Přejít na obsah

Jak sundat anténu


Martin1

Doporučené příspěvky

Tak to už jsem také dělal. "Chytrá knížka" se bohužel omezila jen na to nejnutnější,

tak zkusím opět pravidlo STEP BY STEP...

1) sedněte si na zadní sedačky (na střed)

2) sundejte tu plastovou lištu u 3. brzdového světla, kterou máte nad hlavou (opatrné odpáčení šroubovákem)

3) odklopte rukama opatrně stropní tapec (zlehka)

4) tahem od sebe rozpojte konektor mezi vlastní anténou a kabeláží k rádiu

4) očkovým klíčem (bohužel už nevím jak velkým - to už si nepamatuji :-( povolte matici

která přichycuje držák antény (to co je nad střechou, tedy to, v čem je zesilovač).

Montáž = obrácené pořadí demontáže. Ale jen dodám, že ve dvou se to montuje

mnohe lépe, já na to byl ouplně sám a tak bylo náročné. Držet pevně držák antény

(tedy táhnout směrem zevnitř auta) a ještě na něj nasazovat velmi tenkou matici :-(

navíc to děláte kvůli tapecu skoro poslepu...

Ale povedlo se, chce to obrovskou dávku trpělivosti... :palec2:

Celá operace trvala tak 20 minut (samotnému to jde pomalu :-(

Zkušenější opravte mě, pokuď se mýlím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kompletní demontáž ne. Pouze vyšroubování a případnou výměnu za jinou. Když jsem to zkoušel, tak se vyšroubuje pouze kousek, ten se dá sklopit a pak se to jenom pořád protáčí. Někde jsem četl, že to je ochrana proti krádeži, ale asi to tak není viz. mirko66. Nevím jestli to je montováno standartně, nebo až od vyšších výbav.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdarec.

Tak sice dost dlouho po posledním příspěvku ale přece jak na sundání NESUNDATELNÉ antény.Tak jsem to zkusil.Protože na tý mojí už nebylo co zkazit.Fakt se musí hooodně zabrat až škubnout a nakonec se to povedlo a tady sem vyfotil jak ta anténa vypadá + dal jsem jinou a stříknul koneček do chromu.

post-2967-1185471752_thumb.jpg

post-2967-1185471760_thumb.jpg

post-2967-1185471769_thumb.jpg

post-2967-1185471777_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty brdo, kdo ti ji tak okousal?

To je ještě pozůstatek od soudruhů z NDR,asi někde udělali chybu :p .

Né měli to tam na autosalonech a na jednom anténa na stole a vlít jim tam hlídací hafan a měl hlad,tak to odnesla nyní už moje anténka :kuk:

Editováno: , autor: Diesel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

Zdravím. Dnes mi myčka utrhla anténu, vytrhl se bič i s tím do čeho byl zašroubovaný. Zůstal na střeše jenom ten plastový klín. Takže budu muset celou vyměnit. Už to někdo dělal? Budu muset měnit kabely až do předu ,nebo je tam vzadu někde spoj a jen to přepojím? Díky za poznatky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...