Přejít na obsah

Nefunkční magnetická svítilna v kufru


Aldak75

Doporučené příspěvky

Dobrý den, nevíte prosím někdo na které pojistce je zapojena vyjímatelná magnetická svítilna v kufru O-III Facelift Scout? V seznamu pojistek v návodu není svítilna zmíněna. Svítilna po otevření kufru nesvítí a ani se při jízdě nedobíjí. Přitom 2 fixní světýlka v kufru svítí (takže na stejné pojistce to být nemůže). A nic jiného nevím že by mě nefungovalo takže to vypadá na samostatnou pojistku nebo problém v kabeláži. Měřil jsem kontakty na patici svítilny a není tam napětí (i když ostatní světla v kufru svítí). Zkusil jsem taky dát do patice jinou svítilnu (z jiné Oktávky) a stejné - nefunguje. Děkuji za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem teď našel na internetu za návod, tak tam je ve schéma zapojení popsáno, že napájení se bere z lampiček kufru, nemá zvlášť žádnou vlastní pojistku, takže bych to tipoval na kabeláž. Jestli se na to dívám dobře, tak PIN1 je + ze světla v kufru, PIN2 je ukostření napojeno někde na karosérii kufru a PIN3 je ukostření ze světla v kufru. Tudíž si myslím, že PIN1 bude špatný teda, pokud tam nic nejde.

Ale s elektroinstalacemi jsem moc nepracoval, možná jsem to špatně pochopil. Viz článek z drive2.ru https://www.drive2.ru/l/603367452176291673/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, Krosta napsal:

Co jsem teď našel na internetu za návod, tak tam je ve schéma zapojení popsáno, že napájení se bere z lampiček kufru, nemá zvlášť žádnou vlastní pojistku, takže bych to tipoval na kabeláž. Jestli se na to dívám dobře, tak PIN1 je + ze světla v kufru, PIN2 je ukostření napojeno někde na karosérii kufru a PIN3 je ukostření ze světla v kufru. Tudíž si myslím, že PIN1 bude špatný teda, pokud tam nic nejde.

Ale s elektroinstalacemi jsem moc nepracoval, možná jsem to špatně pochopil. Viz článek z drive2.ru https://www.drive2.ru/l/603367452176291673/

Díky za reakci. Myslím ale že v tom textu bude chyba. Nedává to smysl aby tam byly 2 piny spojeny se zemí. Podle mě na jednom pinu je +12V když svítí světla v kufru, na druhém je +12V když jede motor (nabíjí se akumulátory ve svítilně) a třetí pin je zem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že jsou dva piny spojeny se zemí je správně, to není chyba. Jeden je na napájení a druhý na buzení, že se má lampička rozsvítit. PIN2 bude napájení a PIN3 je pro probuzení (rozsvícení) lampičky. Kamarád mi tu lampičku dodělával do auta, tak uvidím, co mi odepíše, jak to je zapojené, ale mám za to, že říkal, že to je 1x +12V a 2x ukostření. 

Editováno: , autor: Krosta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...