Přejít na obsah

Stavim PC - jste nekdo dodavatel HW?


Martinoslav

Doporučené příspěvky

Všetko v prvotnom návrhu je ok, až na tú skrinku. Resp. skrinku vyber tú, ktorá sa ti páči ale určite tam daj poriadny a kvalitný zdroj. V lacnejších skrinkách, ako sú KME, Eurocase a podobné low-endy sú zväčša absolútne nevhodné a poddimenzované zdroje... Odporúčam niečo od Thermaltake alebo Enermax (ale tie sú zväčša hlučné) - vyber zdroj, čo má jeden 12 cm ventilátor zospodu.

Ešte by som doplnil poriadny chladič na ten procesor, pôvodné boxované chladiče AMD sú dosť hlučné. Odporúčam napr. Thermaltake GoldenOrbII alebo AC Freezer 64 Pro. Takisto by som doplnil dopredu aj dozadu do skrinky 12cm kvalitné ventilátory s ručnými regulátormi otáčok.

A ak nehráš často hry, skús vybrať nejakú grafickú kartu s pasívnym chladičom.

Toľko moje rady - preferujem výkonné stroje, no podľa možnosti s minimálnym hlukom :wub:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, dekuju za rady!!! Fakt moc diky!!

Kdyz jsem se ptal na to same na foru zive.cz tak se do me pustili, ze jsem debil, ze proc jako nechci za tu cenu Intel, protoze je vykonejsi a kdesi cosi... Opravdu uroven...

Od Vas jsem dostal opravdu uzitecne a konstruktivni rady, ktere si urcite vezmu k srdci! Takze jeste jednou diky!! :)

A proc tak drahe AMD? Protoze kdyz se mrknu na ceny, tak modely se cenou stupnuji po stokorunach a az mezi mnou vybranym modelem a o radu vykonejsim, je velky skok ;)

S tou grafickou kartou bych potreboval poradit. Hry nehraju, ale kdyz uz bude takovy stroj, tak bych rad, aby i grafika mela nejaky vykon a treba GTA 4 bych na tom chtel spustit v kvalitnim rozliseni, az to vyjde samozrejme ;) Takze kdyz bude neco s pasivnim chlazenim dostatecne vykone, beru ;)-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, dekuju za rady!!! Fakt moc diky!!

Kdyz jsem se ptal na to same na foru zive.cz tak se do me pustili, ze jsem debil, ze proc jako nechci za tu cenu Intel, protoze je vykonejsi a kdesi cosi... Opravdu uroven...

Od Vas jsem dostal opravdu uzitecne a konstruktivni rady, ktere si urcite vezmu k srdci! Takze jeste jednou diky!! :)

A proc tak drahe AMD? Protoze kdyz se mrknu na ceny, tak modely se cenou stupnuji po stokorunach a az mezi mnou vybranym modelem a o radu vykonejsim, je velky skok ;)

S tou grafickou kartou bych potreboval poradit. Hry nehraju, ale kdyz uz bude takovy stroj, tak bych rad, aby i grafika mela nejaky vykon a treba GTA 4 bych na tom chtel spustit v kvalitnim rozliseni, az to vyjde samozrejme ;) Takze kdyz bude neco s pasivnim chlazenim dostatecne vykone, beru ;)-_-

Mno tady je problem, ze kdyz chces aspon trochu vykonou GK (nezrozlisuju ted jestli ATi nebo nvidii nebo cokoliv jineho), tak bude muset mit aktivni chlazeni (bud vodnika nebo vetracek). Ale vyrabi se spousta GK s kvalitnim chlazenim, nebo se da dokoupit tichy chladic. Ja preferuji ATI a urcite bych sel do drive napsane Sapphire Atlantis ATI Radeon X1950 PRO 256MB, PCI-E cena kolem 4000.- s DPH (jestli ma GK 256MB nebo 512MB je celkem nepodstatny problem, protoze teprve nynejsi hry dokazi vyuzit 128MB karty a to jeste jen nektere). Jinak sapphire ma vetsinou GK s moznosti celkem slusneho pretaktovani. Samozrejme nezapomen koupit slusny zdroj alespon 500W, tyto GK jsou slusnymi zrouty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rtg61: Vodník je fajn, ale ztišovať procesorový cooler pod určitú hranicu nemá význam - tou hranicou je hluk od zdroja a diskov. Proti tomu nie je žiadna obrana, proste sebelepší a drahý zdroj vydáva určitý hluk, rovnako aj tie najlepšie a najnovšie disky. Stačí lepší klasický chladič na procesor ručne zregulovaný na 1000-1100 otáčok a je to vybavené B)

gh0: Keďže Marťas písal, že hry sa takmer nehráva, kľudne by som tam dal GK s pasívnym chladením. Rozdiel vo výkone pri tej istej karte s rovnakým chipom a pamäťami je len v o niečo nižšom taktovaní, celkovo to spraví zanedbateľný rozdiel vo výkone... Naopak rozdieľ v hluku bude dosť veľký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to igor: ale pak psal, ze by si rad zahral GTA4 v kvalitnim rozliseni coz je pro mne aspon 1024x768 a vys. A vzhledem k tomu, ze to ma vyjit koncem roku, tak naroky budou docela znacne a bude to chtit nejakou dnesni kartu na urovni. Zatim jsem nevidel ati x1800 a vis s pasivem a ani nic ekvivalentniho od nvidie, protoze vsechny tyto karty dost topi. To bys musel docela dost podtaktovat a tam by uz byl znatelny ubytek vykonu.

Editováno: , autor: gh0
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se tyče chlazení tak jsem kdysi taky zkoušel vodnika made-in doma. Chvili jsem ho použival, ale pak se mi rozpadlo čerpadlo a byl konec a do nějakeho oriko jsem nechtěl investovat.

momentalně mam na procaku, desce, i grafice pasivy - je fakt že procak neni žaden vykonnej stroj ale grafigu mam Geforca 6600GT což je dosti slušnej topič - oboustraný pasiv a ve skříni tři ventilatory točící max 900ot/min. Největší řachot je disk a zdroj.

Už jsem ale viděl zajimavý stroj co se týče chlazení: Vodník který chladil totalně včechno co hřeje - CPU, grafiku, zdroj, paměti, desku, HDD - disk byl uložený ve specialnim pouzdře na odhlučnění a kvuli tomu musel byt chlazený - když jsem tuto sestavu slyšel na vlastní uši tak jsem mohl říct že to je total klid - cena tomu ale odpovidala - cely komplex odhlučnění a chlazení ho pry vyšel na necelých 10tácu - nejdražší bylo nějake trojoktuhové vibrační čerpadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, tak jsem tu sestavu jeste trosku poupravil ;) Na alza.cz maji ted velikonocni akci, takze par stovek usetrim a navic maji vyhodny uver na 9 mesicu, tak to vezmu asi na ten uver ;)

Udelal jsem zmenu u zakladni desky, graficke karty, TV karty, vypalovacky a skrine. Mrknete na to prosim, potreboval bych poradit zvlast u te zakladni desky - jestli to neni zbytecne nebo jestli naopak mate jiny typ na kvalitni desku pro tento system.

22" LCD Samsung 226BW černý (black), 1000:1, 300cd/m2, 2ms, 1680x1050, DVI, TCO03

2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz PC6400 CL5-5-5-12 CORSAIR TWINX XMS2 Black BOX - vhodné pro DualChannel

AMD Dual-Core Athlon A64 X2 5600+ 64-bit Brisbane BOX socket AM2

ASUS EAX1950PRO/HTDP 256MB DDR3, ATI Radeon X1950PRO PCI Express x16 HDTV 2xDVI + ZDARMA Anglicko-český česko-anglický kapesní slovník Alza.cz

ASUS M2N32-SLI PREMIUM VISTA, nForce590 SLi MCP, DualCh DDR2 800, 2x PCIe x16, SATA II RAID, FW, 2x GLAN, 8ch audio, scAM2

Aver TV Hybrid+FM PCI, interní analogový TV+FM / digitální DVB-T tuner, AV in, S-Video in, DO

FDD SONY 3.5"/ 1.44MB, černá (black)

Samsung SH-S183L SATA černá (black) - DVD±R 18x, DVD+R9 8x, DVD-R DL 8x, DVD+RW 8x, DVD-RW 6x, DVD-RAM 12x, LightScribe + ZDARMA DVD+R médium OMEGA FreeStyle 4.7GB, 8x speed, balení 10ks cakebox + speciální oboustranný popisovač CD a DVD ZDARMA!

SEAGATE Barracuda 7200.10 320GB, SATA II NCQ 16MB cache, 7200ot, PMR, ST3320620AS

set Logitech Cordless Desktop LX710 CZ USB - rádiová klávesnice + laserová rádiová myš

Thermaltake Mambo VC2000BNS 560W- černý (black), middle tower, 4x5,25", 2+5x3,5", ventilátor

Zvuková karta Creative SOUND BLASTER X-Fi Xtreme Audio 24-bit 7.1 retail

Interní čtečka 50v1, USB2.0, 3.5", pro paměťové karty CF/ SM/ MD/ MS/ MMC/ SD/ xD, černá (black)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

geforca bych nechal (ja jsem zastance geforce jini zase ATI - takže to bych neřešil)

deska Asus - ty ja taky nemam rad ale to je to same jako u grafik - každy ti bude tlačit něco jiného

jedine co bych vyměnil je ten monitor - vem 22" od LG - cena tam je skoro stejna a obrazy od LG jsou perfektni - aspoň mě osobně se ten samsung nelibil.

kdyz ona ta ATI1950 je vykonejsi nez ta GeForce8600GT ...... KDyz uz Nvidii, tak alespon 8600GTS a nebo 8800 ... ale ta je cenove jinde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...