Přejít na obsah

Jezdí někdo z vás na ryby?


TomasB

Doporučené příspěvky

A co tuhle rybu, znas ???

Jednoznačně okounovitá ryba. Je to z ciziny? Jestli jo, tak by to mohl být black bass. Je to nějakej druh okouna :D I když už jsem u nás chytil i naprosto nezvyklého okouna velkého 36cm a byl zlatý! Teda spíš přesněji řečeno byl jako kanárek. Docela jsem čuměl. Ale dobrej byl lol Ale okoun říční to nebude.

Jojo mas pravdu je to BASS ;-) Neskutecne bojovna ryba ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ukecal jsi mou pohodlnost, a cvaknul jsem ti cosik z výbavy.

Na Rozkoš beru 3m přívlačový speciál od Colmicu Tom Raymond s gramáží 20-60g, k tomu celokovový(naviják na přívlač jak není celokovový, tak se brzo rozloží) přívlačový naviják Sirius(výrobce ani už nevím, tolik mně to nezajímá, hlavně že šlape. Doporučil mi ho Rýša Konopásek a jsem spokojenej). Šnůra Fireline 0,12 (je jí na cívce 500m, btw. při ceně okolo 4,-/m docela pecka :D ) - optimální pro Rozkoš. Ta Firelinka je dobře odolná proti otěru o šutry, nesukuje se. Zkoušel jsem taky loni tu novinku, pavoučí šňůru. Byla v návinu po 150m a stála 900,-. A na Rozkoš totálně na pi*u, při páté návštěvě Rozkoše s touto šňůrou jsem musel předčasně jet domů, protože se ta mrdka začala rozpadat. Zas ale na řeku prej je výborná, co mi říkali někteří. Má výhodu, že je perfektně kulatá, což zase Fireline je taková placatá. No a to bílé s tou kuličkou, to je kopyto a ta kulička není kulička, ale jigová hlavička 30g. Nikdo tomu ale neřekne jinak než třicítka palice :D . Vláčkař, který na Rozkoši nebo obdobné vodě nevláčel může asi dost čučet co je to za extrém :D . Často na to borci čumí jak na zjevení, co to mám za mega palice. Ale na Rozkoš bez takových nemá cenu chodit. Ten kámoš, co jsem ho tam začal brát, tak ten když to viděl u mně v krabičce poprvé, tak jestli prej jsem se neposral s takovejma sviněma velkejma :smich: Divil se i ušima, že se na to něco chytí. Ve skutečnosti se tam chytá prakticky jen s těmahle. Mám ještě i 40g, ale ty mně příjdou, že už nemaj lepší dolet, už je to asi na ten prut za horizont. Hážu s tím tak 70m. Viděl jsem u Rýši i 70g palice na mořský rybolov, ale to bych spíš upálil šňůru při náhozu a určitě bych s tím dál nehodil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co tuhle rybu, znas ???

Jednoznačně okounovitá ryba. Je to z ciziny? Jestli jo, tak by to mohl být black bass. Je to nějakej druh okouna :D I když už jsem u nás chytil i naprosto nezvyklého okouna velkého 36cm a byl zlatý! Teda spíš přesněji řečeno byl jako kanárek. Docela jsem čuměl. Ale dobrej byl lol Ale okoun říční to nebude.

Jojo mas pravdu je to BASS ;-) Neskutecne bojovna ryba ;)

To je vlastně z jedné rodiny tyhle ryby. Myslím okoun, cyndát, bass,... Ale bass dorůstá mnohem větších velikostí než okoun. Ono okoun nad 40cm už je superman. To pak je fantasticky majestátná ryba. Kolik měl ten bass? To je asi ze Španel, což? A viděl jsi někdy nilského okouna? To jsou pěkný mrchy! Zapřáhneš nějakého stokiláče a musí bejt rodeo. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele to sem nechytl ja, ja bohuzel kdyz chytal BASSe tak sem u sebe snad nikdy nemel fotak. A chytal sem je v USA. A nilsky okouni, to je kapitola sama pro sebe. To asi musi byt zazitek jet tam chytat je. Co sem tak videl videa tak neskutecnej masakr.

Jinak ja nechytam, kdyz sem byl malej tak jo, ale ted ne. Neni na to cas. Kazdopadne zase zacnu. ;-) A asi to bude privlac ;-)

Editováno: , autor: MichalF
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele to sem nechytl ja, ja bohuzel kdyz chytal BASSe tak sem u sebe snad nikdy nemel fotak. A chytal sem je v USA. A nilsky okouni, to je kapitola sama pro sebe. To asi musi byt zazitek jet tam chytat je. Co sem tak videl videa tak neskutecnej masakr.

Jinak ja nechytam, kdyz sem byl malej tak jo, ale ted ne. Neni na to cas. Kazdopadne zase zacnu. ;-) A asi to bude privlac ;-)

Tak přívlač jo? lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekny konicek Tomasi...a ty ulovky.... -_--_- to je krasa...vloni koupil kamarad,taky vasnivy rybar dum u slepeho ramene Labe...Sejde schudky ze zahrady a je u vody...To ma super.... -_--_-

no nevím, spíš je to na prd. Jednak by mně nebavilo furt na jednom místě a druhak může bejt velká voda. Mluvím o tom baráku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska jsme s kámošem dorazili k vodě v 6:30 a chytali od 7 do 13 hod. Opět špatný. Chytil jsem jen pěknýho okouna 41cm a jednoho candátka cca 40cm, čímž jsem byl opět králem lovu, protože to byl nejlepší výsledek široko daleko kam až oko dohlédlo :D Celou dobu byla mlha a teplota u vody se blížila k deseti pod nulou, což sebou neslo docela trable v podobě zamrzání oček prutu a šňůry v navijáku. Cestou na ryby jsme se klouzali a v příkopě jsme potkali nějakého "šťastlivce".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

než jsem složil prut, tak jsem ještě cvaknul led v posledním očku před navijákem. Škoda, že mně to nenapadlo dřív, to jsem odlupoval mnohem větší kusy ledu. Šňůra tvrdla v drát a lepila se jak v očkách prutu, tak v navijáku. Docela jsem měl obavu o prut, abych ho nezlomil. :huh: Mimochodem posledních +/-50m šňůry od konce dostalo tím ledem v očkách pěkne PPC. Šňůra je chlupatá jak orangutan <_< . Ani se nedalo pořádně nahodit jako obvykle. Zdá se, že letos už vláčení zní labutí píseň. :(

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pánové, vzbudil jsem se, a ku*evsky mně bolí pazoura... Holt 3 dny extrémního chytání za sebou je znát. Ono tahat a házet ty 30g palice je docela fuška. I zdolávání ryby pěkně prověří ruce, protože ten candoš musí z vody co nejrychleji, nesmí se mu ani trošku povolit. A k tomu v mraze.

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro TomaseB taktéž chodim na ryby jsem z Havířova a v okolí máme 2 udolni nádrže nepreferuji žadny způsob tak že na vlačku používam pruty Dega a naviaky shimano stradik 4000 jinak ulovky letos kapr 80 a 11kg šel zpět do vody a sumik 214cm a asi 80kg taky šel zpět fotky přidám až příjdu na to jak je sem nacpat protože počítač není má parketa . Sleduji že každy mame oblibenou barevnou variantu tvistru ja dávám přednost černy hřbet a stříbrny spodek co se tyka šňury taktež fireline a hlavy podle situace ato od 3g-30 g prut 315cm zátěž19-40g a take300 a2-15g podle cílove ryby a pak ještě par prutů mezi tim na vlačku celkem 9 prutu pak ještě pstruhovka . Proto mam Jarynu v kombiku a jsem spokojen a ryby jsou ten důvod proč není na nic čas .letos nám Svaty Peťa přeje tak ještě tři dny a máme do 15.6. pauzu a budem chodit na kapry . Tome B hodně zažitků u vody a třeba se někde potkáme .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro TomaseB taktéž chodim na ryby jsem z Havířova a v okolí máme 2 udolni nádrže nepreferuji žadny způsob tak že na vlačku používam pruty Dega a naviaky shimano stradik 4000 jinak ulovky letos kapr 80 a 11kg šel zpět do vody a sumik 214cm a asi 80kg taky šel zpět fotky přidám až příjdu na to jak je sem nacpat protože počítač není má parketa . Sleduji že každy mame oblibenou barevnou variantu tvistru ja dávám přednost černy hřbet a stříbrny spodek co se tyka šňury taktež fireline a hlavy podle situace ato od 3g-30 g prut 315cm zátěž19-40g a take300 a2-15g podle cílove ryby a pak ještě par prutů mezi tim na vlačku celkem 9 prutu pak ještě pstruhovka . Proto mam Jarynu v kombiku a jsem spokojen a ryby jsou ten důvod proč není na nic čas .letos nám Svaty Peťa přeje tak ještě tři dny a máme do 15.6. pauzu a budem chodit na kapry . Tome B hodně zažitků u vody a třeba se někde potkáme .

Letos už se na to asi vyprdnu, protože za poslední 3 dny jsem navláčel asi 20hod., což si asi s tou 30g palicí dokážeš představit, co to obnáčí na 3m prutě za rozcvičku pro pazouru. Dneska bych už asi těžko mohl vláčet, jak mně bolí pazoura. Ale kdo ví, třeba mi zejtra otrne a ...

Bude to teď pro mně pakárna, bude to 166 dní bez přívlače. To se z toho zase budu moct posrat. :( Ale už jsme se domluvili s kámošem, co jsem ho učil vláčet, že pro změnu s ním teď budu na jaře chodit já na kapry. Kapra moc nemusím, ale on je zase mistr na kapry :D To je zase pro změnu prdel, jak všici u vody sedí jak lampy, nebere jim to a on kapry tahá lol . Holt je v tom i něco jinýho než štěstí... Tak bude zase on učit mně. Já ani na kapry nemám výbavu, zato on má 4 perfektní proutky na kapry. Před tím, než jsem vláčel, tak jsem byl spíš na plavačku.

Mimochodem, sumíci co jsi psal určitě nejsou uvláčený, viď? Jinak nejlepší na žrádlo jsou tak do 130cm, pak už je to hrozně tučný. I ta 130ka už je tučná hodně. To je pak prakticky celej ocas a břicho jen tuk. Ale ryby jsou to pěkný ty 2m sumíci. :palec2: U nás v ČR se těch 2m moc nevytáhne. Teda ne že by se netahali, ale takovejch se vytáhne málo. Holt to není jako na Ebru nebo Pádu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro TomaseB taktéž chodim na ryby jsem z Havířova a v okolí máme 2 udolni nádrže nepreferuji žadny způsob tak že na vlačku používam pruty Dega a naviaky shimano stradik 4000 jinak ulovky letos kapr 80 a 11kg šel zpět do vody a sumik 214cm a asi 80kg taky šel zpět fotky přidám až příjdu na to jak je sem nacpat protože počítač není má parketa . Sleduji že každy mame oblibenou barevnou variantu tvistru ja dávám přednost černy hřbet a stříbrny spodek co se tyka šňury taktež fireline a hlavy podle situace ato od 3g-30 g prut 315cm zátěž19-40g a take300 a2-15g podle cílove ryby a pak ještě par prutů mezi tim na vlačku celkem 9 prutu pak ještě pstruhovka . Proto mam Jarynu v kombiku a jsem spokojen a ryby jsou ten důvod proč není na nic čas .letos nám Svaty Peťa přeje tak ještě tři dny a máme do 15.6. pauzu a budem chodit na kapry . Tome B hodně zažitků u vody a třeba se někde potkáme .

Jinak k barvám gum - volím je podle situace. Takže záleží jak situaci aktuálně vyhodnotím, vyzkouším. Těď se na Rozkoši zdálo, že jim šmakovala bílá, takováhle zelená a červená. Jinak obecně na Rozkoš platí tzv. slengově "atomová" zelená, neboli atomovka. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...