Přejít na obsah

Jezdí někdo z vás na ryby?


TomasB

Doporučené příspěvky

Jak jsem řekl nepreferuji žádny způsob na vlačku mám největší rybu Štiku 106cm a 11kg ten sumik je na bojku ze vzdalenosti asi 200m na lína 32cm a uloven na našem reviru žádé Ebro nebo Pad fotky ti můžu meilem to už umím a sumika jsem na vláčáku taky měl ale roztrhla se pevnostní karabina zustal jen obrtlík ale mužu říci že na vláčku to byl lepší adrenalín .Ja ryby nejím taže buru jen okouna nebo candáta a štiku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem řekl nepreferuji žádny způsob na vlačku mám největší rybu Štiku 106cm a 11kg ten sumik je na bojku ze vzdalenosti asi 200m na lína 32cm a uloven na našem reviru žádé Ebro nebo Pad fotky ti můžu meilem to už umím a sumika jsem na vláčáku taky měl ale roztrhla se pevnostní karabina zustal jen obrtlík ale mužu říci že na vláčku to byl lepší adrenalín .Ja ryby nejím taže buru jen okouna nebo candáta a štiku

fotky mi pošli, já je sem prdnu. Na vláčku jsem už taky pověsil nějaké větší sumíky, ale vzhledem k pevnosti na kterou mám cajk dimenzovaný, tak větší kusy sumíků nehrozí dostat ven. Na příští rok ale asi trošku zpevním, na sumíky asi koupím 0,18 Fireline. Tím se zase posunu hmotnostně trošku vejš :D Mám doma sice sestavu, kde mám 0,60 šňůru, ale s tímhle mně to nějak nebere. Pořídil jsem to na lov s bojkou, ale to mně fakt netáhne. Moc na to nejsem se někde uprdelit a čekat. Pak taky chystat se na lov, tahat sebou hromadu nesmyslů, přemejšlet jak dostat nástrahu tam kam chci, jak jí tam udržet, to ne, to mně fakt nebaví. Takhle doma popadnu brašnu, prut, podběrák nechávám v autě a valím chytat. Kdybych nemusel, tak ani ten odběrák k vodě neberu, stejně většinu ryb beru jen do ruky a up to metr se to do něj stejně nevejde. U vody jsem mobilní a přemísťuju se podle libosti. Kolikkrát našmajdám u vody docela dost km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak já taky beru jen okoun, candát, štika, bolen a sumíci do 130. Vyjímečně vemu i něco jiného. Ještě tak úhoře, když na ně jdu. Nejlepší je stejně candát a okoun. Většinou si za rok vemu domů tak +/- 40 kousků ušlechtilé ryby. Myslím, že to bohatě stačí. Něco sežereme, něco podaruju k velké radosti obdarovaných :) . Docela by bylo záhodno, aby se udělalo nějaké omezení na max. třeba 50ks ryby a hotovo. Jsou tací, kteří neskutečně rabujou. Třeba na Rozkoši je letos, co říkali kluci, rekord kdy nějakej parchant, kterej za jednu jedinou noc(ano, chytal přes noc) odnesl vše co chytil, a to 52 candátů. Běžně zcela bez rozpaků berou na Rozkoši přes 2 povolené ryby za den. A vůbec to nikoho nesere. Ono taky kontroly tam prakticky nejsou, a když už se tam náhodou porybnej ukáže, tak jen projde a optá se, jestli berou. Vůbec těm borcům nevadí, že to dalších 20 rybářů vidí... Když toho nachytám víc, tak kolikrát slyším, co blbneš vole, to nepouštěj, tady to každej bere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady si dovolím přihodit fotečku úlovku, jakej se mi ještě nepovedl, ale že bych ku*va chtěl. Takhle vypadaj ti největší candáti našich vod. Lovce neznám, je to z netu. jen u toho bylo napsáno, že na rybičku ze dna.

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady si dovolím přihodit fotečku úlovku, jakej se mi ještě nepovedl, ale že bych ku*va chtěl. Takhle vypadaj ti největší candáti našich vod. Lovce neznám, je to z netu. jen u toho bylo napsáno, že na rybičku ze dna.

To ani nevypada jako candat. :-( Kazdopadne uz to je pekne velky prasa at to je cokoliv. Ja bych udelal foto a pustil ho ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tome to že jsou rybáři kteří jsou nenažraní to snad ví každý ale málo kdo stím chce něco dělat , ti prostě musí vymřit ale to bude ještě nějaky čas trvat protože ta nenažranost není otázka věku ale jen toho co nám rybářum dává ten pocit že mužeme trávit čas u našich kránych vod a to že si chytnem nějakou rybu je odměna za to.A to že nénese domů rybu mu až tak nevadí protože nám stačí že tam na tom svém místě budeme jen sami s tim očekáváním že přijde ten razantni úder do špičky prutu a ta se ohne až k navijaku a začne ten boj.To stačí těm co nemusí rybu donest za každou cenu domů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tome to že jsou rybáři kteří jsou nenažraní to snad ví každý ale málo kdo stím chce něco dělat , ti prostě musí vymřit ale to bude ještě nějaky čas trvat protože ta nenažranost není otázka věku ale jen toho co nám rybářum dává ten pocit že mužeme trávit čas u našich kránych vod a to že si chytnem nějakou rybu je odměna za to.A to že nénese domů rybu mu až tak nevadí protože nám stačí že tam na tom svém místě budeme jen sami s tim očekáváním že přijde ten razantni úder do špičky prutu a ta se ohne až k navijaku a začne ten boj.To stačí těm co nemusí rybu donest za každou cenu domů.

pošli mi ty fotky, já to sem postnu. Mail mám v profilu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice se jedná o vodní prase, ale je to světový rekord kapra na udici 39,67kg.

Cituji:

Zase o něco blíže k 40 kg, přesněji 39.67 kg, tolik vážil kapr ulovený na Rainbow Lake ve Francii, lovec Gary Hagues. Tento rybář jej chytil již před rokem, to vážil 37.87 kg.

A tady video

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

tak co rybáři? Včera bylo zahájení, a tak jsem vyrazil. 4 štiky, jeden sumík asi 70-80cm. Ale o 2 sumíky jsem ještě přišel. První záběr asi po 10 min. vláčení záběr a hnedle tah jak atomová ponorka(nebo že by na Labi fakt byly?). Vůbec se mi to nepodařilo zastavit, mazalo to směr plavební komora :) Pak se mi syčák vypnul. Nedalo se s tím vůbec nic dělat, brzdu jsem měl nastavenou na praskne X nepraskne. Prostě nabral směr a mazal pryč. Pak jsem měl ještě jednoho o něco menšího, kterej taky krásně chvíli jel, ale toho se mi dařilo chvilkama pár cm navinout zpět. Ale taky se vypnul. No a pak ještě asi 3 či 4 drbance do nástrahy. Takže relativně spokojenost včera. Jen mně sere, že se ti dva vypnuli. Mohly bejt krásný fotečky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...