Přejít na obsah

vymena oleja


TiGeRZ

Doporučené příspěvky

nic si z toho nedelej ze jsi to prelil, kamarad byl na vymene oleje v autorizovanym servisu a prelily mu olej o 1,5 litru :((

na moji pvni vymenu oleje na fabce jsem i vyskemral razitko z autorizovanyho servisu, ale od ty doby co jsem byl reklamovat rez na viku kufru a s tim ze mi rekly ze pozink nijak neopravujou, lae jenom zabrousej a nastrikaj (to si muzu udelat sam) uz na razitka pecu a vse si na aute delam sam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak se chystám na 60000 servis a opravdu mě zarazilo množstí oleje(1,2 40kw).Našel jsem doklady z minulejch servisů(15000,30000,45000km) a nerozumím tomu,proč mě vždy účtovali 3,5l oleje(shell helix plus-za 328kč/l).To teda pěkně ve škoda servisu vojebávaj.Mám si to nechat líbit a poraďte jak na ně.Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli nemáš Long Life tak doporučuji Shell Helix Diesel Plus VA 5W-40.

Splňuje normu 505.01 tedy PD motory a pevný interval výměny oleje.

Tom

A rozdíl mezi Shell Helix Diesel Plus VA 5W-40 a Long Life, a také Long Life 2?

Ten Long Life X je 0w30 normy 503.00 ( benzín ) 506.01 ( diesel PD ).

Long Life VX 5w30 splňuje normy 504.00 a 507.00 ktereé nahrazují předešlé, ale jestli nemáš nastaven long life interval tak ho tam nemá cenu dávat.

Tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomas.cz: no jo, je jasný, že třeba Mogul (příklad) asi ne, ale jinak prostě beru za důležitej údaj jen tu normu.

Sám používám Mobil Synt S Special V 5W-40

Jinak LL u FRS ani nastavit nejde. Chybí čidlo oleje a opotřebení destičkových brzdiček :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomas.cz: no jo, je jasný, že třeba Mogul (příklad) asi ne, ale jinak prostě beru za důležitej údaj jen tu normu.

Sám používám Mobil Synt S Special V 5W-40

Jinak LL u FRS ani nastavit nejde. Chybí čidlo oleje a opotřebení destičkových brzdiček :D

Mobil 1 jsou špičkové oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím,který olej je ten nejlepší.Ale všechny musí splňovat příslušné normy aby mohly být vpuštěny na trh.A pokud člověk chce motoru opravdu prospět.Tak by měl olej měnit dříve než těch 15tis. km.Ale o tomto už bylo napsáno hodně.

Takže mě celkem zaráží interval výměny někdy až 50000km. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se to udělá pořádně a motor je zahřátý a nespěchá se tak toho vyteče fakt hodně a není potřeba nic proplachovat. Původního oleje zůstane nepatrné množství a po zředění novým není problém

No heleď já osobně ještě motor proleju čistým olejem tak cca 0.3 deci (:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...