Přejít na obsah

ZKUŠENOST V "SERVISE" ŠKODA


Bery

Doporučené příspěvky

O tom oleji v Rožnově vím.Tu zprávu jsem měl v ruce.Nebylo tam,že olej NEBYL měněn tři roky,ale že jeho opotřebení odpovídá provozu tří let.o tomto případu se psalo na foru o palivech a mazivech.

Jednalo se auto firemní,nevím přesně,kolik už mělo najeto.Na autě se střídalo více řidičů a většinou samí mladí kluci.Takže,o žádném slušném zacházení s autem nemůže být řeč.Taky jeho venkovní stav i vnitřní tomu odpovídal.Jednou z jednoho z nich vylezlo,že se taky přehřívalo.Auto jezdívalo pravidelně na prohlídky a jedno musím říct,zaručeně tam byly měněny oleje.

Ve zprávě taky bylo,že olej obsahoval větší množství látek,pocházející s chlad.soustavy.Jednoduše řečeno,bylo prasklé těsnění,oni na to kašlali a tím oddělali motor.Byly zalepeny kanálky směsí oleje a fridexu.

Jinak ,dokážete si někdo představit,jak asi vypadá olej,který není měněn tři roky a najede 80 000km?Já teda moc ne,protože jsem to nikdy neviděl.Proč by se teda nemohl normálně zadřít motor,není přeci jediný,zadřený,i to se může stát....

takže ono to s těma výměnama oleje není zase tak zlé....Ono se toho o těch servisech namluví,jak všichni kradou a ono to může být i trocha jinak....

no, tak já jsem viděl, jak vypadal olej neměněný více jak 150tis. :unsure: Bylo to před lety, když jsem ještě na VŠ něco dělal pro jednu firmu a Formana týdle firmy jsem dostal na cestu, tak se mi nelíbilo, že při jízdě z a do kopce se rozsvěcovala kontrolka mazání. Tak jsem koukl na olej a myslel jsem, že padnu. To nebyl olej, ale vazelína a měrka od toho byla spíš zacákaná než regulérně namočená. Tak to říkám majiteli firmy, a ten vzpomínal, kdy to vlastně bylo naposledy na výměně. Zjistil, že to víc jak 150tkm nevidělo nový olej a filtr :o Prostě na to srali. Holt do toho dávali dobrý motory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak sleduju, že ty servisy jsou vyloženě chýše zkázy plné gaunerů a Vaše zkušenosti mě opravdu fascinují - jen nechápu jak je možné, že taková zařízení stále ještě fungují a navíc se i rozmnožují... Myslím, že škodovka zajišťuje větší a větší nutnost školení a předpisů,aby k těmto věcem nedocházelo - ovšem pak je to jen v lidech a tam se najde zmrdů dostatek škoda neŠkoda ... Geomka laser - 480.... Tak jen příjemnější zkušenosti ať už kdekoliv a z mé zkušenosti i u jiných značek - buďte rádí i za to málo - věřte! :blbec:-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak sleduju, že ty servisy jsou vyloženě chýše zkázy plné gaunerů a Vaše zkušenosti mě opravdu fascinují - jen nechápu jak je možné, že taková zařízení stále ještě fungují a navíc se i rozmnožují... Myslím, že škodovka zajišťuje větší a větší nutnost školení a předpisů,aby k těmto věcem nedocházelo - ovšem pak je to jen v lidech a tam se najde zmrdů dostatek škoda neŠkoda ... Geomka laser - 480.... Tak jen příjemnější zkušenosti ať už kdekoliv a z mé zkušenosti i u jiných značek - buďte rádí i za to málo - věřte! :blbec:-_-

tak to já chápu proč, za prvé mechanici nejsou nijak extra placeni, a proč přežívají, nezapomeň že žijí z garanček, firemních aut a zakázek na pojišťovny, na tebe jako náhodného zákazníka zhluboka kašlou a takový nahodilý zázákazníci je také neuživí :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak píše Vaša, ani bych se nedivil kdyby to byla známá závada od Škodovky.Už bych pomalu kupoval tu láhev. :D:D:D

To jeste neznamena ze to byla prave ta chyba ...

Moje zkus. - vzdy ti reknou od boku nejhorsi moznou variantu - vic prace/vic penez ... Kamos tak vycaloval 9 litru , vymenili temer vsechno a nakonec to byla prkotina ... A to si to nakonec jeste musel zjistit sam a rict jim co je potreba udelat (mel problemy so start., byla vule na perku co drzi rozvod. kolo.

Taky tu nekdo psal, ze mu padala nafta , na co chteli v servisu hned rozdelavat cerpadlo ... Mel jsem stejny probl. a stacilo vymenit gum. tesn. na odkal. srobu u filtru ...

Tak asi tak k odbornosti a pristupu . Mozna ze se nekde najde nejaka vyjimka, v ndrvive vecsine pripadu to ale bohuzel plati

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

voe lidi z OC v praze jezdete na veci co potrebujete nutne od servisu skoda do auto elso...

ostatni veci garny tady z fora a OC :)

na geometrii se chystam jedine do elsa ;)

jinak je to vsude stejny, delam pro renault a tam nekterej pristup techniku taky nechapu, v oplu kde mel tata auta to samy a mazda jakbysmet.

jeste testujeme pristup u bmw :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ze své zkušenosti mohu říct, že jsem nikdy za diagnostiku vagem nic neplatil a ani za jijné nastavování pomoci vagu jak na fábce tak na koktě

dyk je to jen napíchnutí konekturu a chvilka cvakání klávesama

porad ten servis, bezne za to berou 300-500 ...

Kabel a VAG-COM tady ma kazdej druhej clovek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ze své zkušenosti mohu říct, že jsem nikdy za diagnostiku vagem nic neplatil a ani za jijné nastavování pomoci vagu jak na fábce tak na koktě

dyk je to jen napíchnutí konekturu a chvilka cvakání klávesama

porad ten servis, bezne za to berou 300-500 ...

Kabel a VAG-COM tady ma kazdej druhej clovek...

no to sice jo ale hned je kazdej velkej mechanik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak k tomu mému problému, kvůli kterému vznikla celá táhle debata.Ozval se mi super člověk kousek od bydliště a napojil mi konečně Octavku na VAG a ukazala se tam krom nějake poruchy u centralu tahle chyba: 1 Nalezeny chyby:

01249 - Vstrikovaci ventil valce 1 (N30) 31-10 - preruseni n.zkrat na kostru - Sporadicky Tak krom kontroly celeho auta i za jizdy nic jineho uz zjisteno nebylo (auto i na grafu za jízdy úplně super všechno v normě) tak tu chybu z ŘJ smazal jednotku jak říkám já vyčistil a musím říct, je tomu už víc jak dva měsíce a chyba kterou jsem popisoval v úvodu na straně 1 se už neobjevila. Od toho dne ani jednou.Celou dobu jezdím s ukazatelem okamžité spotřeby a je to ok. Takže sice nevím jestli to může být společné něco s tou závadou co ukázala ŘJ, ale po vymazání z paměti už je vše OK... Alespoň po více jak 2 měsících. Předtím mi to blbě ukazovalo každou chvílí nesmyslnou spotřebu. Takže osobně pochybuji, že by to dělal palubní PC.Možná stačilo načíst chyby uložené v ŘJ, vyčistit ji a je klid. (snad navždy) Flašku jim neponesu ani náhodou. Naštěstí máme ve městě dva servisy Škoda a v tom druhém mi dělali spojku a generálku převodovky na mé přání a tam se chovali úplně jinak a byl jsem s nima maximálně spokojený. Příště až budu něco chtít pojedu už k těm co znám. Tam kde jsem byl poprvé kde mi od stolu řekli že místo napojení na VAG to mám v palubním PC je seru a už tam nikdy nejedu. :fakac: (PS. dole je fotka dvou synchronů z převodovky Octavie které mi měnili v tom normálním servisu. Byly už opotřebované.Jeden je z rychlosti 1-2 a ten druhy z 2-3. Jeden stál 560,- druhý 720,- Po výměne převodovka jako nová, řadí hned napoprvé i když je ráno hodně pod nulou, okamžitě a lehce všechny rychlosti. Ti kluci v tom servise byli fakt dobří. :palec2: Práce stála 2000,- což je si myslím hooodně málo.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ostatni veci garny tady z fora a OC :)

Tak ti nevím, jsou ještě naživu? Dlouho ani vidu, ani slechu. A hlavně se mi doneslo, že na spoustu lidí doslova s*rou, člověk se musí doprošovat, atd....tak nevím, co je na tom pravdy?

no tak ze nejsou tady znamena asi jedine ne?

si zavolas domluvis si termin a prijedes neee?

mam nejradsi lidi co kritizujou a nikdy nezkusili

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto souhlasím s ,,Vitoriem" - ať si to kažky zkusí a uvidí jak mu budou trenky malé . . . Nezlobte se,ale co čekáte... jen z vlastní zkušenosti - zajeďte si do MERCEDESU na opravu se svým krasavcem - jak tam se bude o Vás starat pan MERCEDES !!! Jo a nezapomeňte kreditku i od manželky.... s pozdravem . ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...