Přejít na obsah

Plynová vzpěra kapoty


Luke288

Doporučené příspěvky

Mám jednu vzpěru,kupoval jsem  jen vzpěru 217 kč + pošta,držáky jsem vyrobil ze zbytku železa (jaklu) + barvu ve spreji-tu jsem měl doma.

ka-r-los-nevim kde sehnat 160 tku,když mi odejde za ty peníze koupim jinou.MONTAKO má určitě kvalitnější,ale k motoru tolik nelezu.

Editováno: , autor: Pany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus to nějak pozorovat, jestli třeba není kapota na pravé straně (tam kde máš tu vzpěru) trochu nadzvedlá atd... případně pokud to nebude třeba, nemusí být 2, jen jsem si říkal že kapota je hodně těžká, že by 2 byly lepší, ale klidně jedna pokud je dostačující  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když dáme dvě,tak kapota stejně bude pracovat před uchycením vzpěry,není totiž konstruovaná na vzpěry vůbec,to by bylo podle mě z výroby.

Stringo kapota v místě vzpěry nepatrně asi je malinko nadzvedlá (asi 2 mm),ale nevím před tím,je to místo držáku toho drátu.Když na kapotu podepřenou drátem troch zatlačíš bude taky pracovat.Mě tam ten drát držel jako prase,když jsem kapotu zavíral,nemohl jsem ho jentak vyndat z držáku a proto nevím ten rozdíl před a po.Kapota mi nepříjde těžká,když se zvedá jede rovně nijak se neláme.

Editováno: , autor: Pany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No koukám, že se to pomalu blíží ke zdárnému konci. Taky o tom přemýšlím. Mé minulém auto(Volvo V40) mělo jednu, ale bylo to z výroby a kapota na to byla přípravená už z výroby.

Editováno: , autor: Ovce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je nějaká novinka, protože na OII byla vždy jen jedna vzpěra, jen na Rapida byly dvě  :kol-32:

 

Jak říkám, mě by se i z estetického hlediska líbily vzpěry 2, ale pokud to mechanicky nic ničit nebude, je mi to celkem jedno, hlavně už mě sere pořád rochat tím klackem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem na to na OB autodíly a všiml jsem si na jednom obrázku pro pravou stranu, že vzpěra má 280N. Kdyby tam dal člověk obě bylo by to 560N což už by při zavírání mohlo dělat trochu problém.

 

V popisu je "- výrobce nabízí pro Octavii II vzpěru na levou nebo na pravou stranu, můžete si vybrat" tudíž je to uzpůsobený jen na otvírání jen jednou vzpěrou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O II má jednu,ale šlo mi o cenu,bavili jsme se o ceně od Montaka za dvě vzpěry.

Stringo máš pravdu jen jednu stranu a mě přijde to co jsem namontoval dobrý.Škoda,že to někdo může u mě skouknout.Jsem od Teplic.Já poslední dobou zvedal kapotu jako za dvacet let před tím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...