Přejít na obsah

HID xenony


OctII

Doporučené příspěvky

Taky jsem mel obavy, ale zadny problem neni. Je jasne, ze pokud mas v zadu osadku :) , tak musis koleckem dolu. Testoval jsem to tak, ze jsem pred a po montazi podle garaz. vrat a krivky srovnaval a krivka je uplne stejna. Dale taky jsem do toho posadil kamarada a jeli proti sobe a v dalsim aute a taky zcela ready. Na trhu je sposta HID znacek, ale myslim, ze tento clen uz to ma dost probrane, ktere jsou dobre a ktere ne.

Tak to je v pohode... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Moc díky za odpověď. Jestli by jsi byl tak hodnej a dal mi kontakt na toho člena co jsi to od něho kupoval ty. Už jsem se rozhodl a jdu do toho. Ještě kdybys to vyfotil pod kapotou a poslal to byl bych moc rád.

Chci to na Octavii II. Tak se měj a díky Rostik302

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Moc díky za odpověď. Jestli by jsi byl tak hodnej a dal mi kontakt na toho člena co jsi to od něho kupoval ty. Už jsem se rozhodl a jdu do toho. Ještě kdybys to vyfotil pod kapotou a poslal to byl bych moc rád.

Chci to na Octavii II. Tak se měj a díky Rostik302

Také bych měl zájem pro OCTAVIA 2 (2007), řešil jsem výměnu lamp za "čočkové" ale tahle varianta asi taky příchází v úvahu :)

Akorát mně znervózňuje že mám funkci Leaving home takže se Xenony případně vždy budou rizsvěcet. To jejich životnosti asi moc nepřidá :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výbojky vydžej hodně,prdne jen vyjímečně,životnost bych teda u nich nějak neřešil........moje auta mi jezděj ročně kolem 100.000km,xenony mám na všech+od začátku na nich mám aktiv.den.svícení a ted jsem měnil výbojky jen na dvou Oct.II které měli najeto přes 350.000km protože už byli vysvícené a to světlo bylo spíše připomínalo klasické žárovky,tak jsem je pořídil za pakatel 2ks orig.výbojek za 1500kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem taky HID sadu 4600 svitilo to moc pekne a nikdo na me neblikal,ze bych ho oslnoval a jezdil jsem na polohu jedna ....kdyz jsem pujcil auto znamemu aby jel za mnou,abych vedel jak to sviti,tak musim rict,ze kdyby melo jet za mnou auto co ma tu sadu namontovanou,tak bych dlouho nevydrzel-je to hnus.....ne,ze by to primo oslnovalo,ale je kolem svetel velka zare a neni prijemne,kdyz to je za vama nebo jede nekdo proti vam.Sadu jsem prodal a namontoval origo.xenony i kdyz je naklapeni jen na kolecko a vse me to vyslo na 12300kc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak můj názor je nikdy, je to nebezpečné pro ostatní účastníky silničního provozu.

Ale no tak ... Je mi jasný, že veřejný mínění je proti, protože to nesplňuje vyhlášku. Na druhou stranu, když si budu hlídat náklon tak abych neoslňoval, žádnej problem v tom nevidim. Případné problémy ze strany policie beru za přijatelné riziko.

Ptám se proto, že poslední dobou mám pocit, že mi svítí potkávačky nějak špatně. Do nějakých drahých žárovek prachy vrážet nebudu, do pravých xenonů s čočkou se mi nechce a dnes jsem právě náhodou narazil na tohle. Ikdyž je to asi věc všeobecně známá, pro mě je to novinka. Zatim mi to přijde jako vcelku dobrej kompromis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hele, normalni xenony maj cca 4300 K. Cim vic K, tim modrejsi svetlo, a tim MENSI svetelnej tok. Zaroven cim modrejsi svetlo, tim horsi viditelnost v desti, snehu, mlze.... Jinymy slovy, se 6000 K si o moc lip neposvitis, v desti uvidis kulovy, ale na srazu tuzeru budes moct bejt dulezitej jak dvere v lese. ;-) To uz zalezi na vkusu kazdeho soudruha, co je pro neho dulezitejsi.... Kdyz uz prestavbovou sadu, jdi spis do nejaky s bilym 4300 K svetlem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nejak mi pripadá jak keby si sa už (nech ti povie ktokoľvek-čokoľvek) rozhodol. načo sa potom pýtaš na názory keď sa s nimi nesúhlasíš...

Inak máš pravdu, HID sada ti zasvieti o trochu lepšie ako žiarovka. Ale na originál xenón sa to nechytá ani vzhľadom ani funkčnosťou. Keby som sa rozhodoval tiež idem radšej do origo xenonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nejak mi pripadá jak keby si sa už (nech ti povie ktokoľvek-čokoľvek) rozhodol. načo sa potom pýtaš na názory keď sa s nimi nesúhlasíš...

Inak máš pravdu, HID sada ti zasvieti o trochu lepšie ako žiarovka. Ale na originál xenón sa to nechytá ani vzhľadom ani funkčnosťou. Keby som sa rozhodoval tiež idem radšej do origo xenonu.

Máš pravdu, rozhodl sem se. Ale ptám se proto, jestli mi třeba neunikl nějaký důležitý aspekt. Mě se na tom nejvíc líbí ta cena a snadné zapojení. Jinak těch 6000 K se mi zdá trochu víc než je zdrávo. Zvlášť když prý jde barva světla časem nahoru směrem k modré. Asi vezmu spíš těch 4300 K.

Editováno: , autor: waleri
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hele, normalni xenony maj cca 4300 K. Cim vic K, tim modrejsi svetlo, a tim MENSI svetelnej tok. Zaroven cim modrejsi svetlo, tim horsi viditelnost v desti, snehu, mlze.... Jinymy slovy, se 6000 K si o moc lip neposvitis, v desti uvidis kulovy, ale na srazu tuzeru budes moct bejt dulezitej jak dvere v lese. ;-) To uz zalezi na vkusu kazdeho soudruha, co je pro neho dulezitejsi.... Kdyz uz prestavbovou sadu, jdi spis do nejaky s bilym 4300 K svetlem.

No zese tak docela pravdu nemáš.6000K je určitě studenější světlo,ale nedá se napsat,že s ním není vidět.Před nedávnem jsem pořídil HID 6000K a osadil jimi dálkové světlo místo H1 u jedničky Octavie.Přál bych Vám tu jízdu s takovými dálkovými.Právě po zkušenostech s dálkovými jsem před týdnem vrazil výbojky 6000K i do orig tlumených.Samozřejmě nepopírám,že Osram nebo Philips 4300K budou asi zejména ve špatném počasí účinnější.ale na to mám v mlhách jedovky od Superfattyho :palec2:

Jo,a co se HID do tlumených týká,za mně taky ne.Kámoš si je tam dal,základní polohu nastavil podle regloskopu níže a stejně je to nepříjemný světlo.Za prd stojí i jízda před takovým autem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6000K je určitě studenější světlo,ale nedá se napsat,že s ním není vidět.

Jasne ze furt je to lepsi nez halogen made in hungary, ale cisla hovori jasne ;)

4300K ma svetelny tok 3200lm, kdezto 6000K uz jenom 2800lm.... vijsak, xenon davas proto, ze sviti vic a bile, a myslim ze je tim padem trosku.... no rekneme zvlastni, vybrat si z tech dvou tu vybojku, ktera sviti min a modre... ;);)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne ze furt je to lepsi nez halogen made in hungary, ale cisla hovori jasne ;)

4300K ma svetelny tok 3200lm, kdezto 6000K uz jenom 2800lm.... vijsak, xenon davas proto, ze sviti vic a bile, a myslim ze je tim padem trosku.... no rekneme zvlastni, vybrat si z tech dvou tu vybojku, ktera sviti min a modre... ;);)

Nepřu se s tebou o tom,že světelný tok je menší,jenom nesouhlasím s názorem,že rozdíl mezi 4300K a 6000K je tak propastný jak říkáš.

Nesvítí modře,ale bíle s lehkým nádechem modré.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Xenonové výbojky 6000K, JDM Japan D2C

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=24906

Xenonové výbojky 8000K, JDM Japan D2S

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=30889

juknite aj sem :)

Ale do stretávacích by som volil 4300K aj keď je otázne či prestavby budú mať skotočných 3200lm ako majú Osram či Philips ale do dialok si kludne daj aj 8000K a tam to vdaka reflektoru dialok bude ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
No hele, normalni xenony maj cca 4300 K. Cim vic K, tim modrejsi svetlo, a tim MENSI svetelnej tok. Zaroven cim modrejsi svetlo, tim horsi viditelnost v desti, snehu, mlze.... Jinymy slovy, se 6000 K si o moc lip neposvitis, v desti uvidis kulovy, ale na srazu tuzeru budes moct bejt dulezitej jak dvere v lese. ;-) To uz zalezi na vkusu kazdeho soudruha, co je pro neho dulezitejsi.... Kdyz uz prestavbovou sadu, jdi spis do nejaky s bilym 4300 K svetlem.

to je fakt, že v dešti a mlze a sněhu uvidíš kuloví ale od toho jsou tu snad mlhovky ne? A jak Mikl sprráááávně napsal, má tam žlutý jedovky od Superfattyho. kol5 za málo peněz hodně muziky..

já mám třeba v potkávačkách žárovky 7000 K, upozorňuju že na mě nikdo za měsíc ježdění v noci neblikal vyjma jednoho kamionu (ale to spíš kvůli předjíždění), no a svítěj trochu do modra ale když to srovnám s Philips blue vision, který mají 4000 K, tak srovnáváme jablka a hrušky.. prostě tohle svítí..

podle mě je nesmysl dodělávat xenony, pokud nemáš zbytečný prachy a udělá Ti to někdo se vším všudy jako z fabriky.. jinak NE.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Vyzera to krajsie, ale oslepuje to neskutocne!!! - 6000K vs. halogen

Prasata! Rvát xenony do obyč skel. Proč se asi dělají xenony jen do svetel s čočkou.???? Můžěš to sklánět dolů jak chceš,ale je to šajna do očí tak jak tak. Pochopím to když to dá někdo místo dálkovejch. Prostě humus! :worthykol9:kol-137:

PS: 6000K lepší než origo 4300K...vyzkoušeno...a to za všech podmínek,zejména za mlhy je 6000K bezkonkurenční,tahle hodnota se taky blíží nejvíc hodnotě slunečního světla(cca 5200K)

Editováno: , autor: stralis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prasata! Rvát xenony do obyč skel. Proč se asi dělají xenony jen do svetel s čočkou.???? Můžěš to sklánět dolů jak chceš,ale je to šajna do očí tak jak tak. Pochopím to když to dá někdo místo dálkovejch. Prostě humus! :worthykol9:kol-137:

PS: 6000K lepší než origo 4300K...vyzkoušeno...a to za všech podmínek,zejména za mlhy je 6000K bezkonkurenční,tahle hodnota se taky blíží nejvíc hodnotě slunečního světla(cca 5200K)

No, myslim, ze P607 a asi aj Laguna to maju v parabole, nie sosovke, ale to je tak uz prisposobena parabola od vyroby a vobec to neoslepuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, myslim, ze P607 a asi aj Laguna to maju v parabole, nie sosovke, ale to je tak uz prisposobena parabola od vyroby a vobec to neoslepuje...

Ano,tyhle auta jsou vyjímka,ale jak píšeš,mají to na to uzpůsobené,nebo bych spíš řekl že to bylo taky nějaký hovado,který jim to schválilo .Jinak se dělaj všechno čočky,jednak kvůli malé viditelné ploše světla(cca 10x menší než obyč halogen) a pak kvůli dosažení správného lomu světla díky clonítku před čočkou.

Editováno: , autor: stralis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych znát vaše názory nebo zkušenosti na přestavbu z obyč halogenových H7 na HID s barevnou teplotou 6000K. Jít do nich nebo ne? Našel jsem je za cenu 3000 Kč.

Tak dnes som videl O2 a ta mala prerobene tlmene halogeny na xenon - a uplne v pohode, vobec neoslepovala. Mam pocit, ze oslepuju iba prerobene O1 (zatial som videl 4 - a vsetky piekli do oci...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...