Přejít na obsah

Jezdí někdo z vás na ryby?


TomasB

Doporučené příspěvky

Kdepak, lanko samozřejmě mám. To co vidíš je lanko. Šňůru mám fluorožlutou Fireline 0,12. To lanko co vidíš je podle mně i kámoše to nejlepší na co jsme narazili. Jednoznačně jsme se shodli. Je to v pytlíčku po jednom a stojí 25,-. Takový ty kevlarový co jich jsou plný krámy, tak to je takový šmejd, že bych vraždil. Opět se schodneme na zkušenostech, i úplně nový lanko klidně praskne při náhozu. A to má pak člověk chuť prodavače v rybářskejch chytit pod krkem, když mu takhle odlítne wobler za 2-3k. A takový sumec ti ho rozšrotuje raz dva. Na sumce si vážu lanka vlastní. Koupím 5m takovýho spešl lanka v návinu, uvnitř je textilní vlákno a na venek je to omotaný jemnými ocelovými(asi nerez nebo co že to nerezne) vlákny. Nosnost to má snad alespoň 20kg,spíš bych řekl, že bych se na tom mohl i oběsit. Na jednu stranu dám obratlík dimenzovaný na sumčáka a z druhý strany karabinku, opět v patřičné odolnosti. Sumce vláčím na 0,2 pavoučí šňůru s nosností tuším 18kg.

A jinak letos kámošovi nějaká pořádná kobyla uřízla i lanko :feve:

Nedal bys přímo nějaký odkaz na to lanko které máš odzkoušené? A když chytáš candoše, necháváš tam klidně to lanko nebo pouze šňůru. A nebo celkově necháváš montáž stejnou a buď to veme to či ono? díkes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedal bys přímo nějaký odkaz na to lanko které máš odzkoušené? A když chytáš candoše, necháváš tam klidně to lanko nebo pouze šňůru. A nebo celkově necháváš montáž stejnou a buď to veme to či ono? díkes

pokud jdu cíleně na candáta a vím, že tam chytím spíše candáta než štiku, tak bez lanka. Ne vždy to štika ukousne, ale riziko je velké. Taky záleží na nástraze. Woba za 2-3k bych bez lanka nedával, to by pak nasralo. když ukousne gumu, tak je to jen tak +/- za pajcku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak ted zkousim nejake woby z US : [

ty nebudou moc praktické, půjdou do hloubky, takže kde je míň vody nepůjdou vodit. Je typuju na minimálně tak 3m.

tak jsem koukal na netu a opravdu toho okiše taky nemůžu najít. Všude maj ty s trojhíčkem dole, ale to jednak dost vázne a myslím, že to ani tak dobře nechodí jak ten jen s jednohákem. Na druhou stranu, zas z toho ryby nebudou padat.

Ten s jednohákem je navíc za luxusní cenu, jsou balený po 3ks a balení je za 70,-. To je dneska skoro zadara.

Editováno: , autor: MichalF
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

včera jsem byl jen k večeru na 2 hoďky a vymodlil jsem dvě štičky tak okolo 40-45cm. Dneska jsem si dojel na 3 hoďky na Rozkoš. Velké překvapení, uvody téměř nikdo. Tím se teda asi definitivně potvrzuje, že candoši neberou, protože jsou vychcípaní. Sice jsem jednoho dostal, ale takového dorostence 46cm. Sice to míru mělo, ale takové vižle škoda bacit po kebuli.

Je to docela v prdeli, to bude na několik let po chytání na Rozkoši. Už to tady kdysi bylo, všecko pochcípalo na chlopka, a už je to tu zase. To je fakt v prdeli, byla to na candoše bezkonkurenčně nejlepší voda v ČR.

něco je tady: http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=608656

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska na 3 hoďky, hned druhej nához jedna cca 50, chvíli nato mi to něco v dálce okusovalo, ale nedobralo. Pak asi po hodince neodolala jedna 70tka 13cm okounovi X-Rap. Už jako filety okukuje lednici zevnitř a zejtra si podrobně prohlídne kuchyňské nádobí. Pak mi ještě něco zase okusovalo gumu, ale už nic na břeh nešlo. Foukalo jak sviňa, ale úkol jsem splnil, štědrovečerní ryba je čerstvá. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska 11-15:30, dvě štičky. Jedna tak 35-40cm, druhá cca 50-55cm. Bylo to spíše o hledání závětří a boji se zamrzajícími očky a šňůrou. Za dnešek jsem si pěkně dokurvil dalších tak 50-70m šňůry, který budu muset asi amputovat. Vymrzlej jsem ještě teď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...