Přejít na obsah

FRS I nebo FII 1.9 TDI


Vytlacil

Doporučené příspěvky

Jaký mý FII nový motor? podle mě to je klasika 1,9tdi , 8 ventil. Osobně bych  volil FRS ale zas nevím že se někdy dělala v modré barve. B)

Ted v zaveru vyroby je mozne FRS objednat i v Modre Race metalize - foto v prvnim prispevku

Editováno: , autor: Vytlacil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Igor a Maverick: mate pravdu, bezpecnostni vybava a bezpecnost FII, ale i to, zde jde celkove o novy vuz, je velmi dulezity faktor...

Kdyby byly uz zname ceny FII, bylo by i rozhodovani snazsi, prozatim jsem to zkousel pocitat tak, ze od ceny R jsem odecetl cca. 60.000 + slevu, ktere jsem schopen dosahnout, presto vse existuje podstatny cenovy rozdil mezi FRS a FII - a cena je samozrejme velmi dulezita.

Taky se da hledet na to tak, ze FII tu bude dalsich par let, ale dnesni FRS uz nekoupim nove (navic v Modre Race)...je to tezky :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky radsi FRS.Uz treba kvuli tomu,ze tech modrejch nebude tolik a hlavne jak se rika,lepsi dojezd odzkouseny serie auta,nez vlitnout do prvnich modelu,nove rady,kde se vychytavaji mouchy. navic ty sedacky v FRS ja zeru

Editováno: , autor: kocht
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne nevim co bych volil.Prosim, neberte to jako narazky , ale muze me rict Maverick s Igorem kolik maji bagu ted ve svych autech??Vetsina lidi poukazuje na bezpecnost, ze ve FII bude moznost hlavovych bagu, ale kolik z Vas si je koupi??Nenarazim, uz musim byt fakt opatrny, ale ja treba osobne nez hlavove bagy si priplatim za jine veci.Zase kupovat to auto manzelce, tak radeji seru na radio a necham ji tam ty bagy dat, navic pokud by mela vozit nase dite, tam je bezpecnost predevsim.Takze pro sebe asi FRS, pro zenu FII s bezpecnou vybavou -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Grygy: Tvuj prispevek neberu jako narazku, chapu tvuj postoj, kterej je v urcite mire referecnim pro nas ceskej trh (myslim to seriozne, vychazi to z pruzkumu), byt posun k preferovani bezpecnosti pred komfortem je za poslednich 10 let skutecne znacnej.

Ja osobne mam 2xAB, je to ale jen proto, ze pri koupi auta jsem byl urcitym zpusobem limitovan - nikoliv financne, ale dispozicne. Proste auto s bezpecnostni vybavou, kterou jsem chtel, nebylo momentalne k dispozici.

Proste je mezi nama rozdil, ja osobne preferuji bezpecnost na prvnim miste, pak dalsi prvky komfortni vybavy. Samozrejme to ma sva omezeni, treba auto bez klimy a alespon prednich oken v elektrice bych nevzal.

Zjednodusene receno, pokud nemam dostatek financi na vse co bych chtel, radsi "vyhodim" penize za 6xAB, ESP nez napr. za kvalitni radio a stresni okno, protoze asi neni uplne idealni tu manzelku a dite, jak rikas, tady nechat samotny jen proto, ze jsem radsi investoval do poradnyho Alpinu a repraku a na bagy, byt byly k dispozici, nezbylo.

Ruzna rozhodnuti se daji modifikovat, zmenit, vzit zpet, ale kdyz uz to bouchne (a jedno jestli tvoji vinou nebo cizi, at jsi jakkoliv dobrej nebo opatrnej ridic), pak proste ten bag mas nebo nemas a pak je pozde rikat "kdybych mel ten hlavovej..."

Konec zbytecne dlouheho pojednani! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekuji vsem za nazory, at uz pro FRS I nebo FII - tentokrat vsak zvitezila FRS I, tech duvodu je samozrejme nekolik, ale ani na FII jsem nijak nazanevrel - tesim, ze pujde o dustojneho nastupce FI. Diky a hezky zbytek dne -_-

Editováno: , autor: Vytlacil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne nevim co bych volil.Prosim, neberte to jako narazky , ale muze me rict Maverick s Igorem kolik maji bagu ted ve svych autech??Vetsina lidi poukazuje na bezpecnost, ze ve FII bude moznost hlavovych bagu, ale kolik z Vas si je koupi??Nenarazim, uz musim byt fakt opatrny, ale ja treba osobne nez hlavove bagy si priplatim za jine veci.Zase kupovat to auto manzelce, tak radeji seru na radio a necham ji tam ty bagy dat, navic pokud by mela vozit nase dite, tam je bezpecnost predevsim.Takze pro sebe asi FRS, pro zenu FII s bezpecnou vybavou -_-

Grygy: Ja mám 4x abg. Jeden z dôvodov, prečo som vymenil 4 roky starú Fabiu za novšiu bol ten, že tá stará mala len 2x abg a nemala abs...

Každý nech si vyberie, čo chce, a čo preferuje - hliníkové disky, super audio, xyz. Keď ti v priebehu pár mesiacov viacerí známi či z rodiny zomrú resp. zostanú na vozíku nie z vlastnej viny len preto, že v aute chýbali airbagy (resp. bol len 1), začneš uvažovať...

Vytlacil: Tak nech ti to dobre jazdí aj s tou FRS -_-

Ešte doplním k F I - padli tu slová, že je tam už všetko vychytané a úplne super. Bohužiaľ, nechcem vám kaziť radosť, ale nie je to celkom pravda. U prvej generácie Fabie je stále dosť chýb, ktoré sú známe už hodnú dobu, no napriek tomu sa s nimi nič nerobilo. Dôvod bol ten, že sa blížil koniec modelu a preto bolo nerentabilné konštrukčné závady odstraňovať. Súčasné Fabie už nie sú tým, čím boli. Spýtajte sa trebárs klampiara, ako sa líši karoséria MR2002 od MR2006... Mal som celkovo 3 Fabie, všetky 3 boli kupované ako nové a vždy to novšie auto bolo na tom horšie, než to predošlé. Prečo asi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Igor: jednim z duvodu vymeny stavajici F bylo take to, ze mela tez pouze 2x airbag a kdyz FRS nema jeste hlavove airbagy, tak je rozhodne lepsi, ze ma alespon 4x airbag a ESP, i kdyz bude jezdit prevazne v primestskem provozu.

Jinak souhlas ohledne kvality aut, moje prvni F byla z roku 2000...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spýtajte sa trebárs klampiara, ako sa líši karoséria MR2002 od MR2006...

Igore, víš o tom něco víc?

Taky by mne zajímalo, jaké rozdíly v těch karoseriích by měly být

nejen karoserie, ale i výbava, různý odebírání krytů apod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spýtajte sa trebárs klampiara, ako sa líši karoséria MR2002 od MR2006...

Igore, víš o tom něco víc?

Taky by mne zajímalo, jaké rozdíly v těch karoseriích by měly být

nejen karoserie, ale i výbava, různý odebírání krytů apod...

o odebirani krytu a prvku vybavy vime vsichni, ale co se zmenilo na kvalite karoserie by me taky velmi zajimalo :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...