Jump to content

Krosta

Uživatel
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

1 Neutral

About Krosta

 • Rank
  Junior

Recent Profile Visitors

180 profile views
 1. A světla se zobrazí pod jednotkou BCM nebo kde je najdu, abych je mohl správně nastavit, protože vlastní jednotku přece nemají nebo se pletu?
 2. Zdravím, nezkoušel jste někdo na před faceliftovou Octavii dávat zadní lampy z faceliftové Octavie ve variantě LED? Mám Octavii modelový rok 2016 a měl jsem na ní původně LED zadní lampy, které jsem vyměnil za faceliftové LED (ty s výraznějším C) a včera jsem si všiml, že po odemknutí/zamknutí vozu mi tlumeně svítí brzdová světla a zadní mlhovka. Zhruba po 10 minutách od zamknutí vozu vše zhasne. Po odemknutí vozu se opět rozsvítí tlumeně (přepínač světel na nulové poloze, CH&LH aktivní, ale v nulové poloze samozřejmě nejde) Netušíte někdo, kde by mohl být problém? Předpokládal jsem, že když měním "LED za LED", tak nebude problém, ale evidentně je. Předem děkuji za jakékoliv rady.
 3. Zdravím, nedávno jsem si koupil Octavii III MY2016 a dodělával jsem tam některé funkce (vše originální, dle originálních návodů, kabeláže, atp.). Některé nové díly jsou z po FL Octavie, ale dle techniků mají bez problému fungovat. Mám infotainment Columbus MIB2, Gateway GW MQB HIGH Nedaří se mi však nakódovat některé funkce tak, aby to fungovalo správně. Kamera v čelním okně mi hlásí, že nemá základní nastavení, modul není korektně nastaven a data jsou "nepravidelná" (data set implausible). Vím, že na kalibraci je nutné mít "plátno", aby mohla kalibrace proběhnout, nebo se pletu? Případně netuší někdo, jak opravit ty zbylé chyby, nesetkal se s tím už někdo? Radar adaptivního tempomatu jsem koupil jako nový díl, který nikdy nebyl v autě (což je vidět i na atributech radaru, kde je políčko pro označení vozu prázdné) Nedaří se mi však uvést do provozu, protože potřebuje základní nastavení a zadání SWAP kódu/klíče. To musím přímo do servisu, kde mi to aktivují za nějakou úplatu nebo se s tímto mohu rozloučit? Couvací kameru jsem vzal typu "Highline", jak se tu tak označuje, jedná se o tu, která má i připojené CANy. Předtím jsem měl "obyčejnou" kameru a ta fungovala. Přidal jsem pouze dle schémat CANy a kamera se teď v rádiu vůbec nezobrazuje. Je nutné někde změnit kódování, když jsem předtím měl obyčejnou kameru? Kamera aktuálně hlásí, že není nakódována, nemá základní nastavení (je potřeba kalibrační plátno, pokud se nepletu) a "nemá dokončené programování" (No band end programming occurs). Netuší někdo, jak něco z těchto problémů vyřešit? Když se snažím nakódovat kameru, tak mi to při jakémkoliv pokusu o provedení změny píše "Podmínky nebyly splněny". Nezávislé topení mi již funguje, ale neproběhlo základní nastavení. Díval jsem se, kde je problém a podávací palivové čerpadlo má v adaptacích nastaveno, že se nespustí, pokud v nádrži není více jak 127 litrů paliva. Když se pokusím nastavení změnit, musím zadat heslo. Našel jsem si, že se jedná o heslo 20103, které však to někdy vezme a pak mě to vyzve stejně k opětovnému zadání a když zkusím jiné, tak to napíše rovnou, že je chybné. Pro informaci jednotlivá čísla dílů, u kterých vás žádám o radu: Kamera v čelním okně: 3QD980654A Couvací kamera: 5Q0980556B Radar adaptivního tempomatu: 5Q0907572K Nezávislé topení: 5Q0963272J Pokud by někdo měl nějaké tipy jak něco z toho vyřešit, budu moc vděčný za případnou radu. Mám pro tato nastavení aktuálně k dispozici pouze ODIS E a DiagRA D
 4. Omlouvám se, na to jsem zapomněl. Karta byla úplně k ničemu. Několik vadných sektorů, takže jsem použil dočasně sd kartu, co mám v kameře a všechno proběhlo v pohodě. Teď se snažím zjistit, jak otevřít vývojové menu, měla by tam být možnost u softwaru vyššího jak 1233 nastavit vzhled jako má Columbus v Octavii po FL, ale právě skrze vývojové menu (testmode menu v němčině). Kdyby náhodou někdo věděl jak, uvítám jakoukoliv pomoct :)
 5. Super, rádio je plně funkční a aktualizované, moc děkuji za pomoc! Dvě hodiny řešení a ono stačí přitom "tak málo.."
 6. Zdravím, dnes jsem si zkoušel aktualizovat Columbus (MIB2) v Octavii MR2016 a v průběhu instalace nastal problém, kdy SD karta, nově kupovaná, bohužel vadná, způsobila to, že se přešlo do Emergency flashování a pak do Emergency asistenta. Když jsem pak v průběhu sehnal jinou SD kartu, se kterou to "dojelo v pořádku", tak mi funguje pouze zapnutí rádia a funguje mi ještě otevření menu klimatizace, jinak nefunguje nic. Tlačítka nefungují a nejde nic dělat. Nemáte někdo tušení, jak bych mohl dokázat, že vyvolám update firmwaru znovu? SD Kartu to najde, když jí tam vložím, ukazuje to i, že je na ní dostupný update softwaru, ale nemám jak ten software dát aktualizovat.
 7. Zdravím, snažil jsem se projet snad všech 95 stránek, co tu zatím je a chci se zeptat. Mám Octavii 3 (MR 2016) a Columbus, tudíž by to měl být MIB II, jestli se nepletu. Pokud vyměním volat za volant s výhřevem, je možné jej nějak poté ovládat z rádia? Standardně se do Octavie před FL tuším nedával, ale vy tu dokážete dělat zázraky, tak to zkouším 🙂 Mám ještě dodatečnou otázku ohledně aktualizace SW v Columbusu. Mám tam aktuálně verzi 0318 a věřím tomu, že mezitím tam proběhlo hodně vylepšení (určitě také současně s dalšími chybami..). Také bych rád nakódoval nějaké funkce vozu, jako je dovírání oken, když podržím tři sekundy tlačítko a dojede to automaticky, Video In Motion, Staging, komfortní blikání 5x, stopky na maxidotu a nejspíš by se našlo i něco dalšího. Také se chystám dodělávat parkovací kameru a možná ještě něco. Našel by se někdo z okolí Mladé Boleslavi, kdo by byl ochoten mi s tímto pomoci a nakódoval mi to? Vím například o ferdovi, ale přeci jen je to k němu štreka 😀
×
×
 • Create New...