Přejít na obsah

Data management system


brunoos

Doporučené příspěvky

Potřeboval bych získat par informaci a rad.

Už dost dlouho se rozhodujeme do firmy pořidit nějaký systém na zprávu dat - ja to znam pod nazvem Data managemnt system - ale nejsem si jist jestli je to zprávně.

Naš hlavni informatik mě požadal abych taky sehnal nějake info o nějakých těchto systemech abychom měli pohled od vice lidi.

K čemu to chceme: bordel v datech, někdy něco najit je prace na pul dne, kdo kdy a kam co zapsal, prostě nějaka zpráva dat na serveru, možna i něco víc

Informační system máme a ten měnit nechceme (ne že bych ja osobně nechtěl ale firma nechce)

Teď k věci co vlastně potřebuji:

Existuje nějake obecné rozdělení? - podle funkčnosti, cenových relaci atd

Seznam dostupnych produktu v různých cenových hladinách?

Existuji vůbec nějaké standartní systemy nebo se to děla na míru pro danou firmu?

Obecné informace o tom jak tyto systemy pracují?

Pokud tady je přímo někdo kdo se tímto zabýva rád bych toto s nim probral i osobně, nebo nějake odkazy atd.

zatim dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych se zeptal jinak a to co od toho vlastne konkretne chcete ?

No abych řek pravdu ja ani moc ještě nevim :) .

Si myslím že by to mělo přinést nějaké zpřehlednění dat, informaci o tom kdo, kdy a kde něco dělal s určitými daty, eventuelně nějaké spoplatnění změn v souborech, momentálně mě nic vic nenapadá. V této fázi bychom si chtěli udělat nějaký přehled o tom co existuje a podivat se na to jak to funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jak píše MichalF. Nejdříve si přesně ujasňujete jaký má být výsledek. Potom si vzít na analýzu někoho kdo tomu rozumí a je pokud možno nezávislý. Pokud přijdete k dodavateli s tím, že chcete DMS, prodají Vám místo Škodovky Ferrari, jehož výkon nikdy neupotřebíte a vyhodíte za to těžký prachy...

Nevím v jaké firmě pracuješ, já jsem dělal poptávku po DMS ale pracuju pro jednu z největších firem v ČR, takže jsme poptávali hodně robustní řešení od velkých hráčů v této oblasti - IBM, Documentum (Ness), FileNet, OpenText (Syconix), Stellent (Profinit). Takže asi Ti se svými zkušenostmi moc nepomůžu...

Možná bych zkusil Oracle, ten se nedávno začal orientovat na SME segment a údajně má rozumný řešení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jak píše MichalF. Nejdříve si přesně ujasňujete jaký má být výsledek. Potom si vzít na analýzu někoho kdo tomu rozumí a je pokud možno nezávislý. Pokud přijdete k dodavateli s tím, že chcete DMS, prodají Vám místo Škodovky Ferrari, jehož výkon nikdy neupotřebíte a vyhodíte za to těžký prachy...

Nevím v jaké firmě pracuješ, já jsem dělal poptávku po DMS ale pracuju pro jednu z největších firem v ČR, takže jsme poptávali hodně robustní řešení od velkých hráčů v této oblasti - IBM, Documentum (Ness), FileNet, OpenText (Syconix), Stellent (Profinit). Takže asi Ti se svými zkušenostmi moc nepomůžu...

Možná bych zkusil Oracle, ten se nedávno začal orientovat na SME segment a údajně má rozumný řešení...

Jedná věc je to co potřebuješ ty druha věc je vidět fungovat i systémy které umí mnohem víc a možná na něco přideš co by se taky dalo uplatnit. Je fakt že my žaden giga system nechcem, spiš asi něco menšího.

Ale i tak dik aspoň za to cos poptaval ty - kouknem ať si aspoň udělam představu o tom co takové super velke systemy umí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli sem spravne pochopil na co to chcete, tak by na to mohl stacit obyc Microsofti sharepoin services, pripadne Sharepoint server.

:o - nějakej odkaz na nějake informace by nebyl - at nemusim hledat

- a jak vidim si celkem znalej problematiky - neměl bys nějaký obecný popis, jednotlivých skupin systemu nebo tak nějak, prostě mě zajima co vubec na trhu existuje atd.

dík moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus se podivat na www.logos.cz, ktera toho umi hodne - v posledni dobe s ni delal bracha,

nevim, jake ma kdo zkusenosti, ale sharepoint je uplne strasny.....

No ja si na sharepointy nemuzu stezovat, vse co sem od nich potreboval, navic ve spojeni s exchange serverem mi poskytujou a navic zdarma :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Kluci znovu obnovuji. Už celkem víme co chceme. A tak mě napadlo to co psal Budy

Potom si vzít na analýzu někoho kdo tomu rozumí a je pokud možno nezávislý. Pokud přijdete k dodavateli s tím, že chcete DMS, prodají Vám místo Škodovky Ferrari, jehož výkon nikdy neupotřebíte a vyhodíte za to těžký prachy...

Kde se obratit na nějakeho nezavisleho člověka?? Nejlepe Ostravsko ať to neni daleko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...