Přejít na obsah

Jak zapojit RJ CZ KEY


schupa

Doporučené příspěvky

RJCZKEY - draty

Cerny je minus

Cerveny je plus (stale napeti)

Ruzovy - vystup na solenoid kufru (elektricke otvirani)

Oranzovy, Bily, Zluty - rele pro uzamknuti poradi kontaktu kdyz je rele bez napeti - seply (NC), spolecny (COM), rozeply (NO)

oranzovy/cerny, bily/cerny, zluty/cerny - rele pro odemykani, poradi kontaktu je stejne - NC, COM, NO

Modry - blinkry

v aute zapojujes na

Blinkry - cernozeleny, cernobily - nemam zapojene, ozelel jsem, jinak pry v LP prahu

CZ - zlutocerny a zluto bily nebo sedocerny a bilomodry nebo cernomodry a bilomodry nebo cervenofialovy a zlutohnedy, podle modelu, ale musis jit do dveri

Ja jsem blinkry ozelel a jednotku pro jednodussi montaz (nemusis protahovat kable do dveri) namontoval do diry vlevo nahore u zamku a kabely pripojil primo na svazek vedouci do jednotky se spinacema pro stahovani oken

plus a minus jou jasne, to jsou ty hrube draty co vedou na konektor te jednotky

COM draty z RJCZKEY spoj dohromady (bily a bilocerny) a pripoj na minus

NO drat odemykani (zluty) pripoj na kombinaci barev, napsanou vyse (zlutocerny a zlutobily.......)

Uz si nepamatuju cisla kontaktu ale vim ze jeden byl na krajnich kontaktech konektoru dverni jednotky, kdyz se divas na ten konektor a draty vedou vpravo, tak je to ta vzdalenejsi rada, a ten druhy byl pekne zasity v prostredni rade (mel jsem tam 2 stejne draty)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za navod, ovsem tu jednotku RJ CZ KEY chci dat prave vedle komfortky.

Kam tedy napojit ty blinkry ? Prece kdyz budu pod palubkou nebudu nic tahat k prahum ne ?

A jak se to zapojuje na piny komfortky, to se paji nebo se rozdelavaji ty jednotlive piny v konektoru ?

Je tady nekde popis pinu komfortky ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom varování - podle toho návodu to nezapojuj, trošku se sekl.

Zapoj to takhle:

černý - kostra/minus

rudý - plus stálé napětí 12V

A teď ovládání centrálu: v Octavii máš ovládání minusem, proto musíš dostat minusové impulsy z jednotky RJ ZC KEY.

Pokud máš návod k RJ CZ KEY, je to druhé schema: Ovládání CZ minusovým impulsem.

V praxi - oranžový a oranžovo/černý nepotřebuješ

žlutý a žluto/černý připojíš na kostru/minus, trvale, třeba k tomu černému.

Bílý a bílo/černý máš ovládání na stávající CZ v Octavii.

Škoda používala několik druhů ovládání CZ. Do r.v. 99 musíš použít odpor 180ohm, jinak v komfortu(vedle volantové tyče černá krabice) se zapojuje na pin 2 a 4, nebo na 2 a 10

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@zdenek.h.k

Nevim kde jsem se podle tebe seknul, tak jak to popisuju to mam zapojene a funguje. Mozna jsi nepoznal ze jsem to zapojil na jednotku kterou mam ve dverich.

Samozrejme ze skoda pouzivala ruzne typy CZ. Ja mam ten ktery ma v kazdych dverich samostatnou jednotku (mam vsechny okna v elektrice) a tudiz s centralni jednotkou pod volantem to komunikuje po sbernici. Takze kdybych ji chtel stejne jako schupa dat vedle komfortky pod volant, musel bych tahnout vsechny ovladaci draty (3ks) do dveri, coz se mi nechtelo. Mozna ze by to slo vyresit i tak jak pises ty s tim odporem.

Ale tak jsem nemusel tahat ani jeden. A ze mi auto neblika me vubec netankuje. Kdybych to mel origo v komfortu tak to stejne vypnu.

Jo a mam za to ze ten odpor musis pouzit prave od roku 99 a u fobii. Ale mozna se pletu.

@schupa

Ty blinkry urcite nemusis tahat do prahu, budou urcite nekde ve svazku mezi pristrojovkou(volantem) a relatkama, jenom je najit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, u Fabie musíš použít odpor, tam se to připojuje ve svorkovnici sloupku spolujezdce.

Jen jsem chtěl, aby mu chodily směrovky a CZ a možnost připojení ovládání zavazadlového prostoru. Poté nemusí nic tahat do dveří spolujezdce.

Věřím, že až bude mít nějaký problém, ozve se a oba mu jistě dobře poradíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci zitra nebo pozitri to jdu zapojovat. tak pak napisu jak jsem dopad a jak co pouzil.

2 Hans: Jak poznam jestli mam ve kazdych dverich samostatnou jednostu ? Mam vsechny 4 v el, komfortku mam 799L

2 Zdenek: nemohl bys mi poslat ten navod, co davas k tem co prodavas ? ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano prodávám je, současná cena je 930,-Kč s daní. Je to komplet jednotka, kabeláž, dva ks vystřelovacích dálek a 2ks neobrobených klíčů. Součástí je i popis jak zapojit v Octavii, včetně obrázků a kam který vodič zapojit. V pdf to nemám. Popsal jsem ti to, když nebudeš vědět, písni a určitě to dáme dohromady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toto zarizeni mam uz v aute namontovano taky

na strankach prodejce/www.levne.........cz/v diskuzi je psano ze ted prodavane klice jsou mnohokrat lepsi a lip vyrobene nez ty co byli drive,pry novy dodavatel

kdyz jsem si toto cetl potom co se mi tento novejsi vystrelovaci klic dostal do ruk by me vazne zajimalo co na provedeni toho starsiho bylo horsi,mam pocit ze horsi zpracovani uz ani neni mozne

jinak dalka funguje ok

i kdyz musim rict ze jedna baterie prisla ponekud bez stavy

Editováno: , autor: zdsamct
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Taky mam tenhle central, ale jeste jsem to nezapojil. Jsem asi uplne mimo, ale proste nejak nevim, co kam zapojit - napr. tu kostru - pisete o nejakym svazku u tyce pod volantem. Sem se tam dival a vsechno je to zakrytovany, tak nevim, kam s tim. Kde je komfortka taky netusim... Nebyl by nekdo tak laskavy a nenafotil to? Jo a kam ste dali tu krabicku?

Diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mam tenhle central, ale jeste jsem to nezapojil. Jsem asi uplne mimo, ale proste nejak nevim, co kam zapojit - napr. tu kostru - pisete o nejakym svazku u tyce pod volantem. Sem se tam dival a vsechno je to zakrytovany, tak nevim, kam s tim. Kde je komfortka taky netusim... Nebyl by nekdo tak laskavy a nenafotil to? Jo a kam ste dali tu krabicku?

Diky moc

jojo,je tam psany ze to zvladne kazdej,ale asi to tak nebude,u me staci videt ty draty a je to hned spatne,

nechal jsem to namontovat u jednoho autoel. umelce takze vim jen ze lezel pod volantem a pak to fungovalo ;)

ta krabicka je tam nekde taky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám též a spokojenost.

zapojeno to mám ve dveřích řidiče a to takto:krabička je v prostoru za pojistkami,kdekabel na stálý proud mámna spínači ke světlům,kostra je vedle volantové tyče pod tím šroubkem,do dveří taženy dva bílé dráty a napojeny na kabeláž k motorku jen spojovačkou kabelů.který otvírá a zavírá si už najdeš sám barvy kabelu se liší podle výroby vozu,otvírání kufru zvlášt sem si odpustil to je vcelku zbytečnost,směrovky jsou od tý dálky ten modrý(v mém případě fialový)napojeny dvě diody a připojeno spojovačkou k páčce na volantu to najdeš zkoušečkou jinak je to vlevo 3 od spodu je levý,pravý je na pravé straněsvorkovnice ten dole.hotové vyřízené,jen je třeba odstínit tu krabičku,tahle dálka funguje opravdu daleko od auta(i 40 m).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proč odstinit?? taky mám tu dálku pod volantem a funguje mi jen na cca 10metru. A kvalita těch vystřelovaku, ať každý zhodnotí sám..., oba kusy jsem už reklamoval... prasklo to v místě kde je ten šroubeček. Nové kusy vypadají že vydrží déle, ale uvidime, používám 2měs.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak jak píše octaviaman

to se týče vystřelováku, tak jsem taky reklamoval uložení planžety ...,ale nepochodil jsem, prý moje vina :D

jo a pozor - nenechávat vystřelovák na přímém slunci, scvrkne se guma, která překrývá tlačítka a nedrží na klíči !!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...