Přejít na obsah

WINDOWS VISTA


O.v.i.

Doporučené příspěvky

Mě by spís zajímalo, jestli zase budu muset utratit x-tisíc kč za instalaci, nebo jestli to půjde za nějaký menší peníz upradovat z XPček.

instalni si Windows Vista Upgrade Advisor a ten ti odpovi jinac nevim presne ale myslim 1GHz, 1GB, + DirectX9 grafiku a melo by to bejt OK -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ju mam a je celkom fajn.Pokial viem,tak upgrade z XP sa bude dat za menej prachov,ale niesom si isty ci aj na verziu ULTIMATE.Ja mam zatial BUISNESS fakt zatial fajn,ale ma to este svoje muchy.Niesu na vsetko ovladace a tak.

presne ty ovladace budou problem <_< kor kdyz je clovek takovej blazen ze si do pc strci TV kartu, SAT kartu, volant, scanner, spesl ctecka, pak jeste stara zipka(ikdyz ta by mela jit) ....................atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ presne tak na take ovladace k volantu a podobne si bude treba asi pockat ja som zatial prisiel na problem s prehravanim filmov,nejak to tam nejde dobre,ale uvidim az tam dam novy ovladac na grafiku mozno to pomoze,ale uvidim.fakt je nato este malo ovladacov,ale chysta sa service pack 1 a potom uz bude aj dost ovladacov aj lepsia bezpecnost.vraj to ma este dost dier,ale to hned zistim.zatial bezim na dvoch systemoch a da sa to.Inak ta vista chce 6,6 giga :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ presne tak na take ovladace k volantu a podobne si bude treba asi pockat ja som zatial prisiel na problem s prehravanim filmov,nejak to tam nejde dobre,ale uvidim az tam dam novy ovladac na grafiku mozno to pomoze,ale uvidim.fakt je nato este malo ovladacov,ale chysta sa service pack 1 a potom uz bude aj dost ovladacov aj lepsia bezpecnost.vraj to ma este dost dier,ale to hned zistim.zatial bezim na dvoch systemoch a da sa to.Inak ta vista chce 6,6 giga  :)

ty voe 6,6GB snad neni mozny po SP1 do toho asi pujdu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobní poznatky o Vista:-operační systém má být kompaktní,rychlí,nenáročný,v tomhle ohledu visty nesplnují ani jednu podmínku

-má obsahovat to co uživatel potřebuje a co doopravdy k něčemu,to visty bohužel nedodržují,v životě jsem newiděl tolik pitchovin na jednom místě

Já zustanu u tučnáka -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobní poznatky o Vista:-operační systém má být kompaktní,rychlí,nenáročný,v tomhle ohledu visty nesplnují ani jednu podmínku

-má obsahovat to co uživatel potřebuje a co doopravdy k něčemu,to visty bohužel nedodržují,v životě jsem newiděl tolik pitchovin na jednom místě

Já zustanu u tučnáka -_-

"nenarocny" tak to opravdu ne :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam tiez leg.vistu,ale ja ju mam zadara koli skole,tak preco by som si to nedal,ale je fakt strasne narocna na hardware a to je dost problem.ale ovladace su teraz aj tak najvacsi problem.Treba pockat a bude to take ako XP,ved na zaciatku tiez XP nebolo nic moc ale potom uz islo dobre.hlavne treba vychytat muchy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host MichalF
Osobní poznatky o Vista:-operační systém má být kompaktní,rychlí,nenáročný,v tomhle ohledu visty nesplnují ani jednu podmínku

                                   -má obsahovat to co uživatel potřebuje a co doopravdy k něčemu,to visty bohužel nedodržují,v životě jsem newiděl tolik pitchovin na jednom místě

Já zustanu u tučnáka -_-

"nenarocny" tak to opravdu ne :huh:

Jojo to je fakt ale na Core 2 Duo, 2 disky v RAID0 a 4GB RAM a grafika s 512MB a beha to jako vino :D .... vlastne na tom beha vsechno jako vino ;-)

Editováno: , autor: MichalF
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobní poznatky o Vista:-operační systém má být kompaktní,rychlí,nenáročný,v tomhle ohledu visty nesplnují ani jednu podmínku

                                   -má obsahovat to co uživatel potřebuje a co doopravdy k něčemu,to visty bohužel nedodržují,v životě jsem newiděl tolik pitchovin na jednom místě

Já zustanu u tučnáka -_-

"nenarocny" tak to opravdu ne :huh:

Jojo to je fakt ale na Core 2 Duo, 2 disky v RAID0 a 4GB RAM a grafika s 512MB a beha to jako vino :D .... vlastne na tom beha vsechno jako vino ;-)

Hmmm... no ale pro nás "normální" uživatele to je docela na prd. Zkoušel jsem RC a nepustil jsem si na noutíkovi ani movie maker - že prej nemám pořádnou grafiku - spíš to vidím na blbý ovladače. Takže jsem přešel zpět na XP a uvidíme co bude dál.

Jinak připoju se k tomu, že OS má být bezpečný, rychlý a jestli je graficky hezkej - to je fakt až na posledním místě. Jinak linux je fajn rychlej i na pomalejch strojích - teda dokud člověk nezačne provozovat nějaký GUI :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Instaloval jste uz nekdo nebo je mate zatim pouze na DVD?

Chystate se nekdo prejit na Vistu?

Ja bych je chtel vyzkouset samo ze az v CZ

Mel jsem kratce tu cest, krom par garafickejch serepeticek nic poradneho, akorat to kurevsky zere vykon, doporucuju 2gb ram, to je tak akorat a 3ghz+ cpu ...

...kdyby radsi udali Dx10 pro WinXP, tak by to bylo lepsi, holt zase dalsi finta jak z lidi tahat prachy, to same jako prechod na dosud poradne nevyuzite PCIe...jeste min. rok budou zbytecny...

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host MichalF
Instaloval jste uz nekdo nebo je mate zatim pouze na DVD?

Chystate se nekdo prejit na Vistu?

Ja bych je chtel vyzkouset samo ze az v CZ

Mel jsem kratce tu cest, krom par garafickejch serepeticek nic poradneho, akorat to kurevsky zere vykon, doporucuju 2gb ram, to je tak akorat a 3ghz+ cpu ...

...kdyby radsi udali Dx10 pro WinXP, tak by to bylo lepsi, holt zase dalsi finta jak z lidi tahat prachy, to same jako prechod na dosud poradne nevyuzite PCIe...jeste min. rok budou zbytecny...

Vsak ono pro DX10 stejne jeste nic neni, ale ted se to snad zmeni !!! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Windows XP pojede ještě dlouhou dobu, navíc se MalíMěkci rozhodli ještě do XPéček dodělat SP3, takže hádám tak 5 let další podporu. Navíc XPéčka Profíky mě stály celkem nemalou částku, tak ať si je PC vychutná. A ti co by chtěli zkusit prostředí Visty, stačí navštívit stráky www.stahuj.cz, nebo www.studna.cz a tam najdou různé motivy z Visty. Jinak, pro pěkný pocit z rozhraní AERO a dokonalý chod, alespoň 2 GB RAM a 256 Mb RAM na grafice. Já to zkoušel s grafikou 128 Mb RAM a či hraní her je to znát.

Editováno: , autor: blizard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me by spis zajimalo jestli se da v pohode nainstalovat na nejakej SATA HDD kdyz tech ovladacu je porad tak malo - nebo ty visty to maj v sobe?

a jeste by me zajimalo - jak je mozny, ze tolik vyrobcu u svych modelu zakladovek (a jsou jich miliony) nepodporuje Vistu???!!! Jak je mozny, ze clovek, ketrej ma treba desku ASUS K8N-E v tom 64bit. Athlon 3400+ a 2GB DDR pameti nesezene ovladace na desku - treba prave ten raid apod. ..... to at jdou ty vyrobci doprdele! :fakac: at se taky trochu snazej - bo si snad myslej , ze kazdej kdo ma tyhle desky, treba pul roku, se ted posere a pobezi koupit novou? a to jeste jich podporuje (treba ten ASUS) jen par (info z webu asus) a jeste ke vsemu s jinym socketem a pameti a uz se to veze zase cely....... :fakac::angry:

:fakac:

:fakac:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vista jsou nový OS a primárně tedy budou podporovat hlavně nový hardware, počkal bych do vydání Servis Packu 1, tam by pak mohli být doplněny další ovladače. Další ovladače by pak měli sami výrobci hardware dodat na svůj web, popřípadě pak microsoftu. Pokud vím, tak Asus K8N-e má chipset NVIDIA nForce3 , tak zkus se podívat na stránky nVidie: http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp

a z tama si stáhnout nové ovladače, jsou tam pro Vista 32 bitt verzi i 64 bitt verzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...