Přejít na obsah

Rozborka Climatronicu


TomasB

Doporučené příspěvky

má pravdu

Podle něj je to vizuálně O.K., tak jedině display nebo procesor, ale to že u těchhle věcí moc neodchází. S autoklimou zkušenosti nemá. Je obyč elektrikář, kterej se ale umí hrabat ve věcech, který už nikdo neopravuje a prohlašuje za neopravitelný. Tyhle věci často znovu oživí výměnou vadné součástky za pár Kč, s čímž by se nikdo nesral ji hledat, která je K.O. Takovej procesor co je v té klimě by se ale podle něj těžko sehnal, teda pokud je to procesorem. To si spíš myslí, že nějakej ten napařovanej spoj. U domácnostních klimatizací prý to byl vždy vadný kontakt, který stačilo vyčistit. :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky bych to typl na ty napařeý kontakty na displeii, a ják říká většinou stačí vyčistit.

zajdi na vrak si myslím že jim to tam leží a za 500,- by ti to rádi svěřili do užívání

zkusím ten vrakáč. Nejbližší co vím je asi 40km, kurňa, meno si nevzpomenu, ale jestli to budou mít nevím. Jinak mi to kořen nabízel celé, ale chce 2.500,-. :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem teď mluvil s kámošem co dělá leta do elektroniky(podniká v tom) a bylo mi řečeno, že to čištění by se mělo provádět bezkontaktně, to znamená jen to postříkat sprayem s isopropanolem a nechat vyschnout. Jinak hrozí poškození napařených kontaktů. Pokud to nepomůže, jako v mém případě, pak je zřejmě problém s přerušeným kontaktem, což se řeší přepájením horkým vzduchem pomocí speciální horkovzdušné pájky. Prostě se dle použitého materiálu, kterým to je letováno, zvolí teplota od 220-350°C a vžechny spoje se touto pájkou projedou. Nesmí být vystaveno této teplotě více jak 90s. Pokud je někde obvod přerušen, nemusí to být okem ani lupou vidět, pouze pod mikroskopem. Pokud to takhle někde je, tak se to tím přepájením zacelí a je to O.K. Dále může být K.O. display, pak nemá cenu řešit opravu. Pravděpodobnost chyby procesoru je minimální.

Třeba to někomu pomůže. Já teď musím nakopnout tchána, jestli tuhle pistoli nemá doma nebo v práci. Jinak kupuju celou tu krabicu <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...