Přejít na obsah

Kódování vstřiků


novotna.jana

Doporučené příspěvky

Dobrý den, cca před rokem a půl jsme měnili na Octavii vstřiky ( bílý dým, DPF měněno ) . Nyní se umí rozsvítit DPF, které občas zhasne, když jedu na 4 a vytáhnu to na 110km. Cca po 15 minutách kontrolka zhasne. Už 2x se nám stalo, že nezhasla a přidala se kontrolka žhavení a motoru a spadlo to do nouzáku. Po diagnostice u jiného automechanika zjištěno, že nové vstřiky nejsou nakódované. Odesláno tedy na stolici. Všechny 4 vstřiky v prdeli. Moje otázka zní, zda mohli odejít nenakódováním nebo jak? Po roce ježdění. V pondělí jdu do autoservisu, kde vstřiky měnili, ale předpokládám, že se ničeho nedovolám. Kontrolu jiným automechanikem jsem zvolila z důvodu, že týden po výměně vstřiků jsem jela práci reklamovat, protože nevyměnili těsnění a kolem vstřiků chcala nafta. Děkuji za zkušenosti či rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když nezadáš do ŘJ motoru kalibrační hodnoty nových vstřiků, může to mít vliv na chod motoru, spotřebu nebo zaplnění filtru pevných částic.

Ale vstřikům samotným to nenakódování neudělá nic.

Je spíš otázka jestli se jednalo opravdu o nové vstřiky nebo o jiné, třeba jen vyčištěné, nebo jestli nepoužíváš mizernou naftu.

Ty současné vstřiky jistě nejsou "v prdeli", ale spíš budou vadné - pokud to zkusíme vyjádřit poněkud korektněji.

A to bude mít vliv na zaplnění filtru pevných částic.

U tohohle motoru umí zlobit i EGR ventil a regulace plnícího tlaku, takže by bylo dobré znát výpis z diagnostiky.

Stejně jako ty se domnívám, že návštěva původního autoservisu bude jen ztráta času a že změna automechanika bude velmi přínosná.

 

Editováno: , autor: Tonda-B
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...