Přejít na obsah

Osvetlenie noh


profor

Doporučené příspěvky

Abych to přesněji popsal,na osvětlení prostoru nohou v celym autě jsem si udělal 4 moduly.Každý modul má 1 LED modrou a 1 LED bílou(každá 50000 mCd,75mA),samozřejmě s patřičnými odpory počítanými na 14,5V a společnou kostru.Modrá led bude napojena na palubní osvětlení přes potenciometr,aby se nechala regulovat intenzita světla(za jízdy nebude svítit naplno),ale při otevření dveří se rozsvítí modrá s bílou společně na maximum.To vyřeším přivedením dalšího (+) od spínače dveřního osvětlení za potenciometr přes diodu,abych při vypnutých parkovačkách a otevřených dveřích nepouštěl (+) zpátky přes poťák do palubního osvětlení(jedna dioda za poťákem a druhá od dveř.světla).Ten potenciometr není ve výbavě vozidla,tudíš bude dodán,ale regulovat bude pouze ty modré LED na nohy.

Pokud přidám další obvod na spínání (+) kostrou na který bude útlum 0,7V a přičtu k tomu výše uvedenou diodu (útlum 0,5V),tak při vypnutým motoru a otevřených dveřích tam budu mít asi 11V,což si myslím se projeví na světelném výkonu LED,když odpory jsem počítal na 14,5V.

Tak a teď mi zkuste poradit,jak to udělat,aby dobře bylo,abych tam necpal něco zbytečně.Pokud se někdo inteligentní smiluje a pošle rovnou schema s popisem součástek,Pán Bůh mu to zaplať.Holt z elektroniky jsem moc rozumu nepobral... :blink::doh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Profor pekná práca! Tak ma napadlo, že jednoduché osvetlenie by sa dalo spraviť s pomocou optočlena. Optočlen by bol pripojený paralelne ku stropnému svetielku a rovno by spínal výkonový tranzistor a ten LEDdiódy osvetlenia. Všetko by to pracovalo ako stropné svetielko a červené svetielko vo dverách, teda aj plynulé zhasínanie. Napájanie by bolo samostatné cez poistku, a nemusí sa nikto báť kolko prúdu nôže ťahať. Včetko bude závisieť na výkonovom tranzistore a poistke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 3 měsíce později...

PROFOR - Pekne porobené osvetlenie! :palec2:

Ale mám na teba jednu otázku: Palubovku máš normal Fábia I. Ale aká to je prístrojovka na tejto fotke?

Lebo takto to majú Fábie II... Vidím to 1x a je to super! Dík za odpoved!

post-44814-1273136036,3917_thumb.jpg

Editováno: , autor: Xobni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

..Supr prace..Osvetleny nohy musi bejt supr ale spis me zajima jestli by to slo i s potkavacima svetlama..urco to kazdej zna..otevrete auto na dalku,tma jak v pr.... a tesne pred autem vam vypadne krabicka kondomu :-))....muzete mi nekdo aspon naznacit jak na to?? Myslim ze to nebude zadny drama..dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, je to upravená prístrojovka z Roomsteru, toho času druhá na svete v FI :D

PROFOR - Pekne porobené osvetlenie! :palec2:

Ale mám na teba jednu otázku: Palubovku máš normal Fábia I. Ale aká to je prístrojovka na tejto fotke?

Lebo takto to majú Fábie II... Vidím to 1x a je to super! Dík za odpoved!

Myslíš že keď odomkneš sa ti rozsvietia svetlá? také niečo som vyrobil, je to ale v sekcii pre členov klubu. alebo PM

..Supr prace..Osvetleny nohy musi bejt supr ale spis me zajima jestli by to slo i s potkavacima svetlama..urco to kazdej zna..otevrete auto na dalku,tma jak v pr.... a tesne pred autem vam vypadne krabicka kondomu :-))....muzete mi nekdo aspon naznacit jak na to?? Myslim ze to nebude zadny drama..dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Profor: tak to už áno. To je šupa! Viem že to nebolo včera ked si robil tú prístrojovku... Mám pár otázok-čo bolo upravené na tej prístrojovke? a či ten maxidot bol z room-u alebo origo FI? Poprípade či by sa dala podobne prerobit prístrojovka z FII do FI? Soráč za tolko otázok ale nenašiel som viac ludí čo malo podobnú špecialitku... Za každú odpoved ti pekne dakujem! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...