Přejít na obsah

Plná čára


FUGAS

Doporučené příspěvky

no kurevskej! Tohle třeba nemám rád, protože ten třetí vidí úplný hovno a spoléhá na to, že když ten před ním předjíždí, tak je tam volno. Samozřejmě to předpisy zakazují.

Vynechme výhled třetího řidiče, řekněme že ta silnice je dost široká, aby umožnila včasné vyjetí si a podívání se. Spíš mě zajímá, na základě čeho je to zakázané, nevybavuju si, že bych někde četl, že předpisy tuto situaci zakazují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většinou ji dodržuju,nevydržím většinou,když už vidím konec a ten vepředu se nemá k jízdě.

for FUGAS-

-mezi jednoduchou a dvojitou opravdu není velký rozdíl obě můžeš přejíždět nebo přesahovat nákladem,pokud je to potřebné k objíždění,jednoduchou můžeš přejet při odbočování mimo silnici nebo najíždění na ní.Při dvojité toto nelze.

Jako třetí předjíždět nemůžeš,protože na to nemáš pruhy.Auta se nepředjíždí jestli se "tam vejdou",ale využívá se levý jízdní pruh a třetí nemáš.

-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většinou ji dodržuju,nevydržím většinou,když už vidím konec a ten vepředu se nemá k jízdě.

for FUGAS-

-mezi jednoduchou a dvojitou opravdu není velký rozdíl obě můžeš přejíždět nebo přesahovat nákladem,pokud je to potřebné k objíždění,jednoduchou můžeš přejet při odbočování mimo silnici nebo najíždění na ní.Při dvojité toto nelze.

Jako třetí předjíždět nemůžeš,protože na to nemáš pruhy.Auta se nepředjíždí jestli se "tam vejdou",ale využívá se levý jízdní pruh a třetí nemáš.

-_-

Na silnici, kde nejsou čáry, můžeš mít pruhů, kolik se vejde aut vedle sebe. Tak nevím, proč by se na takové silnici nemohlo najednou předjíždět víc aut. Situace bude určitě jiná, pokud jsou na silnici pruhy vyznačený.

Konkrétně předjíždění víc aut bylo v minulých pravidlech i uvedený jako možnost takto předjíždět, ale v nových jsem to nenašel. Takže bych to viděl podle těch pruhů.

Jinak semtam občas přejedu, když to za někým už nevydržím - ale musím to v těch místech znát a mít perfektní přehled o situaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na silnici, kde nejsou čáry, můžeš mít pruhů, kolik se vejde aut vedle sebe. Tak nevím, proč by se na takové silnici nemohlo najednou předjíždět víc aut. Situace bude určitě jiná, pokud jsou na silnici pruhy vyznačený.

Naprosto s Tebou souhlasím,taky jsem nepsal,že to nejde.361/2000,§12.

Jenom jsem opravdu dlouho nejel po silnici bez dělící čáry,kam by se vešla tři auta. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já občas předjíždím v místech, kde je silnice široká, přehledná, ale v prosředku jsou takový ty zebry, nebo využívám k předjetí odbočovací pruh. To si nemyslím, že by bylo nebezpečné, nikde není snad psáno, že v odbočovacím pruhu nesmím jet rychleji než vozidlo jedoucí rovně. a když už jsem před ním tak si to rozmyslím a neodbočím a jedu rovně :-) třeba křivotka Lety cestou na Písek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

snažim se čáry dodržovat hlavně na silnicích který moc neznám, kde to znám, tak to beru jako nutný zlo - když sou namalovaný nelogicky, ale traktory, nacpaný udejchaný Liazky a podobný rychlíky většinou předjížim přes čáry, když je vidět a vim že se v pohodě vejd, jinak neriskuju a někdy něpředjíždim an na řperušovaný, když jde za roh a nejni nic vidět...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na silnici, kde nejsou čáry, můžeš mít pruhů, kolik se vejde aut vedle sebe. Tak nevím, proč by se na takové silnici nemohlo najednou předjíždět víc aut. Situace bude určitě jiná, pokud jsou na silnici pruhy vyznačený.

Naprosto s Tebou souhlasím,taky jsem nepsal,že to nejde.361/2000,§12.

Jenom jsem opravdu dlouho nejel po silnici bez dělící čáry,kam by se vešla tři auta. :D

Díky za vysvětlení -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...