Přejít na obsah

Pomoc s nakodovanim (dokodovanim) parkovacej kamery S3, 2015.


magonr

Doporučené příspěvky

Zároveň také jsou tři typy kamer samotných, které jsou samozřejmě součástí už madla normálně. 
KA1 - základní low verze (neumí měnit pohledy, nemění čáry)
KA2 compact - highline - tedy už je to samostatná jednotka, komunikuje po CANu
KA2 compact plus - highline - oproti klasické compact navíc podporuje Trailer Assist :)

 

Různé označení je nejlepší dohledávat v ETKA, protože tam je vidět, jaký index nahradil který a jelikož jsou tři druhy, tak budou mít od sebe odlišné indexy. Tzn., že nejvyšší index neznamená nejlepší a nejvyšší variantu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velký zádrhel u těch couvacích kamer KA2 (chytrých) je parametrizace. Pokud kamera nemá parametrizaci, tak nejde nakódovat. Jinými slovy, pokud je kamera nová a nikdy nebyla v autě (a není kupovaná z Číny), tak na 100% nebude fungovat, bude nutná parametrizace a také kódování. Kódování jde prakticky čímkoliv, ale parametrizace lze přes VCP nebo ODIS-E. A další je také kalibrace. V případě té KA1 kamery není kalibrace, u těch KA2 je. Prakticky to ničemu nevadí. Pokud by to byla ta KA2 vyšší (pro trailer assist), tak ten nefunguje korektně, když není provedená kalibrace. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím snad mě někdo poradí jestli vyhození peníze a nebo to pujde nějak použit.

 

Když jsem si dodělával ostřik kamery, tak jsem si škrtnul tělo kamery a do toho začalo zatýkat 🤦‍♂️. kameru jsem vymontoval rozdělal, elektronika byla fajn, ale čočka byla od toho sajrajdu z ostrikovače masná jak debil. zkoušel jsem ruzné číštění desilkou, izáčem. Ale nic nepomohlo ta čočka je nerozebiretalná a ta dírka natolik malá, že nejde prostým vyplachováním nijak očistit. Ani ultrzvuková čistička stěma kapalinama nic nezmohla. Obraz je jak v mlze a nejde sním nic dělat.

 

Takže jsem si našel číslo dílu a v číně koupil kamerou novou. A potom co jsem kameru nainstaloval, tak každý kdo četl tohle vlákno asi tuší, že kamera nefunguje. po připojení se obraz objeví asi na 4s a pak obraz zčerná a infotaiment řekne, že parkasisten je nedostupný.

Moje origoš kamera ma číslo díly 5Q0.980.556 koupil jsem si tedy to stejné označení 5Q0.980.556.
takže zakopenej pes musí byt vtom ostatním označení
origoš je 
5Q0.980.556 H07 0100

PS9-00106.07.1500020205

čína je:
5Q0.980.556 H09 0170

PS9-00105.02.163X040698

Tuší někdo jak by se muj problém dal řešit. Budu rád za jakýkoliv tip co dělat.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...