Přejít na obsah

Jezdí někdo z vás na ryby?


TomasB

Doporučené příspěvky

hele, dyť je to stejně hospodářské zvíře. A u mně to maj rychle za sebou. Vyndat nástrahu z tlamy, 1-2 fest rány kombinačkama do palice, nožem naříznu kolem žaber tu blanku a vytrhnu srdce.

Teď jsem dodělal moc dobrou polévku z jiker a masa s mrkvičkou, petrželí, celerem, česnekem, brokolicí, kouskem čerstvého zázvoru, novým kořením, bobkovým listem, drceným kmínem, pepřem, troškou bazalky a petrželovým listem. V troubě je ještě candát na na smetaně se sýrem brokolicí a bramborem. Doktoři by měli radost z tak zdravých jídel ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak dneska jsem dohromady vytahal těch štik snad deset. Vzhledem k počasí bylo u vody taky mrtě rybářů s kačenama a taky vláčkařů a co jsem s nima mluvil, tak nikdo nic nechytil :prc: Ráno se mnou byl do jedenácti kámoš a taky chytil hovno. Tak mně potěšily nejen bohaté úlovky, ale i skvělý pocit že ostatní jen čuměli jak chytám :p:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bóže, chlape, stejně se to do tý vody všechno sype ze sádek. Sice se tam dravci nesypou jak kapři v tržní velikosti, ale ono to stejně doroste. To není tak, že bych je vychytal a nic tam nezůstalo, každej rok se tam nasype rychlenej roček nebo plůdek, pár padesátek a vyjímečně vyřazené matečné ryby. Candát i sumec se dávaj jen většinou jako plůdek nebo roček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak dneska úplná a katastrofální bída. Vydoloval jsem jednu tak 35 na gumu a jedna cca 70 mi za tím dojela pod nohy a jen tu Rapalu okukovala. Kámoš opět s čistou nulou. Zato slušně foukalo a mrholilo a od 7-11:30 jsem solidně promrznul. Rybářů dneska jak nasráno, všude ve vodě kačeny a pár vláčkařů. Nikdo nic co jsem koukal a mluvil s něma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak teda dnska jsem byl asi na ho´dku před setměním, celej den jsem totiž prochrápal. Za tu hoďku jsem chytil úplný hovno, zkoušel jsem candáty na Labi v Kuněticích. Kosak jak v Rusku a nepříjemný vítr. Už je ve vzduchu cejtit sníh. Evidentně se ochladilo a ryby tu změnu asi pořešily netečností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska těch navijáků je každý rok novinek... A není lepší vysloveně pro vláčení lepší naviák s bojovou brzdou - nemyslím baitrunner?

na vláčku musíš mít naviják poměrně fest utažený. Jak ti to něco zobne a ty máš povolenou brzdu, tak by se jednak ryba nemusela zaseknout a druhak by ti to mohlo udělat pavučinu na navijáku. No a hlavně by jsi měl asi problém vůbec vláčet ;)

Ten Red Arc je dobrej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dneska opět po týdnu víkend tady a rybačka taky. Mrzlo, šňúra mi tvrdla, drhlo to v očkách, ale nakonec 4ks. Tentokrát ale samá drobotina do 50cm. Ta největší měla možná něco málo přes 50. Z prstů jsem měl mraženky. Protože jsem tentokrát vzal místo pytle foťák, tak potěším Michala fotkama od vody. Nicméně asi jsem měl jít k té vodě s úmyslem čapnout filetovatelnou, třeba by větší přišla. Holt malé cíle= malé výsledky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dneska opět po týdnu víkend tady a rybačka taky. Mrzlo, šňúra mi tvrdla, drhlo to v očkách, ale nakonec 4ks. Tentokrát ale samá drobotina do 50cm. Ta největší měla možná něco málo přes 50. Z prstů jsem měl mraženky. Protože jsem tentokrát vzal místo pytle foťák, tak potěším Michala fotkama od vody. Nicméně asi jsem měl jít k té vodě s úmyslem čapnout filetovatelnou, třeba by větší přišla. Holt malé cíle= malé výsledky :)

Hele podle fotek, nepoužíváš před woblera nebo prostě před konečnou umělou nástrahu lanko nebo něco takového. Rovnou pletenku na woblera? Nebo se mi to zdá? Nestalo se ti někdy, že by to dravec ucvak?? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdepak, lanko samozřejmě mám. To co vidíš je lanko. Šňůru mám fluorožlutou Fireline 0,12. To lanko co vidíš je podle mně i kámoše to nejlepší na co jsme narazili. Jednoznačně jsme se shodli. Je to v pytlíčku po jednom a stojí 25,-. Takový ty kevlarový co jich jsou plný krámy, tak to je takový šmejd, že bych vraždil. Opět se schodneme na zkušenostech, i úplně nový lanko klidně praskne při náhozu. A to má pak člověk chuť prodavače v rybářskejch chytit pod krkem, když mu takhle odlítne wobler za 2-3k. A takový sumec ti ho rozšrotuje raz dva. Na sumce si vážu lanka vlastní. Koupím 5m takovýho spešl lanka v návinu, uvnitř je textilní vlákno a na venek je to omotaný jemnými ocelovými(asi nerez nebo co že to nerezne) vlákny. Nosnost to má snad alespoň 20kg,spíš bych řekl, že bych se na tom mohl i oběsit. Na jednu stranu dám obratlík dimenzovaný na sumčáka a z druhý strany karabinku, opět v patřičné odolnosti. Sumce vláčím na 0,2 pavoučí šňůru s nosností tuším 18kg.

A jinak letos kámošovi nějaká pořádná kobyla uřízla i lanko :feve:

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...