Přejít na obsah

Pomoc - zmena diod


kako

Doporučené příspěvky

Už si to přesně nepamatuju, ale jen jsem přehodil diody(SMD) a nic jsem tam nepřidával, ale podíval bych se ještě jednou na tu polaritu.

A ty diody u potenciometru, musíš je odletovat a součastně rozebírat, jsou to klasické diody 3mm

post-10-1166386665.jpg

Editováno: , autor: fernetak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono i 350 stupňů je někdy moc :) Někdy můžeš pájet desítku vteřin a vše je v pohodě, někdy to odejde i po 4 vteřinách.....

Pokud máš stejnosměrnej zdroj, nastav si ho na cca 3V a zkus to přidržet na tý diodě jestli funguje. Pokud ano tak zkus to plus a minus přiložit někam dál od tý diody na vodivé cesty (sorry za ten výraz ale mám momentálně vymazáno v hlavě :D ) pokud bude svítit znova tak tento krok opakuj. Pokud svítit nebude, je jasné že chyba je někde na cestě ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

350 stupnov? kurna šak s tym môžeš už plechove strechy pajkovať. ja pajkujem na 220 až 250 podla velkosti kontaktu. cin sa ti pri tej teplote tak rychlo nespali

k tomu že ti svieti len jedna dioda..bud si urobil chybu dva krat a to tak že si prehodil polaritu alebo si ich prepalil, stalo sa mi to už raz a nie teplotou

taktiež tie kontakty ktorymi zcvakneš tie dôtiky z DPS si prekontroluj...je dosť možné že to bude ten problém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyskúšaj tie ledky po jednej, nemusíš pájkovať. Merákom, ak nemáš z 12V cez 680 ohm rezistor najskôr otestuj všetky ledky, či sú OK. Ak áno, pripoj si na napájanie +12V cez ten istý rezistor a skratuj postupne katódy lediek na - , síce ledky budú svietiť slabšie, ale pre kontrolu to stačí. Tak najskôr zistíš, kde máš chybu a zistíš aj prípadný prerušený plošák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci aj ja mam momentalne problem s diodami !Je to moja chyba ze teraz neviem ze kde je plus a kde minus lebo som neuvazene odpajkoval diody a nepozrel som na polaritu prosim poradte ako to ma byt dakujem -_-

post-10-1166875604.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...