Přejít na obsah

naučte svou přítelkyni řídit...


rossler

Doporučené příspěvky

Tak, doufám že se sem hodí i toto téma, myslím že to stojí za "rozbor".

Rozhodl jsem se donutit a naučit svou přítelkyni řídit. Vycházel jsem z faktu (sobeckého), že když bude soběstačná s autem, nebudu mít tolik zařizování, nakupování a objíždění co doposud. Bohužel řidičák si udělala již před pěti lety, tehdy velice úspěšně, buhužel vše zapoměla, tudíš jdeme znovu od začátku.

Jen jsem si myslel, že to budu lépe duševně zvládat. To občasné řazení přes zuby, vytáčení plynu do stropních hodnot, či občasné chcípnutí motoru mě prostě vykolejuje..

Máte někdo podobné zkušenosti, snad v tom nejsem sám, nebo auto přítelkyním nepučujete (jsem snad sebevrah)?.. Nechci tímto vůbec snižovat jezdecké umění žen, tenhle komentář je pouze o rodinné autoškole, nechápejte to drahé ženy jako nějakou narážku na vás. Teor. by to mohlo být i opačně, ale poenta zůstává stejná...

díky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak kdyz jezdila pritelkyne s 1.4Mpi uplne krasa-jen pres spojku parada,ale pred kazdou malou zatackou noha na spojce a porad na spojce...pak jezdila 1.2.47KW to bylo des na spojku ji to neslo ten motor na to nema poradnou silu...a tak to slo porad dokola´,ale ted s 1.9 je to uplne parada kopec nekopec -mesto nemesto- pali to jak drak a je uplne spokojena..pry se s ni jezdi nejlip ze vsech aut..je naprosto unesena.....A to ze tata dela autoskolu a vidim kazdy den ty lidicky,jak se trapi,tak si rikam ,ze jsem rad,ze to mam za sebou... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rossler: resim uplne ten samy problem.. Mlada ma nejvetsi problem se spojkou, ne a ne zvyknout na praci s ni.. Prazdny letiste ci nejaka jina vetsi plocha je presne to co bych potreboval, akorat nevim zda na Ruzyni neco takovyho je. Stacila by prazdna vetsi parkovaci plocha, ale tu jsem zatim u nas nenasel..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

njo, na Ruzyni nic takového není, snad ty okrsky kolem jsou docela dobré na začátky, to mám vyzkoušený,hi. Jinak dobré je parkoviště u Metropole-obchoďáku na Zličíně - to je kousek, je tam horní parkovací plocha, kde skoro nikdy nikdo nestojí. Je nějakej kopeček na rozjíždění do kopce stále hledám, hi..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak já jsem počkal až si něco odjezdí služebním. Odřela při zajíždění a vyjíždění do jejich malé garáže blatník, nárazník a tuším trochu zrcátko, jinak nic. Jednoho dne jsem nazdal, že už jezdí jak drak, tak jsem koupil Audinku a teď je z ní pirát silnic lol

Před časem jsme jeli spolu každej svým autem a nestačil jsem se divit. V táhlé zatáčce předjížděla ve 160 "pomalu" jedoucí auta a ani Avie, která se cpala v protisměru do příkopy ji očividně nevyvedla z míry :smich::smich:lol Sem myslel, že mně budou omejvat :prc: A dozvěděl jsem se pak ně ve smyslu, že to vlastně bylo proto, že jsem jel taky rychle. Jsem ji pak pěkně zpucoval. :palec2: Ale jinak prej jezdí pomalu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

njo, na Ruzyni nic takového není, snad ty okrsky kolem jsou docela dobré na začátky, to mám vyzkoušený,hi. Jinak dobré je parkoviště u Metropole-obchoďáku na Zličíně - to je kousek, je tam horní parkovací plocha, kde skoro nikdy nikdo nestojí. Je nějakej kopeček na rozjíždění do kopce stále hledám, hi..

Zkus to na strahove, tam dost lidi zacinalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

juuaa, teda za 160 bych jí asi sebral klíčky.. né že bych byl sám připosránek, tu mojí zatím spíš do rychlosti nutím, ale jednou jí v té zatáčce napadne přečísnout si účes a audinka bude kaput :D

při kupování Audiny byla jedna z věcí, která měla váhu při rozhodování, velká tuhost karoserie. Jinými slovy větší šance při havárce.

Před asi rokem jsem uvažoval nad Toyotou 4 runner, ale majitel dlouho váhal, až jsem si to nakonec rozmyslel, na čemž měl zásluhu trošku i Sejis. A taky jsem v tý době nebyl ještě 100% rozhodnutej a manželka ani auto v ten čas nechtěla. Jsem si tehdá říkal, že s tímhle by byl problém snad akorát při srážce s náklaďákem nebo vlakem. Jinak jakýkoliv osobák proti tomu nemá moc šancí. No a taky se mi líbí poctivý off roady, takže jsem po tom šilhal i z důvodu blbnutí v terénu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rossler: resim uplne ten samy problem.. Mlada ma nejvetsi problem se spojkou, ne a ne zvyknout na praci s ni.. Prazdny letiste ci nejaka jina vetsi plocha je presne to co bych potreboval, akorat nevim zda na Ruzyni neco takovyho je. Stacila by prazdna vetsi parkovaci plocha, ale tu jsem zatim u nas nenasel..

Poradim, jed s prahy jako na příbram...a tak kde končí rychlostka sjed a může na letiště v Dlouhý Lhotě, tam je pár dráh volnejch pořád...pro tyhle případy kde se lze trošičku vyblbnout s autem "legálně". Nejlepší je ještě než se přezuje na zimní a napadne poprvé trošku víc sněhu, to se člověk docela vyblbne... :smich: a hlavně se služebním, svoje si přece nebudu huntovat -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No u nas se taky pritulkyne zacinala ucit vse od znova. Udelala ridicak v 18 a pak 8 let nic.

Nakonec si loni v srpnu byla uz nucena koupit vlastni auto (Fabii, jak jinak, ze? ;)), a tak zacala era jezdeni. Ze zacatku to obcas chciplo, obcas malinko zaskripalo, ale nikdy zadnej karambol neprisel. Dneska, vice nez po roce praxe, jezdi fakt slusne, spis ji dela problem udrzet se rychlostnich limitu, predevsim na dalnici... :D

Ze umi HTP 40kW jet i 165km/h tachometrovych, bych do ty doby neveril... :D

Nicmene, sebevedomi nam stouplo, a tak jedeme 15.10. na polygon v Moste, trosku ho zase srazit... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...