Přejít na obsah

Osvetlenie noh


profor

Doporučené příspěvky

Priatelia, po týždňových skúškach som sa dnes rozhodol že moju lásku trochu vylepším a to tak že domontujem osvetlenie nôh na vodičovej strane a aj na spolujazdcovej.

Ako píšem bádal som nad tým a skúšal to asi týždeň, myslím že je to pomerne jednoduché riešenie a "výhodou" je že som použil krabičku od normálneho VW relé, ktoré som ľahko odtial vycvakol po čom mi ostali konektory a kryt z toho relé.

Nechcel som použiť neóny a všakovaké podobné veci, pretože som chcel bielu farbu (isto sa robia aj biele neóny) ale válali sa mi na tento účel dávnejšie zakúpené 1W LUXEONY resp noname verzie doma, ktoré ma stáli asi 150SK za jednu - tak prečo ich nepoužiť.

Na obrázku je schéma, too čo je v krabičke od relé, je označené, čo je v poistkovom boxe tiež a diody už ako si kto pripojí, je jeho vec.

Čísla konektorov budú pri ďalších obrázkoch.

Čo sa fumkčnosti týka, tak je to nasledovne:

- pri rozsvietení stropnej lampy otvorením dverí, alebo vytiahnutím klúča zo spínačky sa diódy rozsvietia naplno (teda určite nie naplno, lebo ich mám bez chladiča a keby mali svietiť naplno bol by treba aj chladič, ale pre tento účel je tá intenzita postačujúca). Takisto sa vypnú ako aj stropné svetlo po určitom čase. Toto rozsvecovanie sa v tejto verzii nedá vypnúť, resp. dá pridaním spínača na vedenie vedúce na BOD 02

- pri zapnutí zapalovania alebo svetiel prebehne malý fade-in a diódy svietia stlmeno - takto svietia aj počas jazdy, robí to slabú svetelnú kulisu. Táto funkcia sa dá vypnúť spínačom v schéme značeným SW-1.

Po vypnutí zapalovania alebo zhasnutí svetiel je svietenie predĺžene na cca 15s a potom nasleduje pomalý fade-out.

Čo sa týka poistkového boxu, využil som dve voľné pozície v karte označené ako prázdne na poistky a to poistka SB27 ktorá chráni pri poruche na obvode osvetlaenia počas jazdy a poistka SB29 ktorá je do série s LUXEONMI. Obe sú 5A.

Za poistkou SB27 sú v schéme zaznačené dve diódy na prúd 1A a katódy majú spojené priamo v dutinke poistky SB27, anódy sú napojené na blízku poistku SB32 z ktorej je brané napätie po zapnutí klúča a SB36 ktorá privádza napätie zo spínača svetiel.

Ďalšie popisy už pri obrázkoch

:D:D

post-10-1174851611_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...