Přejít na obsah

Výměna airbagu ve volantu, rozdílné konektory, jak to řešit ?


Tomik723

Doporučené příspěvky

Postupně si zlepšuju svoji socku předfacelift, včera jsem šel měnit volant za koženej,

koupil jsem faceliftovej volant i airbag, ale ejhle, trochu sem zůstal čumět, když jsem

zjistil, že ty konektory zapojující se do auta jsou rozdílný. Zatim jsem do toho nebabral,

abych je kdyžtak nějak nedomršil. Má někdo nějaký řešení ? :-)

 

Díky

 

 

post-84538-0-38415000-1381413563_thumb.j

post-84538-0-46987200-1381413729_thumb.j

Editováno: , autor: Tomik723
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Airbag přehozenej. Nejdřív jsem to chtěl udělat, jak navrhovat Lukason, ale ten konektor v bagu dost plaval,

tak jsem ustřihl svorkovnici která bag spojuje s autem a nahradil ji tou mojí původní, trochu jsem tápal jakej

kabel je jakej, abych to náhodou nedojebal prohozením kabelů:-D Rozebral jsem teda oba konektory, který

jdou z bagu a všiml jsem si, že u jednoho je vždy malá cívka, podle týhle logiky jsem to pak napojil na svorkovnici,

která je napojená do toho auta a všechno maká OK :-)

Každej kablik jsem zaizoloval kouskem ele. pásky a přes to ještě smršťovací bužírkou,

aby to bylo pořádně poctivě odizolovaný.

Editováno: , autor: Pawouk
Edituj příspěvky!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

civka je odpor, ktery pak odpaluje PYTEL :D ........ prdel by byla kdyby si to fakt popletl a nafackovalo by ti to :D ........ uz z tohoto duvodu se to nedoporucuje aby to nekdo neposral,... to ze tam kabel plaval to je tim ze nemaji prave starsi auta od skodovky pojistku proti vypadnuti kabelu ;) ..... na volantu z OII FL, SUP II kdyz sem ho mel sem to ani neprelepoval,.. co mam volant tedka z OIII tak sem to radsi prelepil kdyby nahodou ;)

 

ale jak si to kazdy udela to uz je jasne ze na nem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

civka je odpor, ktery pak odpaluje PYTEL :D ........ prdel by byla kdyby si to fakt popletl a nafackovalo by ti to :D ........ uz z tohoto duvodu se to nedoporucuje aby to nekdo neposral,... to ze tam kabel plaval to je tim ze nemaji prave starsi auta od skodovky pojistku proti vypadnuti kabelu ;) ..... na volantu z OII FL, SUP II kdyz sem ho mel sem to ani neprelepoval,.. co mam volant tedka z OIII tak sem to radsi prelepil kdyby nahodou ;)

 

ale jak si to kazdy udela to uz je jasne ze na nem ;)

Taky když jsem zapínal klíčkem elektriku, tak napoprví radši ze sedadla spolujezdce :-D

Druhá věc, proč jsem přehodil konektory je, že jsem nevěděl, jestli ty cívka je totožná

a neni navržená pro každej airbag trochu odlišně, proto jsem to i pro jistotu přepájel.

Docela by mě zajímalo, jestli tu je někdo, kdo by uměl s určitostí říct, co by se stalo v případě

prohození kabelů :-D ale pravda je, že oba maj stejnou barvu, kdyby to bylo tak moc důležitý,

tak si myslim, že piny na konektorech by byly očíslovaný a kabely měli různou barvu.

Třeba to je normálně uzavřenej obvod a je jedno jestli zprava nebo zleva... nicméně zkoušet

jsem to radši nechtěl :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...