Přejít na obsah

Kožený interiér - dodatečná montáž


omicron

Doporučené příspěvky

AKTUALIZOVÁNO - doplněny fotografie detailů (viz níže)

Tak jsem si v rámci inovace své O2 nechal od Alesia udělat kompletní kožený interiér Ivory Supreme.

Měl jsem dosud světlé textilní Ivory čalounění, se kterým jsem měl již z O1 relativně dobré zkušenosti, a navíc vypadá s interiérem O2 velmi perfektně, i přesto, že mám černého psa (přesněji černopáleného honiče) s tvrdými a ostrými chlupy, jenže u O2 začala fabrika používat nějakou jinou látku, která bohužel neskutečně drží černé chlupy v sobě, což u O1 tak problémové nebylo.

Ty, kteří se domnívají, že černé čalounění je praktičtější, mohu ubezpečit o tom, že se mýlí, a mohou si to vyzkoušet. Na tmavém čalounu je vše vidět daleko více jak na světlém, samozřejmě vyjma hnědé čokolády :D Nehledě, že s tmavým interiérem vypadá toto auto velmi fádně...

Nicméně, toto je již minulostí, a mohu konstatovat :

- Alesiova práce je skutečně perfektní a cenově na cca 1/2 ceně (zkuste si v konfigurátoru nastavit komplet kůži !), než přímo z fabriky (je to ale totéž), a mohu než jen konstatovat, že je to vynikající

- problémy s černými chlupy jsou minulostí (stačí ruka, či smetáček) a kůže Ivory Supreme opravdu vypadá s O2 interiérem nádherně

- je to samozřejmě s vytápěním předních sedaček, které chodí výborně, zvláště v nynějších mrazech, u předních samozřejmě zachována funkce bočních airbagů

- je to mé první auto v kůži, dosud jsem vždy zastával názor, že je to zbytečné a nepraktické, nicméně mou hlavní motivací této změny byla právě praktičnost, což mohu již nyní jen potvrdit

- každému jen doporučím, nekupovat s novým autem, ale nechat dodělat u Alesia, který to pro Š. dělá, ušetříte giga peněz, v tomto případě opravdu markantní úspora

V této souvislosti bych se chtěl zeptat na Vaše zkušenosti s údržbou a případným čištěním koženého čalounění sedaček, zejména světlého Ivory Supreme.

------------------------------------------------------AKTUALIZOVÁNO - doplněny fotografie detailů------------------------------------------------------

Poznámka - níže uvedené obavy z pocení se na kožených sedačkách se u tohoto provedení až příliš nenaplnily ani v nynějších horkých dnech. A to s tím mám na jiné kůži docela problémy...

(ještě omluva za šum ve fotkách, foceno s nastavenou nejvyšší citlivostí, aby to vyšlo bez použití blesku...)

post-1470-1179185159_thumb.jpg

post-1470-1179185198_thumb.jpg

post-1470-1179185216_thumb.jpg

post-1470-1179185229_thumb.jpg

post-1470-1179185263_thumb.jpg

post-1470-1179185282_thumb.jpg

post-1470-1179185295_thumb.jpg

post-1470-1179185308_thumb.jpg

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přisti tyden jsem taky objednan k Alesimu jdu do cerne kuze kombinace s alkantarou tak jsem zvedeav ale moc rad slysim chvalu na jeho praci.jinak mam bezovou latku a nemohu souhlasit ze se udrzuje svetla lepe nez tmava mam to chvili psa v tom radsi nevozim, mam černeho gordon setra, a uz ted jsou tam mapy a fleky ktere nejdou vycistit. hlavne na tapecirech kolem madel.jsem taky rad ze jsem nevyhodil balik penez za kuzi kdyz jsou takove moznosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alesia mohu také jen doporučit, když jsem k němu poprvé jel tak jsem měl strach - cizí člověk, ale to jak odvádí svojí práci a to co ví.... :palec2: Poprvé jsem měl pocit, že auto nemá v rukou někdo kdo ho vidí poprvě, ale někdo kdo ví co dělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už sa na fotky teším!

Ja mám s Alesiom tiež dobré skúsenosti (robil môj žlto-čierny kožený interiér), takže ho môžem tiež len odporučiť. A keby som kupoval bežnú OII, tak by som určite objednal béžový interiér a sedadlá by som nechal prerobiť na béžovú kožu. U kože vidím len jedinú nevýhodu, že v zime ráno trochu dlhšie chladí (aj napriek výhrevu). Ale potom už nasledujú len samé pozitíva (... a sociálne istoty). :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem dnes od Alesia koupil díly z chrom paketu (výdechy ventilace + rámeček climatronic).Dobře mi poradil jak to namontovat.Trošku jsem se toho bál,ale měl jsem to hotový asi za 10 min,bez jediného škrábnutí.Vypadá to moc pěkně.V budoucnu určitě sedačky taky vylepším.

To Diamant: Tvůj interiér je fakt mega,ono celé auto tedy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

můžeme dát srovnávací fota - omnicron nafotí své a já udělám fotky stejných míst na "origo" Ivory koži co mám já ve služební ;)

Kdyby teda byl zájem...i když mám pocit, že Alesio bude mít stejné výsledky jako Škodovka ;):palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasim s Luke288,celo kůže v autě je peklo,měl jsem !.... a víckrát už to nechci ani zadarmo.Nenášim ani jak to potom vypadá po takových 3 letech,vypadá to jak obnošená kožen.bunda,vyleštěná,jako zmačkaná,no hrůza a to jsem to co dva týdny ošetřoval takže nejsem žádnej ras.

Kombinace Kůže-látka je ideální,tu mám nyní už 8 měsíců,sedím v tom denně několik hodin a poho! Můžu jen doporučit,před týdnem jsem objednal nové auto a jdu do toho znova.

Ten kdo si myslí že pak třeba při prodeji to zvedne cenu nebo si bude myslet bůh ví co nemá,tak můžu z vlastní zkušenosti říct že se plete,když jsem tehdy prodával oct.v celokůži tak zájemců jsem měl hafo,ale když jsem oznámil že to je v kůži tak jsem jen slyšel. óhhhh,tak to ne děkuji.A nakonec když jsem to prodával v AAA tak auto sice chválily že je pěkný,ale že mu k dobrému a rychlému prodeji škodí ta kůže,že na takový auta se u nich jen práší,což jsem jim bohužel po zkušenostech s inzeráty musel jen odkývat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já oponuju :)

Octa je druhý auto v "celokůži" a problémy, co tu popisuješ, teda nemám. Ani při užívání, ani při prodeji.

Ostatně tohle je fotka (sice ne detailní) z mýho předchozího comp. auta, co se prodávalo teď v prosinci po 5ti letech co jsem ho užíval. Popraskaná kůže? Ne. Ošoupaná? Ne. A péče? Asi tak 1x za 2 měsíce otřeno mírně vlhkým hadrem a pak ubrouskama ArmorAll na kůži + cca 2x Sonax komplet servis, nic víc. ;). Ale zase uznávám, že vzhledem k tomu, jak se obecně používají Octávie a jak Mercedesy, je možná problém s koženým interiérem při prodeji jen u těch Octulí (čti: sorta lidí co kupuje jetý MB je jiná než ta, co jde po Octáviích z druhý ruky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luke. Keď som mal ešte Fabiu s textilným poťahom a už som mal aj kožu v služobnom, tak som to potenie porovnával a mne to vyšlo tak, že na látke sa spotím úplne rovnako ako na tej koži. Ani samotná perforácia kože nestačí. Jediným riešením je ventilácia pod tou perforáciou. Takéto auto tiež užívam a tam sa fakt už tak nespotím. A kto sa spotí aj v takomto aute, buď nemá OK metabolizmus, alebo to nevie nastaviť. Ak sa to fúkanie nastaví príliš, tak už normálne ťahá na kríže, ako keby boli otvorené niekde dvere.

Ale ak nezabudnem, skúsim nafotiť tie moje kožené sedačky. Je to béžová koža a má 3 roky.

Alexas - dík, za pochvalu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...