabouchnul a ten udělal cvak. A bylo hotovo. Naštěstí doma, šel jsem pro náhradní...

Tempomat ti udělá Kokta, to je náš Ferda Mravenec, všechno zná a všude byl [emoji23] Raťafák mu bude držet šroubovák. Jsou sehraná dvojka ;-)

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No známej takhle na dovolené na Slovensku musel rozbít okno, jen ten malej trojúhelníček u zadního bočního okna, přes to by jste se divili jak o šlo blbě rozbít.

Jo, on ten TMP jde jenom nakódovat? Proč mi to někdo neřekl hned, bych si nechal nakódovat i tažné. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clinte,

jak sem mam dat skodovku, kdyz uz se o ni ani nepise, neda se napsat slusna veta. Viz treba ta dalka. To bych se v salonu hadal, pokud to tam neni nikde napsane (1x dalkove a 1x detska hracka), tak bych se hadal. Octavie maj 2 dalky? I socka s priplatkem 5tis? Nebo za 5 tacku ti daj jen jeden plastovej dalkovej a druhej parodii na klic? To je pak pekelne predrazeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem akorát přijel z Práglu, stavil jsem se cestou na R6 u Benziny na V.Dobré a zase jsem málem vzal benzín :D   Ještě že to soudruzi v MB udělali Clintuvzdorné a pistoli do nádrže s benzínem nezastrčíš. Navíc jsem byl tak zmatenej z těch jejich názvů "topQ a verva", že jsem vzal omylem tu dražší naftu :D (myslel jsem, že topQ je top quality a tudíž dražší) 

 

Kua, proč tam na pistoli nemůže někdo napsat "obyčejná nafta" a "prémiová nafta"???

 

Paní mi ovšem říkala, že to má vyšší cetanové číslo (60 místo 51-52) a že si bude motor chrochtat blahem nad tím luxusem a že to bude žrát okamžitě o 3 litry méně a dojedu o 500km dál na těch mých dvacet litrů. lehce jsem si spočítal, že teď budu mít průměrnou spotřebu mezi 1-1,5 litru/100km :kol-47:  :kol-47:  :kol-46:

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...