Přejít na obsah

Spotreba 140kW M vs A predkolka


Kraso

Doporučené příspěvky

2 hours ago, Prochaine said:

 

Ale co když je auto kvůli DSG převodovce třeba o 50 kg těžší? To pak vyšší spotřeba smysl dává, ne?

Dovolil jsem si zalozit nove tema, protoze toto tema zajima a v puvodnim jsme byli off-topic. 

 

Zajimalo me, proc ma automat predkolka vyssi spotrebu nez manual, kdyz automat by mel mit "idealni" razeni.

 

A odpoved na Prochaine:

Me to smysl porad nedava. 50kg neudela dle meho nazoru u auta v prumeru s 1.6 tuny pohotovostni hmotnosti a 2.1 tuny celkove hmotnosti takovy rozdil, aby musel byt automat papirove o 0.5l vyssi v kombinovane spotrebe, realne pak mozna jeste vic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6 hours ago, foxdivemaster said:

spojky jsou v oleji,vetsi odpor-ztraty,dale automat neni robot co vidi co je pred tebou takze ty s manualem davas uz 6 dsg treba terve 5 atp,a kde jsi dosel na to ze automat ma idealni razeni?

Tim idealnim razenim mam na mysli, ze automat by mel v dnesni dobe dokazat radit dle presne danych otacek a tedy by u nej nemelo dochazet k vytaceni ci naopak podtoceni motoru, ktere vzdy melo vliv na vyssi spotrebu (nemluve o vyssi zatezi na vlastni motor a jeho zivotnost). Je to neco jako eko mode v manualu, kdy se na displeji zobrazi tip, kdy uz je cas preradit na jiny rychlostni stupen a i kdyz se drzim nekde kolem 80% efektivity, tak jako cloveku se mi nikdy nepovede udelat 100%, to dokaze jenom stroj.

 

Navic automaty jsou uz dnes standardne delane se 7mi a uz se pouzivaji i 8mi stupnove prevodovky, kde vyssi pocet prevodovych kol -> rychlejsi razeni -> vetsi rozlozitelnost rychlosti -> mensi otacky -> nizsi spotreba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...