Přejít na obsah

Spotreba parkovacich svetiel


Yano

Doporučené příspěvky

Zdar,

uz rok ma stve dverovy spinac koli ktoremu obcas zabudnem vypnut svetla :angry: . Kedze dnes mi to takto svietilo 8 hodin, chcem sa spytat toto.

Ktore ziarovky svietia a kolko Wattov zeru, ak to clovek zabudne vypnut?

Ked sa nemylim svietia 2x predne parkovacky, 2x zadne obrysove a neviemkolko x osvetlenie zadnej znacky ?

Chcel by som totiz odhadnut kaput mojej 5-rocnej baterky, ked sa mi toto bude stavat castejsie :help:

Yano

(Fabia kratka 1.4 44kW 2001)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záujemcom môžem napáliť program do PICčka na ovládanie svetiel +poskytnem schému zapojenia. Zdrojový kód po veľmi zlých skúsenostiach nezverejním.

Funkcia:

Po zapnutí zapaľovania:

prebieha test (kontrolka, ktorá po zap. zapaľovania svieti 2 sek - u mňa bude červená v prístrojovke spolu s kontrolkou hl. svetiel, indikuje aktívne automatické rozsvietenie svetiel, resp. nezapnutie svetiel červeným svitom kontrolky).

Po naštartovaní:

sleduje tlak oleja, po dosiahnutí tlaku (je naštartované) zapína po 1 sek parkovačky, po ďaľšej sekunde hlavné svetlá.

Po vypnutí zapaľovania:

okamžite vypína hlavné svetlá, parkovačky po 7 sekundách (aby napr. pri skapaní motora na križovatke neostalo auto bez svetiel). Ak sa znovu zapne zapaľovanie do 7 sek, parkovačky svietia až do vypnutia zapaľovania. Časy sú meniteľné pri programovaní PICčka, podľa idividuálnych požiadaviek.

Ako doplnok je tam zakomponovaná kontrolka tempomatu ovládaná zapnutím tempomatu, stlačením tlačítka set sa zapína, vypína stlačením brzdy, spojky, vypnutím tempomatu, zapaľovania, stratením tlaku oleja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

NO chlapi dnes po dlhej teoretickej priprave som sa pustil do toho nestastneho spinaca.

Dvere som rozobral, vytiahol zamok a zacal skumat ten vadny spinac.

PO podrobnej analyze som dosiel k zaveru ze "vadnost" spinaca spociva vo vydrati vacky ktora ten spinac stlaca, samotny spinac je funkcny. Takze som to "opravil" tak ze som tu ryhu na vacke zarovnal pomocou spajkovacky a poskladal to dokopy. Kupodivu to zatial funguje :)

Prikladam par foto.

Pohlad na zamok cerstvo vytiahnuty z dveri.

post-10-1161452958.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No problem, zluči sa diodami s res. Na to som zabudol tempomat nemam funkčný (dúfam že len zatiaľ), nemôžem zohnať BSG, ale páčka je pripravená.

Prepac mozno trochu mimo temy...

Ake mas cislo BSG? Jedny tvrdia ze treba mat komfortku /co je dla mna blbost/ a iny BSG urciteho typu.Mas teke auto ako ja a mam uz aj packu,normalne mam depky ze to nepojde? V tom navode na stavbu TEMPOMATU pisu ze skoro vsetky jednotky to maju krem juniorov ci co .Napis ake by som nemal mat cislo BSG...

kol100

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No problem, zluči sa diodami s res. Na to som zabudol tempomat nemam funkčný (dúfam že len zatiaľ), nemôžem zohnať BSG, ale páčka je pripravená.

Prepac mozno trochu mimo temy...

Ake mas cislo BSG? Jedny tvrdia ze treba mat komfortku /co je dla mna blbost/ a iny BSG urciteho typu.Mas teke auto ako ja a mam uz aj packu,normalne mam depky ze to nepojde? V tom navode na stavbu TEMPOMATU pisu ze skoro vsetky jednotky to maju krem juniorov ci co .Napis ake by som nemal mat cislo BSG...

kol100

Nesmieš mať BSG 6Q2, s akoukoľvek inou by tempomat mal fachčiť. Ja mám bohužial 6Q2, takže čakám, kým sa mi ju podarí zohnať. Pozor na staršie typy - do rv 2001, mne nechcel tempomat s takouto fachčiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...