Přejít na obsah

Parkovacie svetla lave a Panel ovladania el.okna vodica


danhal

Doporučené příspěvky

Ahojte!

Mam octaviu MR98, nefunguje mi el.stahovanie vodicoveho okna, motorcek aj mechanizmus mam v poriadku ale pri stlaceni cudliku vodicovho okna sa ozve akesi relatko a nic sa nedeje, opravoval to uz niekto alebo sa to musi vymenit???, cislo dielu je 1U6 959 793. Je nejaka poistka na el.okna?

Dalej mam problem s lavou stranou obrysovych svetiel aj prednych aj zadnych, vymenil som obe ziarovky aj poistku a pri zapnuti svetiel mi ich jednoducho nezapali, pricom pri vypnutom zapalovani a smerovky do lava ich rozsvieti.Taktiez mi nefuguje kontrolka svetiel na pristrojoch, rozsvieti sa iba v pridade ze dam tu smerovku do lava pri vypnutom zapalovani.

za akukolvek pomoc, nazor, pripomienku Dakujem !

Editováno: , autor: danhal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte!

Mam octaviu MR98, nefunguje mi el.stahovanie vodicoveho okna, motorcek aj mechanizmus mam v poriadku ale pri stlaceni cudliku vodicovho okna sa ozve akesi relatko a nic sa nedeje, opravoval to uz niekto alebo sa to musi vymenit???, cislo dielu je 1U6 959 793. Je nejaka poistka na el.okna?

Dalej mam problem s lavou stranou obrysovych svetiel aj prednych aj zadnych, vymenil som obe ziarovky aj poistku a pri zapnuti svetiel mi ich jednoducho nezapali, pricom pri vypnutom zapalovani a smerovky do lava ich rozsvieti.Taktiez mi nefuguje kontrolka svetiel na pristrojoch, rozsvieti sa iba v pridade ze dam tu smerovku do lava pri vypnutom zapalovani.

za akukolvek pomoc, nazor, pripomienku Dakujem !

Ad leve parkovacky, vitej v klubu, koukni zde : http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=24747

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem, moj tip bol prave ten gombik :feve: a s tym ovladanim mi pomoze niekto? nikomu sa to nepokazilo?

Jestli slyšíš relé pří mačkání tlačítka, tak to ovladačem není. Mrkni na konektor motoru, bývá sežraný.

Na konektoru bys měl najít dva plusy, jeden je pro okno a druhý pro centrál. Ale myslím, že to bude sežrané, podobnou závadu jsem už měl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem, moj tip bol prave ten gombik :feve: a s tym ovladanim mi pomoze niekto? nikomu sa to nepokazilo?

Jestli slyšíš relé pří mačkání tlačítka, tak to ovladačem není. Mrkni na konektor motoru, bývá sežraný.

Na konektoru bys měl najít dva plusy, jeden je pro okno a druhý pro centrál. Ale myslím, že to bude sežrané, podobnou závadu jsem už měl.

to rele pocujem a kontektor je cisty a v perfektnom stave su aj kontakty, nerozumiem preco to rele nepocut na ostatnych troch oknach iba na vodicovom?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem, moj tip bol prave ten gombik :feve: a s tym ovladanim mi pomoze niekto? nikomu sa to nepokazilo?

Jestli slyšíš relé pří mačkání tlačítka, tak to ovladačem není. Mrkni na konektor motoru, bývá sežraný.

Na konektoru bys měl najít dva plusy, jeden je pro okno a druhý pro centrál. Ale myslím, že to bude sežrané, podobnou závadu jsem už měl.

to rele pocujem a kontektor je cisty a v perfektnom stave su aj kontakty, nerozumiem preco to rele nepocut na ostatnych troch oknach iba na vodicovom?

Kolika pinový máš konektor na stahovačce u řidiče, počítám, že 6pin, pak by mohla být závada v jednotce dveří řidiče, to je ta škatule pod tlačítkama oken.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
je to 6 pin a kde by som mohol zohnat tu skatulu pod tlacitkami, ja som to rozobral a to cislo dielu tam bolo napisane 1U6 959 793, neviem mi niekto presne povedat ci to je cislo tej riadiacej alebo len tlacitok? za kazdu pomoc dakujem

mam novu tu riadiacu jednotku s gombikmi a vyskusal som ju v kamaratovej octavii a u neho funguje, u mna stale nie, motorcek som u neho neskusal ale po samostatnom pripojeni na 12V isiel, moze byt chyba v motorceku aj ked ide? ale su tam este tri pini ktore su neviem naco, proste funguje aj ta skrinka aj motrcek ale spolu to nechce ist, skusim prepipat kable vsetky zaradom ci nie je niekde preruseny alebo potom ja uz neviem, skuste niekto napisat nejaku radu este co ste riesili problem s oknami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to 6 pin a kde by som mohol zohnat tu skatulu pod tlacitkami, ja som to rozobral a to cislo dielu tam bolo napisane 1U6 959 793, neviem mi niekto presne povedat ci to je cislo tej riadiacej alebo len tlacitok? za kazdu pomoc dakujem

mam novu tu riadiacu jednotku s gombikmi a vyskusal som ju v kamaratovej octavii a u neho funguje, u mna stale nie, motorcek som u neho neskusal ale po samostatnom pripojeni na 12V isiel, moze byt chyba v motorceku aj ked ide? ale su tam este tri pini ktore su neviem naco, proste funguje aj ta skrinka aj motrcek ale spolu to nechce ist, skusim prepipat kable vsetky zaradom ci nie je niekde preruseny alebo potom ja uz neviem, skuste niekto napisat nejaku radu este co ste riesili problem s oknami.

a chcem sa opytat nie je na elektricke okna nejaka poistka alebo take nieco? fakt neviem preco mi to nechodi :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vcera som prepipal vsetky kable k motorceku, riadiaca jednotka s gombikmi je v poriadku, pretoze funguje v kamaratovej octavii, motorcek som u neho este neskusal, ale po pripojeni na 12V fungoval do aj jednym a po prepolovani aj druhym smerom, vcera som ho cely rozobral a skontroloval vsetky suciatstky az na jednu akysi tyristor alebo co bez oznacenia nevedel som to odmerat.

robil alebo opravoval to uz niekto???

na internete som nasiel takuto vec, ale este som to nepreveril, mohla by byt chyba aj v niecom takomto????

elektrika.jpg

Editováno: , autor: danhal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

chcel som rozobrat ten kryt ktory je ako je packa na otvorenie kapoty, su tam dve srubky po odklopeni zapadky, jedna srubka je hore a aj tak som nevedel vybrat ten plast von, poradte ako sa to vybere, nechcel som o silou, co treba este demntovat aby som to vybral von popozeral kable kontakty, som bezradny

Editováno: , autor: danhal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem vyrieseny, v tom nakrese, ktory som sem pridal som na konektore zmeral 12V na cervenohnedom kabli a na druhej strane toho kabla pri RJ okien nebolo 12V preto som natiahol novych 12V na novom kabli do dveri a okno beha hore dole ako kedysi. Styri mesiace rozmyslania rozoberania a kupovania novej RJ okien, noveho motorceka a potom som zistil, ze vsetko stare som mal dobre a poondany kabel mi haproval. Inac su dost hrube tie kable a celkom dobre spravene, preto nerozumiem ako sa mohol poskodit. No nevadi, hlavne ze uz to beha! danhal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...